Єпископ Фалештський і Східно-Молдовський Філарет прокоментував рішення про повернення до УПЦ Київського Патріархату

Як відомо, 3 лютого 2020 року, керуючий Східно-Молдовською єпархією єпископ Фалештський і Східно-Молдовський Філарет (Панку), разом із ввіреною йому єпархією, повернувся до складу Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Прес-служба Київської Патріархії звернулася до преосвященнійшого владики Філарета з проханням прокоментувати своє рішення повернутися в лоно Київського Патріархату:

«Протягом року перебування в лоні Православної Церкви України я, та духовенство і віруючі нашої єпархії, відчули недоречність знаходження в цій Церкві. Наше рішення свідоме, виважене та обумовлене кількома принциповими речами.

Найперше, вже очевидно, що Томос, який надав Константинопольський Патріарх Варфоломій ПЦУ насправді не є документом про автокефалію (тобто повну незалежність Української Церкви), який мають усі інші помісні Церкви. Цей документ закріплює залежність Православної Церкви України від Константинопольського Патріарха. Більше того, для нас, як вірян Східно-Молдовської єпархії, є принципово неприйнятним те, що Томос прямо забороняє Православній Церкві України мати парафії за межами України та здійснювати духовну опіку над українцями діаспори.

Нам незрозуміло, чому Українська Православна Церква має бути так принижена, на відміну від інших помісних Церков. Ми переконані, що Українська Православна Церква, як древня апостольська Церква, заснована самим апостолом Андрієм Первозванним, ще 1990 року була піднесена до Патріаршого статусу, а тепер в структурі ПЦУ була фактично зведена до митрополії Константинопольського Патріархату.

Судячи з усього, Предстоятель Православної Церкви України митрополит Київський і всієї України Епіфаній не збирається виборювати цей історичний статус, а
задовольняється існуючим.

По-друге, виходячи з того, що ПЦУ не має право мати парафії та єпархії за кордоном, мені, як керуючому Східно-Молдовською єпархією, Предстоятель ПЦУ присвоїв неправдивий, а значить, незаконний титул: єпископ Білгород-Дністровський (Одеська область). Звичайно, що я там не маю ні парафій, ні монастирів і, зовсім ніякого відношення до Одещини не маю. Цим титулом він хотів приховати правду, що у ПЦУ є єпархія з парафіями та монастирями у Молдові, тобто, за межами України.

Завдяки керівництву ПЦУ, я, разом зі своєю єпархією, опинився в абсурдному положенні. Стало зрозуміло, що ні розвитку, ні майбутнього єпархії не буде.

За рік існування, Православна Церква України так і не змогла об’єднати всіх православних України та стала лише предметом спекуляції певних політичних сил.

Нам, як учасникам установчого собору ПЦУ 15 грудня 2018 року, обіцяли, що протягом найближчого після собору часу, відбудеться Помісний Собор нової Церкви, який і розв’яже всі важливі питання. Минув рік, а Помісного Собору так і не було, і не планується. Все вирішується в традиціях Константинопольської Церкви – через рішення Синоду, яким керує митрополит Епіфаній. У ПЦУ, за зовнішньою соборністю, приховується керування вузьким оточенням митрополита Епіфанія.

Останньою краплею, яка переповнила чашу нашого терпіння, і змусила нас вийти зі складу Православної Церкви України, стало лицемірне, несправедливе ставлення до Святійшого Патріарха Філарета, який був для всіх нас, архієреїв Української Православної Церкви Київського Патріархату, духовним батьком і милостивим співбратом.

Безсоромні рейдерські захоплення майна та рахунків Київського Патріархату керівництвом ПЦУ, образи та образливі вислови, безпосередньо на адресу Патріарха, його приниження, позбавлення законної Київської єпархії та все інше – є ганебною несправедливістю, не лише з точки зору Божих Заповідей, але й людської моралі.

Закликаю братів – архієреїв, які отримали висвяту в Українській Православній Церкви Київського Патріархату, духовенство та вірян, які щиро вболівають за долю незалежного Українського Православ’я, стати на дорогу правдивого служіння Богу та українському народові, повернутися до рідної матері Церкви – УПЦ Київського Патріархату, під омофор Його Святості, Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета» – повідомив єпископ Фалештський і Східно-Молдовський Філарет (Панку).

Прес-служба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарх Філарет взяв учаcть у прийнятті Посольства Японії

19.02.2020
19 лютого 2020 року, на запрошення Посла Японії в Україні пана Такаші Кураі, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України взяв учаcть в урочистому прийнятті Посольства Японії в Україні. Під час урочистостей відбулося тепле спілкування Патріарха з паном Послом та його дружиною, під час якого обговорювались різні питання, що становлять спільний […]