Зняття Патріархії з реєстрації є грубим порушенням прав свободи віросповідання, яке не можна уявити собі в жодній демократичній країні, – декан Європейського деканату

Відеозвернення декана Європейського Деканату Української Православної Церкви Київського Патріархату протоієрея Володимира Чайки на прес-конференції “Київський Патріархат є форпостом релігійного суверенітету України”, яка відбулася у середу, 18 листопада, у прес-центрі інформаційного агентства “Інтерфакс-Україна”.

Слава Ісусу Христу! Вітаю з Німеччини, з міста Кельну!

Для нас, українців у Європі, Київський Патріархат є не лише символом релігійного суверенітету України, але і його фактом.

Що це значить? А це значить, що поки існує Київський Патріархат і ми можемо до нього належати, Україну можна вважати певною мірою суверенною державою.

Якби його раптом зовсім не стало, оскільки всі решту Церков в Україні залежать від інших релігійних закордонних центрів, це по суті означало б, що Україна втратила повністю релігійний суверенітет, а згодом і політичний, бо віра є невід’ємною частиною української культури, а значить і народу.

Нас дуже непокоїть зняття Київської Патріархії з державної реєстрації. Чому? Бо це є грубим порушенням прав свободи віросповідання. Подібне не можна уявити собі в жодній демократичній європейській країні.

Стосовно ПЦУ, то вона не є й не може називатися українською, раз українці всього світу не можуть до неї належати і не можуть себе з нею ідентифікувати. Відмова від діаспори стала дією, що направлена не на об’єднання, а на суттєве послаблення України в міжнародному плані.

Звичайно, що Церква повинна взаємодіяти з державою, як її частина, але не повинна ставати її інструментом, як це ставалося у радянські часи, як це, на жаль, і сталося з ПЦУ. Тому, цю організацію ми можемо сприймати лише як імітацію церкви, при чому з політичним нахилом, але не Церквою українського народу.

Ось чому, поновлення правоздатності Київської Патріархії є важливим та необхідним.

Згідно з 34-м апостольським правилом, кожен народ має право на свого першого єпископа, першого, тобто Патріарха, не Митрополита.

Прийнявши умови Томосу в статусі Митрополії, що підпорядкована іншому Патріархату, усі, що вступили в ПЦУ, по-перше, зрадили свого Патріарха, своїх українців за кордоном, принизили гідність свого народу, що історично має повне право на належне рівноправне місце у православному світі.

Європейський Деканат вже звертався і до Президента України, і до голови Верховної Ради з проханням захистити права вірян Київського Патріархату. Але ще раз особисто, Володимире Олександровичу, Дмитре Олександровичу, підніміть це питання у Верховній Раді, захистіть права українців на свободу совісті в Україні та по всьому світові.

Усім нашим вірним в Україні та в Європі бажаю сил та щедрого Божого благословіння.

А Святійшому Патріарху нашому Філарету висловлюємо щиру подяку за його незламність і невтомну працю у справі розбудови незалежної Церкви українського народу – Київського Патріархату. Дякуємо Вам, Ваша Святосте!

Залишайтесь усі здоровими, а перш за все здоровими душевно та бережіть себе і своїх рідних. Дякую за увагу! – повідомив у своєму зверненні декан Європейського Деканату протоієрей Володимир Чайка.

Пресслужба Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Примус українців у США до відмови від власної церкви є дискримінацією за ознакою конфесійної приналежності, - настоятель ставропігійної парафії у Філадельфії (США)

20.11.2020
Від імені 103-літньої Патріаршої ставропігійної парафії святого Миколая м. Філадельфія (Сполучені Штати Америки) протоієрей Богдан Згоба звернувся до української влади у зв’язку із зняттям з державної реєстрації Української Православної Церкви Київського Патріархату і Київської Патріархії. Відеозвернення було виголошено на прес-конференції “Київський Патріархат є форпостом релігійного суверенітету України”, яка відбулася у […]