Звернення Патріарха Філарета щодо ситуації з прибуттям людей з м. Ухань

Дорогі браття та сестри!

Як відомо, в Україну прибув літак, на борту якого знаходяться евакуйовані громадяни України та іноземці з китайського міста Ухань, де поширилася епідемія коронавірусу.

Як Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату, звертаюсь до всіх співвітчизників, особливо християн, із пастирським закликом: зберігати витримку, спокій і не піддаватися на провокації. На борту, який прилетів, знаходяться такі ж люди, як і кожен із нас, є навіть маленькі діти. Вони повертаються додому. Як запевняють медики, всі люди не мають ознак захворювання, але мають пройти карантин протягом 14 днів.

Страх заразитися хворобою, навіть такою, як коронавірус, не повинен призводити до того, щоб ми втрачали людську подобу та забували основну заповідь Божу – любові до свого ближнього. «Заповідь нову даю вам: щоб ви любили один одного; як Я полюбив вас, так і ви любіть один одного» – сказано в Священному Писанні (Іоан. 13, 34-35).

Не дайте страху увійти у Ваші серця та душі, щоб злі сили скористалися цим. Милосердя, співстраждання та допомога ближньому у біді – основні чесноти кожного християнина. Ми всі українці і повинні дбати та підтримувати один одного. Лише разом, перебуваючи в любові, повазі один до одного та єдності – ми зможемо подолати всі біди та випробування.

Одночасно звертаюсь до представників влади та медичних працівників із проханням зробити все можливе, щоб був дотриманий санітарно-епідеміологічний контроль під час знаходження пасажирів літака з Уханю в спеціально визначених місцях на карантині.

Передаю своє благословення братам і сестрам, які прибули з Китаю, та слова підтримки і любові.

Молюся та закликаю всіх віруючих людей звертатися до милосердного Бога з проханням, щоб позбавив нас від цієї хвороби.

Закликаю на всіх Боже благословення!

ФІЛАРЕТ,
ПАТРІАРХ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ РУСИ-УРАЇНИ

Поділитися дописом:

Наступна

Поминання померлих у М'ясопусну суботу

21.02.2020
За тиждень перед початком Великого посту православні молитовно звершують м’ясопусну батьківську поминальну суботу, яка завжди припадає на передодні третьої підготовчої неділі до Великого посту. Присвячуючи Неділю М’ясопусну нагадуванню про останній Страшний суд Христовий, Церква, маючи на увазі цей суд, встановила клопотати не тільки за живих членів своїх, але і за всіх, […]