“Жінки мироносиці любили Господа більше ніж апостоли”, – Патріарх Філарет

8 травня 2022 року, у третю неділю після Пасхи Православна Церква вшановує пам’ять святих жінок-мироносиць. У цей день Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі м. Києва.

Напередодні ввечері, 7 травня, Патріарх відслужив у соборі всенічне бдіння. Його Святості співслужили клірики собору.

Після запричасного стиха проповідь про подвиг віри і любові жінок-мироносиць до Господа виголосив протоієрей Михаїл Трускавецький.

Після літургії була звершена панахида. Під час панахиди Патріарх Філарет молився за упокій душ воїнів і всіх жертв Другої світової війни. Також усердно молилися за упокій всіх загиблих воїнів, які поклали своє життя за волю, незалежність і цілісність Української держави, а також загиблих від російської агресії дітей та мирних жителів.

По закінченні богослужіння Святійший владика привітав парафіянок зі святом і закликав вірян просити у Господа благодаті, щоб Він укріпив нашу віру і любов, через які можна спастися і досягнути життя вічного.

Сьогодні Православна Церква святкує пам’ять святих жон-мироносиць. Тому я вітаю всіх жінок із цим святом. Чому Церква окремо виділяє свято жон-мироносиць? Тому, що вони любили Господа більше ніж апостоли. Це виявилося в тому, що вони не боялися, бо любов виганяє страх. Згадайте з Євангелія як апостоли розбіглися, а Петро дійшов до того, що сказав: не знаю Цього чоловіка. А він же годину тому говорив: я, Господи, готовий з Тобою і на смерть піти, а потім зрікся.

А жони-мироносиці йшли на Голгофу та помазувати тіло Ісуса Христа. І йшли вони, бо не було в них страху і тому, що любили. І так повторювалося у всі часи, згадайте радянські часи. В храмах чоловіків було одиниці, а більшість храмів наповнювали жінки, неначе ті жони-мироносиці.

Тому Церква і шанує жон-мироносиць і взагалі жінок, бо вони більше люблять і цю любов передають своїм дітям та всьому суспільству.

Нехай Господь подає вам добре здоров’я, довголіття, а головне приведе до Царства Божого”, – сказав у своїй проповіді Патріарх.

Церква відзначає неділю святих жінок-мироносиць, як свято всіх жінок-християнок, вказуючи на їхню особливо важливу роль у сім’ї та суспільстві. Святі жінки-мироносиці подають нам приклад справжньої жертовної любові і самовідданого служіння Господу. Вони йшли за Христом та щиросердечно співстраждали з Ним, під час Його хресних страждань. Після хресної смерті Спасителя саме вони зранку поспішили до гробу Господнього, аби помазати Його тіло миром. Мироносиці першими дізналися, що Христос воскрес. Тому, нехай віддана любов цих святих жон до Ісуса Христа надихає кожного з нас так само любити нашого Спасителя, любити свою рідну Україну, родину, друзів і всіх своїх ближніх.

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарх Філарет відзначив співробітників СБУ, які брали участь у визволенні Київщини

10.05.2022
10 травня 2022 року Святійший Патріарх Київській і всієї Руси-України Філарет у своїй резиденції нагородив церковними відзнаками співробітників Служби безпеки України, які брали безпосередню участь у захисті незалежності та територіальної цілісності України під час російсько-української війни, зокрема, у бойових діях, звільняючи від окупантів Київщину. Поділитися дописом: