Вшанування пам’яті рівноапостольного великого князя Володимира та Хрещення Руси-України

28 липня Православна Церква вшановує пам’ять святого рівноапостольного великого князя Володимира та день Хрещення Руси-України. 988 року, 1034 роки тому назад, святий князь Володимир Великий просвітив світлом Христової віри наш український народ та привів його до пізнання Божої Істини. Подія хрещення Київської Руси визначила весь подальший духовний і культурний вектор розвитку нашої Батьківщини та боголюбивого українського народу.

Також цього дня український народ вперше відзначає державне свято – День Української Державності. Точкою відліку української державності вважається рік заснування Києва, столиці Київської Руси й сучасної України. Тому нове свято відзначається у день розквіту української державності – у день хрещення Руси-України.

Цей день також є храмовим святом Володимирського патріаршого кафедрального собору – головного храму Української Православної Церкви Київського Патріархату, центральний престіл якого освячений на честь Хрестителя Руси.

Урочисті святкування розпочалися напередодні, 27 липня ввечері, Всенічним бдінням у Володимирському кафедральному соборі.

Сьогодні, у самий день свята, 28 липня, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет очолив у соборі урочисту Божественну літургію.

Його Святості співслужили архієпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій, єпископ Сумський і Охтирський Никодим, єпископ Дніпровський і Криворізький Даниїл, єпископ Одеський і Балтський Никон, єпископ Чернівецький і Буковинський Никон, єпископ Херсонський і Таврійський Михаїл, настоятель собору протоієрей Борис Табачек, духовенство з Київської та інших єпархій Київського Патріархату.

За богослужінням підносились особливі посилені молитви за Україну: наших воїнів-захисників та весь побожний український народ. Духовенство і віряни підносили свої сердечні молитви, щоб Господь Бог звільнив Україну від нашестя російських чужинців-окупантів, захищав, оберігав та зміцнював дух наших воїнів-захисників, а також подав українському народові благословенний справедливий мир і перемогу.

На запричасному зі словом проповіді до вірян звернувся настоятель собору протоієрей Борис Табачек.

Після завершення Божественної літургії, під дзвони Володимирського собору, відбувся хресний хід навколо храму з читанням Євангелія.

Після закінчення хресного ходу Святійший Патріарх звернувся до численних парафіян з вітальним словом:

Ваші преосвященства, всечесні отці, дорогі браття і сестри!

Поздоровляю вас не тільки з храмовим святом Володимирського кафедрального собору, а й зі святом Української Державності, тому що князь Володимир заснував християнську державу. До святого Володимира Україна-Русь мала державу, але язичницьку державу. Таку державу, яку не хотіла приймати ні Візантійська імперія, ні християнська Європа не хотіла мати серед своїх держав Русь, бо вона була язичницька. А князь Володимир зробив її християнською державою й Україна, свого часу, завоювала поважне місце в європейському середовищі. І на сьогодні Україна відіграє велику роль. І Америка, і Європа дивляться «а чи переможе Україна Росію чи не переможе?». І спостерігають збоку, замість того, щоб підставити плечі, спостерігають. А Україна самостійно перемагає цього російського звіра. Переможе чи не переможе? Переможе. А чому переможе? А тому, що правда з Україною. Не ми ж напали на Росію, а Росія напала на мирну Україну, то правда з нами. Раз правда з нами, то з правдою Бог, а там, де Бог – там завжди перемога. І тому ми і віримо – перемога наша буде. І Україна буде великою державою, через те, що вона миролюбива і трудолюбива. І ці якості українського народу дають їй перевагу над іншими народами.

Ми будемо молитися Господу Ісусу Христу і святому князю Володимиру, щоб Господь по молитвам великого князя укріпив Україну, дав їй мир, злагоду, всяке благополуччя і благоденство.

Многії і благії літа нашій славній Україні” – виголосив Предстоятель.

Богослужіння завершилося многоліттям Патріарху, духовенству, вірянам, Богом береженій державі нашій Україні та всьому побожному українському народу.

Пресслужба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарша традиція - ознака державної незалежності, - інтерв'ю Патріарха Філарета в день 1034-ліття Хрещення Руси-України

29.07.2022
Пропонуємо Вашій увазі, дорогі браття і сестри, інтерв’ю Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета журналісту та громадсько-політичному діячу Ігорю Мосійчуку, яке відбулося в день святкування 1034-ліття Хрещення Київської Руси-України та Дня Державності. Поділитися дописом: