Звернення Патріарха Філарета з нагоди 6-ої річниці початку Революції Гідності

Сьогодні 21 листопада 2019 року вся Україна згадує початок Революції Гідності. Шість років тому розпочався силовий розгін молодих активістів та студентів.

Наша Церква завжди молиться за наших героїв «Небесної сотні». Ми їх шануємо за те, що вони виявили силу українського духу. Наш ворог на все розраховував: і на слабкість нашої армії, і на війну, і на зраду деяких чиновників, але не врахував силу українського духу, бо вона, та невидима сила, встояла та дала перемогу українському народу. «Небесна сотня» дійсно виявила силу українського духу, тому у шосту річницю ми насамперед шануємо наших героїв.

Саме Михайлівська Золотоверха обитель Київського Патріархату стала прихистком для побитих мирних протестувальників від сил «Беркуту» 30-го листопада 2013 року і у трагічні дні лютого 2014 року. У храмах монастиря було організовано місце перепочинку, склади та навіть операційні для поранених та травмованих.

Ми повинні молитися за тих кращих синів і дочок, які віддали своє життя за волю України на Майдані Назалежності. Доки в Україні будуть такі мужні сини та дочки – Україна незборима. Наш обов’язок є не тільки пам’ятати про них, про їхній подвиг, а молитися за них і не забувати, що зі смертю життя не припиняється, а продовжує існувати вічно. Але ті, що віддали своє життя з любові до ближніх своїх, до Бога, до України – ті успадковують вічне блаженне життя.

В наш час ми також проходимо теж саме випробування: достойні ми мати українську державу і бути свобідними, чи знову в російське ярмо?

Український  народ доводить, що він достойний мати державу, тому що кращих своїх синів посилає на Схід захищати нашу українську землю.

Тому я закликаю всіх молитися та єднатися навколо захисту української держави, бо це є головне для нашого народу в наш час. І якщо ми будемо звертатися до Бога і просити Його допомоги, то Він пошле її нам.

І хоч складні умови продовжуються в Україні, але ми віримо і переконані, що Бог допоможе нам. Чому Він допоможе нам? Тому, що з нами правда. А правда наша полягає в тому, що ми країна миролюбна і ми ніколи не захоплювали чужі землі, але свою землю боронили і помирали за неї. Тому помолимося за наших героїв, щоб Господь, Який прийшов спасти нас від гріха і від смерті, дарував їм Царство небесне і вічне блаженне життя.

ФІЛАРЕТ
ПАТРІАРХ КИЇВСЬКИЙ
І ВСІЄЇ РУСИ-УКРАЇНИ

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарше богослужіння у день свята Собору Архістратига Михаїла та iнших Небесних Сил безплотних

21.11.2019
21 листопада 2019 року, в день свята Собору Архістратига Михаїла та iнших Небесних Сил безплотних, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет очолив Божественну літургію у Свято-Володимирському кафедральному патріаршому соборі. Напередодні свята, Патріарх Філарет, звершив Всенічне бдіння. Поділитися дописом: