Звернення Святійшого Патріарха Філарета до єпископату УПЦ МП

Звернення Святійшого Патріарха Філарета до єпископату Української Православної Церкви Московського Патріархату

До єпископату

Української Православної Церкви

Московського Патріархату

Ваші високопреосвященства та преосвященства!

Відповідальність перед Богом і смертельна загроза, яка нависла над Україною, вимагає від кожного з нас чіткої позиції щодо того, на чийому боці ми  : правди, чи неправди? Надзвичайно важливо, що вже більша половина єпархій УПЦ Московського Патріархату припинила поминати Патріарха Московського і всієї Русі та рішуче поставили питання розірвання відносин із Російською Православною Церквою, керівництво якої підтримало віроломну агресію Росії проти України.

Від імені повноти Української Православної Церкви Київського Патріархату вітаю всіх Вас, дорогі владики, хто разом зі своїми єпархіями УПЦ Московського Патріархату, прийняв рішення вийти зі складу Московського Патріархату. Це важливий християнський та громадянський вчинок, який повинен призвести до утворення справді незалежної Церкви українського народу.

В Україні нарешті має постати повноцінна автокефальна Українська Православна Церква, незалежні ні від Москви, ні від Константинополя, в статусі Патріархату. Це буде наша відповідь загальноукраїнською єдністю російському ворогу. Крок на утворення єдиної автокефальної Церкви є повністю канонічно виправданий.

Вкотре пропоную Вам у ці драматичні для українського народу часи продемонструвати згуртованість та об’єднатися в єдину помісну Українську Православну Церкву. Українська Православна Церква Київського Патріархату готова до цього кроку. Ми не маємо жодного морального права змарнувати цей історичний шанс.

З любов’ю у Христі,

ФІЛАРЕТ

ПАТРІАРХ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ РУСИ-УКРАЇНИ

 4 березня 2022 року, м. Київ

Поділитися дописом:

Наступна

Увага! Зміна розкладу богослужінь у Володимирському кафедральному соборі (+ богослужіння першого тижня Великого посту)

5.03.2022
Дорогі браття і сестри! Свято-Володимирський патріарший кафедральний собор м. Києва відкритий щодня з 7 години ранку і до 19 години вечора. Поділитися дописом: