Заява юридичного відділу Київської Патріархії про недостовірність відомостей Єдиного державного реєстру

Заява юридичного відділу Київської Патріархії

ПРО НЕДОСТОВІРНІСТЬ ВІДОМОСТЕЙ ЄДИНОГО ДЕРЖАВНОГО РЕЄСТРУ ЮРИДИЧНИХ ОСІБ, ФІЗИЧНИХ ОСІБ-ПІДПРИЄМЦІВ ТА ГРОМАДСЬКИХ ФОРМУВАНЬ

14 грудня 2019 року, користуючись прямим доступом до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань, здійснюваним через встановлених державних службовців Міністерства культури України, предстоятель іншої церкви – Православної церкви України, відокремленої від Української Православної Церкви Київського Патріархату, вніс інформацію про припинення юридичної особи-релігійного центру – релігійної організації «Київська Патріархія Української Православної Церкви Київського Патріархату».

Дані дії вчинив як керівник самостійної юридичної особи, відомості про яку наявні в Єдиному державному реєстрі за кодом ЄДРПОУ 42783113 .

Заявляємо, що будь-якого відношення до внесення зазначеної інформації у Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань релігійна організація «Київська Патріархія Української Православної Церкви Київського Патріархату» не має. Ні нею, ні її засновником-Помісним Собором, рішення про припинення не приймалися.

Для вчинення реєстраційних дій до Міністерства культури, молоді та спорту України рішення про припинення не направлялися.

Заява із вимогою вчинення запису про припинення, відповідно до вимог ст. 17 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань» жодною посадовою особою Київської Патріархії не підписувалась. Будь-якій особі повноваження по вчиненню реєстрації з припинення не делеговувались.

До Міністерства культури, молоді і спорту України подано Постанову Помісного Собору Української Православної Церкви Київського Патріархату від 20 червня 2019 року, про відміну рішення про припинення юридичної особи – РЕЛІГІЙНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «КИЇВСЬКА ПАТРІАРХІЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ (КИЇВСЬКА ПАТРІАРХІЯ УПЦ КП)», код ЄДРПОУ 22894788 для його державної реєстрації.

Про дії щодо державної реєстрації рішення про відміну про припинення юридичної особи – РЕЛІГІЙНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «КИЇВСЬКА ПАТРІАРХІЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ (КИЇВСЬКА ПАТРІАРХІЯ УПЦ КП)», код ЄДРПОУ 22894788 станом на 14 грудня 2019 року Київська Патріархія не поінформована.

Особливості діяльності юридичних осіб – релігійних організацій визначені Законом України «Про свободу совісті і релігійні організації».

За абз.9 ст.5 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», релігійна організація НЕ ПОВИННА втручатися у діяльність інших релігійних організацій, в будь-якій формі проповідувати ворожнечу, нетерпимість до невіруючих і віруючих інших віросповідань.

Внесення відомостей до Держреєстру заявниками від іншої юридичної особи є очевидно не законним, а від так не може вважатися достовірними, відповідно до частини 2 статті 10 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб підприємців та громадських формувань», за якою: «якщо відомості, що підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, Є НЕ ДОСТОВІРНИМИ і були внесені до нього, третя особа може посилатися на них у спорі як на достовірні. Третя особа не може посилатися на них у спорі у разі, якщо вона знала або могла знати про те, що такі відомості є недостовірними.

Державна реєстрація припинення юридичної особи , що є засновником інших юридичних осіб, є не можливою, з огляду на положення абз.3 п.11 ч.1 ст.28 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», де у підставах ДЛЯ ВІДМОВИ В ДЕРЖАВНІЙ РЕЄСТРАЦІЇ ПРИПИНЕНЯ є документи щодо юридичної особи, яка припиняється в результаті її ліквідації та є засновником (учасником) інших юридичних осіб.

Статтею 8 Конституції України закріплено принцип верховенства права, за змістом якого конституція України має найвищу юридичну силу. Закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй.

Норми Конституції України є нормами прямої дії. Звернення до суду для захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується.

Статтями 35 Конституції України, 18 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права, 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод право на свободу совісті гарантується.

Міжнародньо- правові та конституційні гарантії позбавляють будь-якої можливості припинення релігійної організації, що функціонує, та продовжує самозахист від протиправного заволодіння її власністю.

Від так усіх мирян Української Православної Церкви Київського Патріархату повідомляємо про продовження роботи заснованого Помісним Собором релігійного центру-Київської Патріархії із місцем знаходження: м. Київ, вул. Пушкінська, б.36

За ст.60 Конституції України, ніхто не може виконувати явно злочинні накази чи розпорядження.

Жодні рішення, направлені на позбавлення прав на свободу совісті громадян України, які асоціюють себе із Київським Патріархатом, способом позбавлення церкви її релігійного центру,- виконуватися не будуть.

Юридичний відділ Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Відбувся Архієрейський собор Української Православної Церкви Київського Патріархату

14.12.2019
14 грудня 2019 року у Київській Патріархії відбулося засідання Архієрейського собору Української Православної Церкви Київського Патріархату. У роботі собору, під головуванням Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, взяли участь митрополит Білгородський і Обоянський Іоасаф, єпископ Харківський і Богодухівський Ілля, вікарій Білгородської єпархії єпископ Валуйський Петро та керуючий справами Київської Патріархії […]