Заява з приводу висловлювань голови Держслужби з етнополітики та свободи совісті Олени Богдан

У Київській Патріархії ознайомилися з інтерв’ю голови Державної служби України з етнополітики та свободи совісті Олени Богдан агентству “Інтерфакс-Україна”. Раніше наша Церква сподівалася, що з приходом нового очільника державного органу у справах релігій, нарешті запанує рівне ставлення до всіх конфесій, як того і вимагає Конституція України та закони.

А тепер із сумом змушені констатувати, що судячи з усього, й надалі продовжується дискримінаційна політика скандального Андрія Юраша в питанні ігнорування прав віруючих Української Православної Церкви Київського Патріархату, нехтуванням права громадян на свободу совісті.

Нагадуємо, що Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет не перебуває ні «де-факто», ні «де-юре» у складі Православної Церкви України, а є Предстоятелем Української Православної Церкви Київського Патріархату – окремої релігійної організації, яка існує з 1992 року та по сьогодні. Це зафіксовано, зокрема, в рішеннях Помісного собору УПЦ КП від 20 червня 2019 року та численних заявах Патріарха Філарета.

Крім цього, титул Патріарха Філарета не «почесний патріарх», а «Патріарх Київський і всієї Руси-України». Так він затверджений пожиттєво під час обрання Святійшого Філарета Предстоятелем УПЦ КП на Помісному Соборі 1995 року. Інші звертання до Патріарха ображають релігійні почуття віруючих Київського Патріархату.

Просимо пані Олену Богдан, як державну чиновницю високого рангу, яка зобов’язана рівно ставитися до всіх конфесій і релігійних організацій, які існують в Україні, не користуватися образливими штампами, вигаданими в Православній Церкві України.

Ми відкидаємо намагання звести проблему лише до статусу Святійшого Патріарха Філарета. Нині порушуються права не тільки Глави Церкви, але й значної кількості громадян України, які хочуть належати саме до УПЦ КП, а не ПЦУ.

Вкотре наголошуємо, Київську Патріархію було знято з державної реєстрації в незаконний спосіб. Голова Держслужби має всі владні повноваження зупинити беззаконня, відмінивши наказ про зняття з державної реєстрації Київської Патріархії. Ще раз просимо зробити це.

Сподіваємося, що представники новоствореної Державної служби України з етнополітики та свободи совісті врахують усе викладене, діятимуть виключно в межах законодавства та стануть на захист Конституційних прав громадян України, вірних УПЦ Київського Патріархату на свободу совісті.

Пресслужба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарх Філарет взяв участь у засіданні Поважної Ради відзнаки «Орден Святого Пантелеймона»

30.11.2020
30 листопада 2020 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет взяв участь у першому засіданні Поважної Ради нового складу громадської організації Відзнака за професіоналізм та милосердя «Орден Святого Пантелеймона», яке відбулося у форматі відео-конференції на платформі ZOOM. Поділитися дописом: