Звернення Патріарха Філарета з приводу земельної реформи в Україні  

Дорогі браття і сестри!

Згідно з Божественним Одкровенням земля є даром Божим для людини. Вона дарована Господом для спільного блага всіх людей. Християнство говорить про те, що верховним власником землі та інших благ є Господь, оскільки Він все створив та привів до буття. Господь чітко говорить у Святому Писанні: «Землю не слід продавати назавж­ди, бо Моя земля: ви прибульці і по­селенці у Мене» (Лев. 25:23). Тому людина, яка живе тут на землі, є лише користувачем землею та повинна оберігати та дбати про неї, як про дар Божий.

Українська земля, на якій живе наш народ, – це найвище загальнонаціональне багатство. Вона є стратегічним ресурсом у світі, який не підлягає відтворенню і від якого залежить продовольча безпека та економічна роль України в світі.

Господь обдарував нашу державу значною частиною світового запасу родючого чорнозему. Українці традиційно дуже міцно пов’язані зі своєю землею, бо захищали та захищають своє право на неї навіть ціною власного життя, борючись проти російської агресії на Донбасі. Саме тому останні соціологічні опитування серед громадян України переконливо свідчать, що більше 60% населення проти відкриття ринку землі.

Всі розуміють, що аграрна сфера, як і будь-яка інша сфера, потребує реформування. Проте існує ризик масового скуповування земельних ділянок і формування на цій основі монопольних власників, що унеможливить розвиток малого фермерства. Впровадження аграрної реформи потребує ґрунтовного вивчення, вирішення комплексу питань та доволі тривалого часу, адже поспіх у здійсненні аграрної реформи може призвести до катастрофічної втрати землі, яку український народ повинен зберегти для майбутніх поколінь. Тому слід пам’ятати, що реформа має слугувати ефективному використанню земельних ресурсів нашої країни та всебічному розвитку українського села.

Звертаюся до державної влади та до кожного громадянина України із закликом пам’ятати про загальнонаціональне багатство України – землю, якою Господь обдарував наш народ. Цей дар Божий ми – українці покликані захищати, оберігати та підходити до нього з розумом.

Закликаю на всіх Боже благословення,

ФІЛАРЕТ
Патріарх Київський
і всієї Руси-України

7 грудня 2019 р.

Поділитися дописом:

Наступна

Патріарше богослужіння у неділю 25-ту після П’ятидесятниці

8.12.2019
8 грудня 2019 року, у 25-ту неділю після П’ятидесятниці та день пам’яті священномученика Климента, папи Римського (101), Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет звершив Божественну літургію у Свято-Володимирському кафедральному соборі м. Києва. Поділитися дописом: