Заява з приводу кризи правди у керівництва Православної Церкви України

12 червня ц.р. Київська митрополія Православної Церкви України розповсюдила заяву, в якій висловила занепокоєння кризою довіри до вітчизняного правосуддя та стала на захист колишнього Президента України Петра Порошенка, якого правоохоронні органи України підозрюють у вчиненні неправомірних дій. З подивом ознайомилися з тестом цього документу та хотіли б заявити про наступне:

1. У заяві ПЦУ обурюється відсутність правосуддя в нашій країні, при тому, що ця Церква робить все для того, щоб суди діяли не за законом і справедливістю, а як вигідно керівництву цієї конфесії підпорядкованої Константинопольському Патріарху. ПЦУ систематично потурає порушенню прав вірних УПЦ КП, які прагнуть належати до тієї Церкви, яку обрали, а не тій, яку їм визначив Петро Порошенко, Міністерство культури, чи Константинопольський Патріарх Варфоломій. Завдяки таким діям порушуються основоположні конституційні права на свободу совісті та віросповідання.
Тут справді доречно повторити цитату зі Святого Євангелія, яку наводять автори звернення, але застосувати вже до самої ПЦУ: «Яким судом судите, таким судитимуть і вас, і якою мірою міряєте, такою відміряється і вам» (Мф. 7, 2).

2. Українська Православна Церква Київського Патріархату протягом останнього року страждає від рейдерських атак саме Православної Церкви України. В УПЦ КП незаконно забирається майно, рахунки, приміщення, храми, монастирі і робиться це беззаконня через судову систему.
Яскравим прикладом цьому є, так звана, комісія з ліквідації УПЦ КП, створена синодом ПЦУ, і на чолі якої стоїть скандальновідомий митрополит Іоан Яременко. Попри те, що 20 червня минулого року УПЦ КП вийшла зі складу ПЦУ (що зафіксовано у відповідних рішеннях Помісного собору) і нині є незалежною Церквою (фактично та юридично), її абсурдним чином чиновники Міністерства культури України, часів Порошенка, позбавили державної реєстрації за поданням іншої конфесії – ПЦУ.

3. Через дії неправомірного представника – голови згаданої ліквідаційної комісії митрополита ПЦУ Іоана Яременка, так і не відбувся розгляд судової справи по суті, коли Київська Патріархія звернулася з позовом щодо рейдерських дій проти неї. Бо представників справжнього керівника УПЦ КП – Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета не допустили до участі в суді.
Це яскравий зразок нехтування законом, шахрайських дій Київської митрополії ПЦУ, спрямованих на недопущення УПЦ КП до захисту прав у суді, яке гарантоване 55 статтею Конституції України. Простіше кажучи, одна юридична особа ліквідувала іншу повністю незалежну юридичну особу, позбавивши УПЦ КП можливості оскаржити такі рейдерські дії у судовому порядку.
Тому, тепер на всі звернення до судів різних інстанцій представникам Української Православної Церкви Київського Патріархату приходять або відписки, або глумливі відповіді, що такої Церкви, як УПЦ КП, нібито не існує.

4. При тому, що Українська Православна Церква Київського Патріархату, навіть позбавлена державної реєстрації представниками режиму Порошенка й перебуває під страшним тиском, попри гоніння, продовжує своє існування (що передбачено Законом України «Про свободу совісті та релігійні організації»).
На сьогодні УПЦ Київського Патріархату має 11 єпархій, існує духовенство, єпископат, Патріарх, продовжується історична тяглість української Патріаршої традиції, нараховується понад 300 парафій. Наша Церква є четвертою в Україні конфесією за кількістю вірних, відповідно до соціологічних опитувань. При цьому уже рік, як церковним майном незаконно розпоряджаються митрополити ПЦУ Іоан Яременко та Епіфаній Думенко, а УПЦ КП не може добитися відновлення державної реєстрації.

5. Саме від того, що ПЦУ нищить справді єдину незалежну Православну Церкву українського народу – УПЦ КП, радіють у столиці агресора Москві та втішаються, коли очільники ПЦУ паплюжать головного ворога Кремля – Патріарха Філарета. Нагадаємо, що саме на Святійшого Патріарха Філарета Московська Патріархія, за поданням тоді ще митрополита Кирила Гундяєва, наклала анафему за чіткий і послідовний курс на автокефалію, а нині предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній Думенко молиться за Патріарха Московського Кирила і не загадує українського Патріарха Філарета. Отака справедливість.

6. Автори заяви ПЦУ намагаються штучно пов’язати факт того, що правоохоронні органи мають запитання до Петра Порошенка з його участю в отриманні Томосу. Насправді, ця логіка дивна і не відповідає дійсності. Справи, які інкримінуються екс-Президенту, навіть судячи з повідомлень у ЗМІ, не мають нічого спільного з релігією. На жаль, до цього часу правоохоронці так і не з’ясували ролі Петра Порошенка в брутальному втручанні тодішнього режиму у внутрішньорелігійне життя УПЦ КП, що призвело до протиправної ліквідації найбільш потужної, незалежної від іноземних релігійних центрів Української Православної Церкви Київського Патріархату, отриманні православними українцями Томосу не такого за змістом, які мають інші помісні Церкви, а з обмеженою автокефалією. Нам дали, по-суті, Томос про автономію ПЦУ під зверхництвом Константинопольського патріархату. Хоча були всі шанси отримати повну церковну незалежність. Це робилося не без участі Порошенка та його чиновників.
На нашу думку, подібні заяви ПЦУ не несуть в собі справжньої стурбованості за стан правосуддя в Україні, є лукавими та неправдивими, не мають на меті покращити судочинство, зробивши його справедливим, а лише покликані допомогти Петру Порошенку уникнути відповідальності. Фактично ПЦУ виступила з політичною агітацією на користь колишнього глави Держави, ще раз підтвердивши залежність від нього.

7. Представники Православної Церкви України, чинячи не по правді щодо Української Православної Церкви Київського Патріархату, апелюють до справедливості щодо особи Петра Порошенка, який свого часу безсоромно обдурив Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, хоч перед тим гарантував, як глава Держави, що Київський Патріархат збережеться, попри появу ПЦУ, а потім дав вказівку нищити його та дискредитувати предстоятеля – Святійшого Патріарха Філарета.

8. Усім, хто причетний до рейдерських дій проти Київського Патріархату та його предстоятеля Патріарха Філарета, а нині фарисейські бідкаються про відсутність справедливості, законності, чесного судочинства, хочемо нагадати два біблійних приклади, коли Священне Писання прямо засуджує намагання привласнити незаконним способом чуже. Перша, то історія Навуфея ізраїльтянина у якого цар Ахав із дружиною Ієзавель хотіли забрати його виноградник (3 Цар. 21). Тоді Господь розлютився на незаконні дії Ахава. І другий приклад: так само, за свідченням Біблії, цар Давид вчинив зле в очах Господа, коли забажав дружину хеттеянина Урії – Вирсавію (2 Цар. 11).
На превеликий жаль, сьогодні керівництво Православної Церкви України, нищачи Українську Православну Церкву Київського Патріархату, оббріхуючи багаторічного борця за духовну незалежність українського народу Патріарха Філарета, беручи участь у сумнівних піар-проєктах колишнього Президента Порошенка, забувають про те, що накликають на себе гнів Божий.

Дорогі брати та сестри у Христі, чинячи зло самі, пам’ятайте цитовану вами ж істину, що «яким судом судите, таким судитимуть і вас».

Прес-служба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Рада Церков закликає Комітет ВР відхилити законопроєкти 3316, 3316-2 та 3316-3

16.06.2020
Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій застерігає парламент від прийняття законопроєктів, які спрямовані на впровадження гендерної ідеології в законодавство України. Занепокоєння ВРЦіРО пов’язано із тим, що у вівторок, 16 червня, парламент додатково включив до порядку денного третьої сесії законопроєкти № 3316, № 3316-2 та № 3316-3, які доручається профільному комітету […]