Звернення до представників засобів масової інформації

До представників засобів масової інформації

Шановні друзі!

З благословення Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета звертаюся до вас, представників засобів масової інформації, з проханням об’єктивно та неупереджено інформувати громадськість щодо титулу та статусу Патріарха Філарета. Святійший Філарет не є ніяким «почесним патріархом Православної Церкви України», як хибно повідомляють деякі мас-медіа. Це відвертий фейк і неправда, покликані приховати зраду та справжнє аморальне ставлення митрополита Епіфанія до свого духовного батька Патріарха Філарета.

1. Титул Патріарха Філарета звучить так: «Патріарх Київський і всієї Руси-України, Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату». Саме таку титулатуру було затверджено 1995 року на Помісному соборі Української Православної Церкви Київського Патріархату під час обрання пожиттєво владики Філарета на Патріарший київський престол.

2. У Статуті Православної Церкви України немає жодної згадки про існування якогось «почесного патріарха», а відповідно вживання цього титулу щодо Патріарха Філарета є недоречною вигадкою деяких пропагандистів із цієї Церкви та спробою дезінформувати громадськість.

3. Патріарх Філарет ніколи не зрікався титулу «Патріарха Київського і всієї Руси-України», який отримав під час обрання на Помісному соборі 1995 року. Помісний собор 20 червня 2019 року, який відбувся у Свято-Володимирському патріаршому кафедральному соборі, ухвалив рішення про продовження існування, як самостійної конфесії, Української Православної Церкви Київського Патріархату на чолі з Його Святістю, Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом. Головною причиною відмежування від ПЦУ нашої Церкви була залежність цієї митрополії від Константинопольського Патріархату. Така ж, яку має Українська Православна Церква на чолі з владикою Онуфрієм від Московського Патріархату.

Патріарх Філарет не належить до складу єпископату Православної Церкви України, а є Главою окремої конфесії – Української Православної Церкви Київського Патріархату (головний храм УПЦ КП – Володимирський патріарший кафедральний собор у Києві). Київський Патріархат повністю автокефальна Православна Церква, незалежна ні від Москви, ні від Константинополя, з реальним, а не «почесним» Патріархом на чолі.

Принагідно інформую, що митрополит Епіфаній (Думенко) не є Предстоятелем Православної Церкви України, адже не обирався на Помісному соборі Православної Церкви України, як вимагає православна традиція та як були обрані всі три православні українські Патріархи: Патріарх Мстислав (Скрипник), Патріарх Володимир (Романюк), Патріарх Філарет (Денисенко) та як обираються глави більшості помісних Церков. Уже під час проведення собору грецької митрополії, який проходив у Софії Київській 15 грудня 2018 року, передбачалося, що зразу після отримання Томосу про автокефалію, відбудеться Помісний собор Православної Церкви України, який на основі вже Томосу внормує життя Української Церкви та розгляне питання обрання Предстоятеля ПЦУ. На жаль, митрополит Епіфаній (Думенко) та його близьке оточення протягом трьох років блокують проведення Помісного собору. З огляду на це, перебування митрополита Епіфанія (Думенка) на чолі Церкви є неканонічним. Це правда, яку повинні знати не лише церковні люди, а й усе українське суспільство.

Сподіваємося, що ви зможете врахувати наші зауваження та інформацію у своїй професійній діяльності. Київська Патріархія та її пресслужба завжди відкриті до співпраці у питаннях комунікації та готові надавати працівникам ЗМІ всіляку допомогу. Більше оперативної інформації про життя Української Православної Церкви Київського Патріархату ви можете дізнатися з нашого офіційного сайту: https://www.cerkva.info.

Особливо будемо вдячні за інтерес до життя УПЦ Київського Патріархату тепер, коли наша Церква є дискримінованою, незаконно позбавленою державної реєстрації та перебуває, через тиск ПЦУ та деяких політичних сил і влади, в інформаційній блокаді.

Бажаю вам сил, успіху та Божої допомоги у важливій справі – доносити людям правдиву інформацію.

З повагою,

АНДРІЙ,
Архієпископ Переяславський і Білоцерківський,
керуючий справами Київської Патріархії

Поділитися дописом:

Наступна

Святійший Патріарх Філарет взяв учаcть у прийнятті Посольства Японії

22.09.2021
22 вересня 2021 року, на запрошення Надзвичайного і Повноважного Посла Японії в Україні пана Такаші Кураї, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України взяв учаcть в урочистому прийнятті Посольства Японії в Україні. Поділитися дописом: