Звернення Архієрейського собору до державної влади України про відновлення реєстрації Української Православної Церкви Київського Патріархату

ЗВЕРНЕННЯ
АРХІЄРЕЙСЬКОГО СОБОРУ
Української Православної Церкви Київського Патріархату
від 12 грудня 2020 р.

Архієрейський Собор Української Православної Церкви Київського Патріархату вкотре звертається до державної влади України проявити свою політичну волю і забезпечити дотримання конституційних прав православних християн: єпископів, кліриків, парафіян УПЦ Київського Патріархату та українських громадян, передбачених статтею 35 Конституції України, статтею 18 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права та статтею 9 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод. Незважаючи на численні звернення до влади та особисто Президента України великої кількості віруючих громадян, досі не вирішено основне питання життєдіяльності нашої Церкви як конфесії, а саме: повернення державної реєстрації, яка була скасована без подання Патріарха, та законного відновлення дії Статутів УПЦ КП та Київської Патріархії, згідно з чинним законодавством. Усе це беззаконня відбулось унаслідок незаконних рейдерських дій представників Православної Церкви України та чиновників попередньої влади на чолі з експрезидентом України Порошенком П. О.

Більше того, Міністерство культури України і надалі продовжує дискримінаційну діяльність щодо УПЦ КП. Через порушення релігійної свободи і прав віруючих УПЦ Київського Патріархату викликає великий сумнів те, чи може після цього Україна вважатися правовою демократичною державою!

По суті, на сьогодні наша єдина незалежна Православна Церква опинилась в Україні на правах гнаної та підпільної Церкви. Попри це, Київський Патріархат продовжує існувати та звершувати свою місію, статутну діяльність, молитись за українську владу та підтримувати всі її державотворчі наміри. Натомість постійно стикається з утисками та переслідуваннями.

Незважаючи на шалений тиск, УПЦ КП має 11 єпархій: Київську, Переяславську, Одесько-Балтську, Дніпровську, Сумську, Полтавську, Харківську, Хмельницьку, Чернівецьку, Білгородську, Східно-Молдовську; близько 400 парафій в Україні та за кордоном, включаючи Європейський деканат і парафії у США.

Держава зобов’язана надати право і можливість українцям в Україні та за її межами бути вірянами своєї Помісної Православної Церкви, не будучи залежною від закордонних центрів! Фактично сьогодні весь український народ вже є розділеним на вірян двох закордонних патріархатів: Московського та Константинопольського. Розділення народу приведе спочатку до втрати незалежності України, а як наслідок – до повного розпаду Української держави. Історія не простить усім, хто був причетним до такого зухвалого беззаконня, а тим більше тим, хто мав можливість проявити свій патріотизм і виправити беззаконня своїх попередників і не зробив цього.

Архієрейський Собор вкотре звертається до Президента України Володимира Зеленського, Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова, Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля з вимогою зробити все можливе для забезпечення реалізації прав і свобод вірних Української Православної Церкви Київського Патріархату, негайно припинити дискримінацію нашої Церкви та повернути державну реєстрацію.

Наполегливо просимо в найкоротший термін надати відповідь і оголосити публічно офіційне ставлення влади до нечуваного дотепер в історії християнства рейдерського захоплення найбільшої Церкви в Україні, яка протягом 26 років захищала національні інтереси Держави і українців по всьому світу. Наше законне право – молитись у рідній незалежній Українській Православній Церкві Київського Патріархату.

Щиро сподіваємось на політичну свідомість державних мужів і прийняття єдиного справедливого рішення: повернення реєстрації УПЦ КП.

+ФІЛАРЕТ, ПАТРІАРХ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ РУСИ-УКРАЇНИ

+ІОАСАФ, МИТРОПОЛИТ БІЛГОРОДСЬКИЙ І ОБОЯНСЬКИЙ
+АНДРІЙ, АРХІЄПИСКОП ПЕРЕЯСЛАВСЬКИЙ І БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ
+ФІЛАРЕТ, АРХІЄПИСКОП ФАЛЕШТСЬКИЙ І СХІДНО-МОЛДОВСЬКИЙ
+ІЛЛЯ, ЄПИСКОП ХАРКІВСЬКИЙ І БОГОДУХІВСЬКИЙ
+НИКОДИМ, ЄПИСКОП СУМСЬКИЙ І ОХТИРСЬКИЙ
+ДАНИЇЛ, ЄПИСКОП ДНІПРОВСЬКИЙ І КРИВОРІЗЬКИЙ
+ВАРСОНОФІЙ, ЄПИСКОП ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ І КАМ’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ
+НИКОН, ЄПИСКОП ОДЕСЬКИЙ І БАЛТСЬКИЙ
+НИКОН, ЄПИСКОП ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ І БУКОВИНСЬКИЙ
+ПЕТРО, ЄПИСКОП ВАЛУЙСЬКИЙ, ВІКАРІЙ БІЛГОРОДСЬКОЇ ЄПАРХІЇ

Поділитися дописом:

Наступна

Постанови Архієрейського собору Української Православної Церкви Київського Патріархату від 12 грудня 2020 р.

12.12.2020
ПОСТАНОВИ АРХІЄРЕЙСЬКОГО СОБОРУ Української Православної Церкви Київського Патріархату від 12 грудня 2020 р. Поділитися дописом: