Журнали засідання Священного Синоду УПЦ Київського Патріархату від 25 травня 2022 року

ЖУРНАЛИ
ЗАСІДАННЯ СВЯЩЕННОГО СИНОДУ
УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ

від 25 травня 2022 року
під головуванням Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України ФІЛАРЕТА

 

ЖУРНАЛ № 4

СЛУХАЛИ: Доповідь Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета про відмову від єпископського сану та самовільний перехід преосвященного єпископа Варсонофія (Качана) із Української Православної Церкви Київського Патріархату до Православної Церкви України.

ДОВІДКА: Єпископ Варсонофій (Качан) в сані архімандрита був прийнятий із УПЦ Московського Патріархату в УПЦ Київського Патріархату, рукоположений в сан єпископа і призначений на Хмельницьку єпархію. У травні 2022 р. він відмовився від сану єпископа і самовільно перейшов в сані архімандрита у Православну Церкву України.

УХВАЛИЛИ: У зв’язку з порушенням архієрейської присяги і відмови від єпископського сану, отриманого в Українській Православній Церкві Київського Патріархату, позбавити Варсонофія (Качана) священного сану.

ЖУРНАЛ № 5

СЛУХАЛИ: Доповідь Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета про незаконні рішення Священного Синоду Православної Церкви України від 23 травня 2022 р. щодо позбавлення священного сану митрополита Білгородського і Обоянського Іоасафа (Шибаєва), єпископа Валуйського Петра (Москальова), архієпископа Фалештського і Східно-Молдовського Філарета (Панку), а також про викликання на суд Священного Синоду ПЦУ архієпископа Андрія (Маруцака) і єпископа Луки (Згоби).

ДОВІДКА:
1. Вищевказані архієреї Української Православної Церкви Київського Патріархату не належать до Православної Церкви України, і тому Святійший Синод ПЦУ не має канонічного права безпідставно засуджувати архієреїв іншої Помісної Церкви.

2. Повноваження Священного Синоду ПЦУ обмежуються територією України і не розповсюджуються на інші країни. Названі архієреї Київського Патріархату є громадянами США, Молдови, Росії і тому не підлягають суду Православної Церкви України, поскільки права ПЦУ обмежуються кордонами України.

3. Названі архієреї можуть бути судимі тільки церковним судом своєї Церкви, а не чужої. ПЦУ є чужа Церква для згаданих архієреїв.

4. Митрополит Епіфаній (Думенко) не є законним Предстоятелем ПЦУ. Він узурпатор церковної влади. Предстоятелі Церков обираються на Помісних соборах своєї Церкви. Митрополит Епіфаній не був обраний Помісним собором Православної Церкви України.

5. Єпископат ПЦУ знає про порушення митрополитом Епіфанієм (Думенком) церковних канонів і традицій, і мовчить. Тому і цей єпископат несе відповідальність за порушення митрополитом Епіфанієм церковних традицій і канонів.

6. Митрополит Епіфаній боїться скликання Помісного собору ПЦУ, бо знає, що Собор не обере його Предстоятелем.

УХВАЛИЛИ:
1. Рішення Священного Синоду Православної Церкви України від 23 травня 2022р. не має канонічної сили щодо УПЦ Київського Патріархату, бо це було б втручанням у внутрішнє життя іншої Помісної Церкви.

2. Вищезгадані архієреї УПЦ Київського Патріархату продовжують своє архіпастирське служіння на благо Помісної Української Церкви, нашого українського народу і Української держави.

3. Священний Синод закликає всі Українські Церкви до примирення, до старанних молитов за український народ і Українську державу.

ФІЛАРЕТ, ПАТРІАРХ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ РУСИ-УКРАЇНИ

ІОАСАФ, МИТРОПОЛИТ БІЛГОРОДСЬКИЙ І ОБОЯНСЬКИЙ

АНДРІЙ, АРХІЄПИСКОП ПЕРЕЯСЛАВСЬКИЙ І БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ

ФІЛАРЕТ, АРХІЄПИСКОП ФАЛЕШТСЬКИЙ І СХІДНО-МОЛДОВСЬКИЙ

НИКОДИМ, ЄПИСКОП СУМСЬКИЙ І ОХТИРСЬКИЙ

ДАНИЇЛ, ЄПИСКОП ДНІПРОВСЬКИЙ І КРИВОРІЗЬКИЙ

 

Пресслужба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Відбулося засідання Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату

25.05.2022
25 травня 2022 року відбулося засідання Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату. Засідання Священного Синоду проходило шляхом дистанційного спілкування (відеоконференції). Поділитися дописом: