Євангельське читання спонукає нас мати тверду віру, – Патріарх Філарет

Патріарше богослужіння у 4-ту неділю після П’ятидесятниці

14 липня 2019 року, у неділю 4-ту після П’ятидесятниці та в день  пам’яті святих безсрібників Косми та Даміана, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Свято-Володимирському кафедральному патріаршому соборі.

Напередодні неділі, 13 липня у суботу ввечері, Святійший Патріарх Філарет відслужив Всенічне бдіння.

Його Святості співслужили єпископ Васильківський Андрій, вікарій Київської єпархії, настоятель кафедрального собору протоієрей Борис Табачек та духовенство храму.

За Божественною літургією, після прочитання Євангелія, Святійший Владика звернувся до вірян зі словом проповіді:

В імя Отця, Сина і Святого Духа!

Дорогі браття і сестри!

«Тільки що ми послухали Євангеліє про незвичайну віру римського сотника. В чому виявилася ця сильна віра язичника? Він був сотником римським, а значить був язичником, поклонявся ложним богам, але почув про Ісуса Христа, що Він звершує чудеса, воскрешає мертвих, і повірив, що Він є Бог. Якщо Він воскрешає мертвих, виганяє бісів, зціляє хворих, чого не може робити звичайна людина, значить Ісус Христос – Бог.

У сотника був слуга, і він захворів. Інший господар не турбується про своїх ні рабів, ні слуг, а цей сотник мав любов, тому і турбувався про свого хворого слугу. Тоді сотник з любов’ю до свого слуги прийшов до Христа і став просити Його, щоб Він зцілив його помічника. Ісус Христос на це сказав: «Я прийду у твій дім і зцілю його». А сотник каже: «Ні, не треба приходити, скажи слово і слуга мій буде здоровий». Зверніть увагу «скажи слово і слуга буде здоровий». Це означає, що сотник вірив, що Богу все підвладне, достатньо сказати Богові слово і все буде так, як Він скаже. І пояснючи чому не треба приходити до його дому, сотник говорить: «Я маю підвладних, скажу одному іди туди, і йде, другому скажу прийди до мене, і приходить», так і Ти, Ти Бог, скажеш слово і слуга буде здоровий. Тоді Христос сказав: «О, велика віра твоя». Для кого Він це сказав? Для тих, хто оточували Його, щоб вони бачили, яка віра у цього сотника.

Сьогоднішнє Євангельське читання спонукає і нас мати таку тверду віру. І виникає питання, є серед нас люди, які вірять так, як сотник, чи немає? Є, ось коли ви захворієте і приходите в храм Божий, цілуєте ікону, кланяєтеся, плачете, просите, щоб Бог сказав слово і, чи то ваші діти, чи ви самі, чи друзі отримуєте те, що ви просите. Ось подивіться на ікону Божої Матері, чому там, так багато цих прикрас? Це означає, що всі ці прикраси є подяка, від того хто молився, отримав те, що просив. Просив же з такою вірою, як той сотник, бо він ні Божу Матір, ні Христа не бачив, а просить, як сотник, скажи слово і я буду здоровим, скажи слово і діти мої будуть здорові, скажи слово і невиліковна хвороба зникне. Значить є серед нас такі сотники, які мають таку саму віру. І ця віра спасительна, вона рано чи пізно приведе людину до покаяння, очищення гріхів і до життя вічного.

Тому нехай Господь наш Ісус Христос Своєю Божественною благодаттю пробуджує у нас таку віру, яку мав римський сотник і тоді ми досягнемо головного – вічного блаженного життя».

Богослужіння завершилося молебнем до Пресвятої Богородиці перед Її чудотворним образом «Несподівана Радість», під час якого була піднесена молитву за Україну, щоб Всемилостивий Господь визволив Батьківщину від нашестя чужинців.

Цього ж дня, за вечірнім богослужінням, Патріарх Філарет у співслужінні соборного духовенства читав акафіст Покрову Божої Матері.

Фоторепортаж за посиланням

Прес-центр Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Руйнування Церкви Христової – ганебна справа, - єпископ Андрій

16.07.2019
16 липня 2019 року єпископ Васильківський Андрій, вікарій Київської єпархії, висловив свою позицію щодо ситуації, яка склалася в Українському Православ’ї. Поділитися дописом: