Єпископ Сумський і Охтирський Никодим

Єпископ Сумський і Охтирський Никодим

Єпископ Сумський і Охтирський Никодим (Кобзар Володимир Степанович) народився 15 березня 1971 року в місті Суми у сім’ї службовців.

1978-1988 рр. навчався у загальноосвітній школі №15 м. Суми.

1988-1991 рр. навчався в авіаційному військовому училищі м. Суми. Офіцер запасу.

26 серпня 1991 році, у день пам’яті святителя Тихона Задонського, єпископом Сумським і Охтирським Никанором (Юхим’юком) був рукопокладений у сан диякона. 28 серпня 1991 року єпископом Никанором був хіротонізований у сан пресвітера.

З 1993 року клірик Сумської єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату.

У Великий піст 1998 року прийняв чернечий постриг з ім’ям Никодим (на честь святого праведного Никодима, таємного учня Ісуса Христа, день пам’яті 15 серпня та неділя святих жон-мироносиць). Чин постригу звершив єпископ Сумський і Охтирський Геронтій (Хованський).

2000-2004 рр. секретар Сумського єпархіального управління Української Православної Церкви Київського Патріархату та настоятель Свято-Воскресенського кафедрального собору міста Суми.

З 2004 року настоятель храму на честь святого архістратига Божого Михаїла у селі Грунівка Краснопільського району Сумської області.

14 грудня 2019 року рішенням Архієрейського Собору Української Православної Церкви Київського Патріархату архімандрита Никодима було обрано єпископом Сумським і Охтирським, з дорученням тимчасового керування Полтавською єпархією.

15 грудня 2019 року у Свято-Володимирському кафедральному патріаршому соборі відбулася архієрейська хіротонія архімандрита Никодима (Кобзаря) на єпископа Сумського і Охтирського. Чин хіротонії звершили Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет (Денисенко), митрополит Білгородський і Обоянський Іоасаф (Шибаєв) і єпископи: Харківський і Богодухівський Ілля (Зеленський), Переяславський і Білоцерківський Андрій (Маруцак) та Валуйський Петро (Москальов).