Всенічне бдіння з нагоди дня пам’яті священномученика Макарія, митрополита Київського

14 травня Православна Церква вшановує пам’ять священномученика Макарія, митрополита Київського, Галицького і всієї Руси, нетлінні і чудотворні мощі якого спочивають у Володимирському патріаршому кафедральному соборі м. Києва.

13 травня 2022 року, напередодні дня пам’яті священномученика Макарія, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Всенічне бдіння.

Його Святості співслужили архієпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій, єпископ Сумський і Охтирський Никодим, єпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський Варсонофій, єпископ Херсонський і Таврійський Михаїл та духовенство собору.

На вечірній Патріарх Філарет відслужив літію, під час якої були благословенні хліб, пшениця, вино та єлей.

На полієлеї присутні у храмі урочисто співали величання на честь святителя Макарія. Після полієлею Святійший Патріарх Філарет разом з духовенством вклонилися чесним мощам святителя Макарія, після чого Предстоятель помазував вірян освяченим єлеєм. Всі присутні у храмі мали можливість прикластися до чудотворних мощей священномученика і попросити його молитовного заступництва.

За богослужінням підносились посилені молитви за Україну, щоб Господь Бог визволив нас від нашестя чужинців, захистив наших воїнів і подав українському народові справедливий мир і перемогу!

Завтра, у день пам’яті священномученика Макарія, Божественна літургія у Володимирському соборі розпочнеться о 9 годині. Після літургії буде звершено молебень до священномученика Макарія перед його чесними і чудотворними мощами.

Пресслужба Київської патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Святкове богослужіння у день пам’яті священномученика Макарія, митрополита Київського

14.05.2022
14 травня Православна Церква вшановує пам’ять священномученика Макарія, митрополита Київського, Галицького і всієї Руси, нетлінні і чудотворні мощі якого спочивають у Володимирському патріаршому кафедральному соборі столиці. Поділитися дописом: