Всенічне бдіння з нагоди дня пам’яті священномученика Макарія, митрополита Київського

14 травня Православна Церква вшановує пам’ять священномученика Макарія, митрополита Київського, Галицького і всієї Руси, чудотворні мощі якого спочивають у Володимирському патріаршому кафедральному соборі м. Києва.

13 травня 2023 року, напередодні неділі 5-ї після Пасхи та дня пам’яті священномученика Макарія, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив у соборі всенічне бдіння.

Його Святості співслужили архієпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій, єпископ Сумський і Охтирський Никодим, єпископ Дніпровський і Криворізький Даниїл, єпископ Одеський і Балтський Никон, єпископ Херсонський і Таврійський Михаїл та духовенство.

На вечірній, з благословення Предстоятеля, архієпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій очолив службу літії, під час якої були благословенні хліб, пшениця, вино та єлей.

На полієлеї присутні у храмі урочисто проспівали величання святителю Макарію. Після полієлею Патріарх Філарет разом з духовенством вклонилися чесним мощам святителя Макарія, після чого Святійший Патріарх помазував вірян освяченим єлеєм. Всі присутні у храмі мали можливість прикластися до чудотворних мощей великого угодника Божого і попросити його молитовного заступництва.

За богослужінням підносились посилені молитви за Україну, її владу і військо, щоб Господь Бог визволив нас від нашестя чужинців, захистив наших воїнів і подав українському народові справедливий мир і перемогу!

Завтра, у день пам’яті священномученика Макарія, у Володимирському соборі будуть служитись дві Божественні літургії: рання о 7 годині ранку, а пізня патріарша, о 10 годині. Після літургій будуть звершені молебні до священномученика Макарія перед його чудотворними мощами.

У цей день, 14 травня, виповнюється 57 років служіння Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета на Київській архієрейській кафедрі. За всю, понад тисячолітню, історію Української Церкви – це найдовший період безперервного служіння на Київському святительському престолі. 14 травня 1966 р. владика Філарет був призначений архієпископом Київським і Галицьким, Патріаршим Екзархом всієї України та з того часу в сані архієпископа, митрополита, а з жовтня 1995 р. – в сані Святійшого Патріарха несе своє служіння в Українській Церкві на столичній кафедрі.

Запрошуємо вірян до спільної молитви!

Пресслужба Київської патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Святкове богослужіння у день пам’яті священномученика Макарія, митрополита Київського

14.05.2023
14 травня Православна Церква вшановує пам’ять священномученика Макарія, митрополита Київського, Галицького і всієї Руси, чудотворні мощі якого спочивають у Володимирському патріаршому кафедральному соборі м. Києва. Поділитися дописом: