Звернення Архієрейського собору до Європейських правозахисних інституцій щодо відновлення реєстрації УПЦ Київського Патріархату

ЗВЕРНЕННЯ
АРХІЄРЕЙСЬКОГО СОБОРУ
Української Православної Церкви Київського Патріархату
від 23 жовтня 2021 р.

До Верховного комісара з прав людини

Організації Об’єднаних Націй,

до Ради з прав людини Організації Об’єднаних Націй,

До Європейського суду з прав людини,

До Президента Європейської комісії,

Голови Європейської Ради,

Верховного представника Європейського Союзу з питань

закордонних справ і політики безпеки,

До Організації по безпеці та співробітництву в Європі

 

Шановні пані та панове!

Як відомо, право на свободу совісті є одним із основоположних прав людини. Стаття 18 Загальної декларації прав людини говорить: «Кожна людина має право на свободу думки, совісті і релігії; це право включає свободу змінювати свою релігію або переконання і свободу сповідувати свою релігію або переконання як одноособово, так і разом з іншими, прилюдним або приватним порядком в ученні, богослужінні і виконанні релігійних та ритуальних обрядів».

На жаль, змушені повідомити, що в Україні протягом двох років відбувається порушення цього фундаментального права людини. Через незаконне втручання української влади за колишнього Президента України Петра Порошенка та внаслідок злочинної діяльності митрополита Епіфанія (Думенка), Українська Православна Церкви Київського Патріархату 30 січня 2019 року була позбавлена державної реєстрації, що стає перешкодою на шляху до повноцінної реалізації прав вірян нашої Церкви на свободу совісті та релігії. Через це Київський Патріархат опинився в ситуації дискримінації: не має можливості мати рахунки в банку, займатися благодійністю, платити податки, утримувати храми та монастирі, духовні навчальні заклади, вести пастирську, релігійну, видавничу діяльність.

Незаконно, таємно, з порушенням Статуту нашої Церкви, церковних канонів і відповідної процедури, без відома Предстоятеля Церкви – Патріарха Філарета, під тиском влади, було ліквідовано Українську Православну Церкву Київського Патріархату як юридичну особу, а тепер нас (архієреїв, духовенство та мирян УПЦ КП) фактично примусово змушують переходити до зовсім іншої конфесії – Православної Церкви України. Це кричуще порушення нашої свободи на релігійний вибір.

Діяльність УПЦ Київського Патріархату гарантується ст. 35 Конституції України, ст. 18 Загальної декларації прав людини, ст. 18 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права, ст. 9 Конвенції про захист прав та основоположних свобод, положеннями Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації».

Відповідно до соціологічних опитувань 7,7 відсотків опитаних громадян України вважають себе вірними саме Української Православної Церкви Київського Патріархату, Предстоятелем якої є Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет (опитування проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 4 по 9 жовтня 2019 року за підтримки Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні).

Наведені дані надзвичайно важливі, адже вони демонструють: в Україні існує велика кількість громадян, які бажають належати до Української Православної Церкви Київського Патріархату, а не до Православної Церкви України. Через відсутність державної реєстрації порушуються права на свободу совісті та релігії майже 8 відсотків громадян нашої країни.

Внаслідок упередженості, заангажованості представників державної влади України, зорієнтованості їх лише на одну конфесію – Православну Церкву України, недосконалості та корумпованості судової системи України, ми вичерпали всі можливі засоби для захисту наших прав, а тому змушені звертатися до авторитетних міжнародних правозахисних структур. Наші численні звернення до керівництва України, представників державної влади з проханням забезпечити повну реалізацію права на свободу совісті та виправити ситуацію, повернувши державну реєстрацію УПЦ Київського Патріархату, не дали результатів.

Тому, просимо через авторитетну правозахисну структуру Ради ООН з прав людини вжити всі заходи міжнародно-правового характеру, а також застосувати політичний тиск на українську владу з метою захисту нашого права на свободу совісті, реалізації положень Статті 18 Загальної декларації прав людини та повернення державної реєстрації Українській Православній Церкві Київського Патріархату, незаконно скасованої 30 січня 2019 року.

+ФІЛАРЕТ, ПАТРІАРХ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ РУСИ-УКРАЇНИ

+ІОАСАФ, МИТРОПОЛИТ БІЛГОРОДСЬКИЙ І ОБОЯНСЬКИЙ
+АВКСЕНТІЙ, МИТРОПОЛИТ ХЕРСОНЕСЬКИЙ І ЕГІНСЬКИЙ
+АНДРІЙ, АРХІЄПИСКОП ПЕРЕЯСЛАВСЬКИЙ І БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ
+ФІЛАРЕТ, АРХІЄПИСКОП ФАЛЕШТСЬКИЙ І СХІДНО-МОЛДОВСЬКИЙ
+НИКОДИМ, ЄПИСКОП СУМСЬКИЙ І ОХТИРСЬКИЙ
+ДАНИЇЛ, ЄПИСКОП ДНІПРОВСЬКИЙ І КРИВОРІЗЬКИЙ
+ВАРСОНОФІЙ, ЄПИСКОП ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ І КАМ’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ
+НИКОН, ЄПИСКОП ОДЕСЬКИЙ І БАЛТСЬКИЙ
+НИКОН, ЄПИСКОП ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ І БУКОВИНСЬКИЙ
+МИХАЇЛ, ЄПИСКОП ХЕРСОНСЬКИЙ І ТАВРІЙСЬКИЙ
+ПЕТРО, ЄПИСКОП ВАЛУЙСЬКИЙ, ВІКАРІЙ БІЛГОРОДСЬКОЇ ЄПАРХІЇ

Пресслужба Київської патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Постанови Архієрейського собору Української Православної Церкви Київського Патріархату від 23 жовтня 2021 р.

23.10.2021
ПОСТАНОВИ АРХІЄРЕЙСЬКОГО СОБОРУ Української Православної Церкви Київського Патріархату від 23 жовтня 2021 р. Поділитися дописом: