“Жони-мироносиці мали довершену любов, в якій не було місця страху”, – Патріарх Філарет

30 квітня 2023 року, у третю неділю після Пасхи Православна Церква вшановує пам’ять святих жінок-мироносиць. У цей день Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі м. Києва.

Напередодні ввечері, 29 квітня, Патріарх відслужив у соборі всенічне бдіння. Його Святості співслужили клірики собору.

Після запричасного стиха проповідь про подвиг віри і любові жінок-мироносиць до Господа виголосив настоятель храму протоієрей Борис Табачек.

По завершенні Божественної літургії був відслужений молебень до святих жінок-мироносиць. Також під час всього богослужіння підносилися молитви, щоб Господь визволив Україну від нашестя чужинців, дав мужність і охоронив воїнів, та благословив землю нашу миром.

По закінченні богослужіння Святійший владика привітав парафіянок зі святом і закликав вірян просити у Господа благодаті, щоб Він укріпив нашу віру і любов, через які можна спастися і досягнути життя вічного.

“Дорогі браття і сестри, сьогодні Православна Церква святкує пам’ять святих жон-мироносиць. Тому я вітаю всіх жінок із цим святом.

Особлива властивість жінки – це здатність любити. І ця любов, яку мали жони-мироносиці, подолала смерть. Апостоли чоловіки розбіглися, а жони-мироносиці були при хресті, разом із стражданнями Спасителя, і не боялися смерті, а чоловіки через свій страх розбіглися.

В радянські часи, коли переслідували Церкву і гнали віруючих, хто наповнював храми? Чоловіків було мало, а основну більшість складали жінки, бо не боялися через свою любов. Вони мали довершену любов, в якій не було місця страху. Тому через любов дитину виховую мати, а не батько, бо мати має більшу любов до дитини.

 Тому ми повинні шанувати жінок за їх любов, яку вони мають до Бога, до своїх дітей і до ближніх. Нехай Господь дарує вам добре здоров’я, довголіття, і щоб ви надихали чоловіків до любові і добрих діл”, – сказав у своїй проповіді Патріарх.

Церква відзначає неділю святих жінок-мироносиць, як свято всіх жінок-християнок, вказуючи на їхню особливо важливу роль у сім’ї та суспільстві. Святі жінки-мироносиці подають нам приклад справжньої жертовної любові і самовідданого служіння Господу. Вони йшли за Христом та щиросердечно співстраждали з Ним, під час Його хресних страждань. Після хресної смерті Спасителя саме вони зранку поспішили до гробу Господнього, аби помазати Його тіло миром. Мироносиці першими дізналися, що Христос воскрес. Тому, нехай віддана любов цих святих жон до Ісуса Христа надихає кожного з нас так само любити нашого Спасителя, любити свою рідну Україну, родину, друзів і всіх своїх ближніх.

Пресслужба Київської патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

«Закликаю об’єднуватись»: інтерв’ю Патріарха Філарета для телеканалу Конкурент TV

2.05.2023
Дорогі браття і сестри, пропонуємо Вашій увазі інтерв’ю Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета для телеканалу Конкурент TV. Поділитися дописом: