Заява Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату

Щодо незаконних рішень Священного Синоду Православної Церкви України

Ознайомившись із рішенням Синоду Православної Церкви України, а саме з тією частиною, що стосується намаганню піддати заборонам ієрархів Української Православної Церкви Київського Патріархату – митрополита Білгородського і Обоянського Іоасафа, архієпископа Фалештського і Східно-Молдовського Філарета, єпископа Валуйського Петра, єпископа Херсонеського і Волноваського Авксентія та єпископа Маріупольського і Феодосіївського Хризостома, нагадуємо, що вищезгадані ієрархи являються архієреями УПЦ Київського Патріархату, і тому не можуть підлягати суду іншої Церкви. Будь-які заборони по відношенню до них, а також до інших архієреїв УПЦ Київського Патріархату – не мають законної канонічної сили.

Нагадуємо архієреям Православної Церкви України про те, що і вони не звільнені від архієрейської присяги, яку давали перед своєю хіротонією Церкві, в особі пожиттєво обраного Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета і Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату. Неухильне слідування канонічному праву Православної Церкви і для них є обов’язковим, незалежно від посад і звань.

У випадку наполегливого втручання керівництва Православної Церкви України у справи УПЦ Київського Патріархату, яка їм не підпорядковується, ми залишаємо за собою право соборного розгляду їх дій та винесення канонічних рішень.

Слідуючи духу Євангелія, закликаємо співбратів із ПЦУ вирішувати проблеми, які неминуче виникають, не погрозами і шантажем, а духом миру і любові. Це завжди важливо, а особливо в наш неспокійний час.

З любов’ю у Христі,

Патріарх Київський і всієї Руси-України ФІЛАРЕТ

Митрополит Білгородський і Обоянський ІОАСАФ

Архієпископ Переяславський і Білоцерківський АНДРІЙ

Архієпископ Фалештський і Східно-Молдовський ФІЛАРЕТ

Єпископ Сумський і Охтирський НИКОДИМ

Єпископ Дніпровський і Криворізький ДАНИЇЛ

 

Поділитися дописом:

Наступна

Відбулося засідання Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату

5.02.2022
5 лютого 2022 року у Київській патріархії відбулося засідання Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату. Поділитися дописом: