Звернення Патріарха Філарета до 86-х роковин Голодомору українського народу 1932-33 рр.

Шановні співвітчизники, дорогі браття і сестри!

У ці дні український народ вшановує 86-ті роковини за жертвами Голодомору – геноциду українського народу.

У буремному ХХ столітті наш український народ зазнав страшного лиха: мільйони українців прийняли мученицьку смерть від масового голоду. Це сталося не через пошесть чи неврожай. Це був свідомо й чітко спланований тоталітарним режимом геноцид проти українського народу. Голодомор був однією з ланок репресивного ланцюга більшовицької влади, яка взяла на озброєння ідеологію побудови світу на нових засадах – без Бога та Його морального закону.

У цинічний, нелюдський спосіб комуністична влада  намагалася  завдати смертельного удару українському селянству та підірвати  сили  народу  і  назавжди усунути можливість відродження України як незалежної держави. Архівні документи   засвідчують:   Голодомор   мав   відверту антиукраїнську спрямованість.  Сьогодні  це  переконливо  доведено різними науковцями.

Згадуючи жертв голодомору та політичних репресій того страшного часу, закликаю всіх вас вознести молитви до Господа за упокій душ голодом вбитих наших братів і сестер.

Нехай Бог упокоїть душі замучених Голодомором, а народу нашому – нехай дасть сили і мужність перемагати зло і неправду, зберегти мир та єдність.

ФІЛАРЕТ
Патріарх Київський
і всієї Руси-України

23 листопада 2019 р.

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарх Філарет взяв участь у заходах із вшанування пам’яті жертв Голодомору

23.11.2019
23 листопада 2019 року у День 86-ї річниці пам’яті жертв Голодомору в Україні, а також під час інших штучно організованих радянським тоталітарним режимом голодів, у Києві, на території національного музею “Меморіал жертв Голодомору”, відбулися загальнонаціональні поминальні заходи. Перед початком офіційного заходу Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, у співслужінні духовенства […]