Заява Патріарха Філарета щодо санкцій проти Московського Патріархату в Україні

Від імені Української Православної Церкви Київського Патріархату висловлюю підтримку рішучім діям української влади щодо унеможливлення перебування в Україні Московського Патріархату та афілійованих із ним релігійних структур, зокрема, положення Указу Президента України №820/2022 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 1 грудня 2022 року «Про окремі аспекти діяльності релігійних організацій в Україні і застосування персональних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій)».

Російсько-українська війна створила такі умови, коли Українська Православна Церква Московського Патріархату не має права надалі одночасно перебувати із Москвою та нібито з українським народом. Вона повинна рішуче та реально порвати з центром, який знаходиться в країні-агресорі. Московському Патріархату, який став знаряддям путінської злочинної політики, не місце в Україні. Тому для УПЦ МП є лише один вихід – рухатись до повної незалежності.

Одночасно хочу наголосити, що справжньою гарантією автокефалії українського Православ’я, вільного його розвитку від іноземних релігійних центрів, може бути тільки Патріархат.

Закликаю українську владу, єпископат, духовенство, вірян продовжувати боротьбу за появу справді автокефальної єдиної Української Православної Церкви та розбудовувати її в статусі Патріархату. Український народ своєю побожністю та жертовністю заслужив мати Київський Патріархат. Саме він забезпечить Українській Православній Церкві належне місце у Вселенському православ’ї.

Користуючись нагодою, бажаю успіхів Президенту України Володимиру Зеленському, українській владі на шляху захисту територіальної цілісності України та її духовного суверенітету.

Закликаю Боже благословення!

ФІЛАРЕТ,
ПАТРІАРХ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ РУСИ-УКРАЇНИ

6 грудня 2022 року

 

 

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарх Філарет відзначив бандуриста Тараса Компаніченка

8.12.2022
8 грудня 2022 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у своїй резиденції зустрівся з відомим бандуристом, військовим, очільником гурту «Хорея козацька», народним артистом України Тарасом Компаніченком. Поділитися дописом: