Звернення до духовних лідерів і глав Церков світу щодо Пасхального перемир’я

В Україні триває війна з російським агресором, гинуть люди, проливається кров, а наша земля переповнюється насиллям, злом і скорботами.

У Передпасхальні дні Страсного тижня, коли ми, православні християни, згадуємо земні страждання Ісуса Христа, готуємося до Його Воскресіння, звертаюсь до духовних лідерів світу, предстоятелів Церков, усіх, хто вірить у Бога Живого, із проханням використати всі можливості для впливу на свої уряди задля того, щоб вони, в свою чергу, сприяли досягненню в Україні перемир’я, встановленню режиму припинення війни, хоча б на час святкування Воскресіння Христового та протягом наступного Світлого тижня.

У Священному Писанні сказано: «Блаженні миротворці, бо вони синами Божими назвуться» (Мф. 5, 9). Обов’язок кожного християнина всіма силами втілювати цю заповідь Господа нашого Ісуса Христа в життя.

Воскресіння Христове – це свято перемоги життя над смертю, добра над злом, правди над неправдою. Близько двох місяців український народ страждає від російсько-української війни. І наше завдання зробити все можливе, аби хоча б у дні Світлого Воскресіння, коли небо відкрите, припинилося людиновбивство, знедолені люди отримали любов, доброту та спокій.

Також прошу всіх, від кого це залежить, допомогти в налагодженні гуманітарних коридорів і надати гуманітарну допомогу постраждалим. Особливо жителям багатостраждальних українських міст Маріуполя, Харкова, Херсона, Миколаєва, Донецька, Луганська та інших.

Як Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату, від імені всієї повноти нашої Церкви, вітаю звернення Генерального секретаря Організації Об’єднаних Націй Антоніу Гутерреша щодо припинення бойових дій на території України на період святкування християнської Пасхи. Дякуючи за висловлену позицію, при цьому закликаю ООН до більш активних і рішучих дій щодо досягнення миру в Україні та припинення російської військової агресії.

З надією на мир в Україні і те, що якомога більше людей у ці дні зможуть розділити Пасхальну радість.

Христос воістину воскрес із мертвих! Йому слава навіки!

ФІЛАРЕТ,
ПАТРІАРХ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ РУСИ-УКРАЇНИ

21 квітня 2022 року, Великий Четвер,
м. Київ

 

 

Поділитися дописом:

Наступна

У Великий четвер Патріарх Філарет відслужив літургію свт. Василія Великого

21.04.2022
21 квітня 2022 року,  у Великий четвер, спомин Таємної Вечері, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію святителя Василія Великого у Володимирському кафедральному соборі міста Києва. Поділитися дописом: