Журнали засідання Священного Синоду УПЦ Київського Патріархату від 5 лютого 2022 року

ЖУРНАЛИ ЗАСІДАННЯ СВЯЩЕННОГО СИНОДУ
УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ
КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ

від 5 лютого 2022 року під головуванням
Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України ФІЛАРЕТА

 ЖУРНАЛ №1

СЛУХАЛИ: Доповідь Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета щодо діяльності Київської єпархії і Київської патріархії та щодо подання річних звітів про діяльність єпархій Української Православної Церкви Київського Патріархату у 2021 році та у наступних роках.

УХВАЛИЛИ: Подякувати Святійшому Патріарху Київському і всієї Руси-України Філарету за змістовну доповідь та взяти її до відома.

ЖУРНАЛ №2

СЛУХАЛИ: Звіти єпархіальних архієреїв УПЦ Київського Патріархату про діяльність ввірених їм єпархій за 2021 рік.

УХВАЛИЛИ:

1. Схвалити звіти єпархіальних архієреїв та взяти їх до відома.

2. Встановити, що єпархіальні архієреї зобов’язані до 23 січня кожного року подавати до канцелярії Київської патріархії річний звіт  про діяльність своєї єпархії, згідно зразка, наданого Київською патріархією.

ЖУРНАЛ №3

МАЛИ МІРКУВАННЯ: Щодо незаконних рішень Священного Синоду Православної Церкви України.

УХВАЛИЛИ: Прийняти Заяву Священного Синоду УПЦ Київського Патріархату щодо незаконних рішень Священного Синоду Православної Церкви України.

Заява Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату

         Ознайомившись із рішенням Синоду Православної Церкви України, а саме з тією частиною, що стосується намаганню піддати заборонам ієрархів Української Православної Церкви Київського Патріархату – митрополита Білгородського і Обоянського Іоасафа, архієпископа Фалештського і Східно-Молдовського Філарета, єпископа Валуйського Петра, єпископа Херсонеського і Волноваського Авксентія та єпископа Маріупольського і Феодосіївського Хризостома, нагадуємо, що вищезгадані ієрархи являються архієреями УПЦ Київського Патріархату, і тому не можуть підлягати суду іншої Церкви. Будь-які заборони по відношенню до них, а також до інших архієреїв УПЦ Київського Патріархату – не мають законної канонічної сили.

Нагадуємо архієреям Православної Церкви України про те, що і вони не звільнені від архієрейської присяги, яку давали перед своєю хіротонією Церкві, в особі пожиттєво обраного Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета і Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату. Неухильне слідування канонічному праву Православної Церкви і для них є обов’язковим, незалежно від посад і звань.

У випадку наполегливого втручання керівництва Православної Церкви України у справи УПЦ Київського Патріархату, яка їм не підпорядковується, ми залишаємо за собою право соборного розгляду їх дій та винесення канонічних рішень.

Слідуючи духу Євангелія, закликаємо співбратів із ПЦУ вирішувати проблеми, які неминуче виникають, не погрозами і шантажем, а духом миру і любові. Це завжди важливо, а особливо в наш неспокійний час.

З любов’ю у Христі,

Патріарх Київський і всієї Руси-України                                 ФІЛАРЕТ

Митрополит Білгородський                                                       ІОАСАФ

і Обоянський

Архієпископ Переяславський                                                    АНДРІЙ

і Білоцерківський

Архієпископ Фалештський                                                         ФІЛАРЕТ

і Східно-Молдовський

Єпископ Сумський і Охтирський                                              НИКОДИМ

Єпископ Дніпровський і Криворізький                                  ДАНИЇЛ

 

 

Поділитися дописом:

Наступна

Заява Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату

5.02.2022
Щодо незаконних рішень Священного Синоду Православної Церкви України Поділитися дописом: