Єпископ Чернівецький і Буковинський Никон

Єпископ Чернівецький і Буковинський Никон

Єпископ Чернівецький і Буковинський Никон (Шинкарюк Андрій Олексійович) народився 28 квітня 1960 року в селі Тораки (зараз село Кислиці) Путильського району Чернівецької області у православній родині.

У 1960 році через хворобу помирає мати.

З 1960 по 1968 рр. виховувався у дитячому інтернаті.

У 1968-1977 рр. навчався у Селятинській восьмирічній школі-інтернаті Путильського району Чернівецької області. Потім продовжив навчання у Конятинській середній школі, яку закінчив у 1979 році.

У 1978-1982 рр. навчався на хормейстерському та бібліотечному відділеннях Культурно-освітнього училища м. Чернівці. За розподілом отримав посаду бібліотекаря РБК та вчителя музики в школах Путильського району. Але через активну церковну діяльність (був читцем місцевих храмів) у 1988 р. у відділі релігії при облвиконкомі отримав заборону працювати вчителем.

1990-1994 рр. навчався у Київській Духовній Семінарії.

У 1991 році рукоположений у сан диякона.

14 листопада 1991 р. єпископом Чернівецьким і Буковинським Онуфрієм (Березовським) був рукоположений в сан пресвітера та призначений настоятелем Свято-Василівської парафії села Підзахаричі Путильського району.

1995-2000 рр. навчався на біологічному факультеті Київського національного університету ім. Тараса Шевченка за спеціальністю «біологія, біохімія».

У 1996 р. переведений в Чернігівську єпархію, де ніс священичий послух.

5 квітня 1997 р. митрополитом Чернігівським і Ніжинським Антонієм (Вакариком) був пострижений у ієромонахи з ім’ям Никон (на честь преподобного Никона Печерського, у Ближніх печерах, день пам’яті 4 квітня).

1996-2000 рр. навчався у Київській Духовній Академії.

27 серпня 1997 р. возведений в сан ігумена.

У 2000 р. священнослужитель Оломоуцько-Брненської єпархії Православної Церкви Чеських земель і Словакії, де ніс послух благочинного монастиря Святого Горазда.

27 квітня 2000 р., за відбудову монастиря Святого Горазда та інші церковні заслуги, в Оломоуцькому кафедральному соборі возведений у сан архімандрита.

У 2001 р. переходить у клір Київської єпархії.

2001-2018 рр. ніс послух у Києво-Печерській Лаврі. У ці роки, перебуваючи у церковному відрядженні, звершував пастирське служіння на закордонних парафіях у містах Штутгарт (Німеччина), Брюссель (Бельгія), Бристоль та Брайтон (Велика Британія).

У 2018 р. через допомогу парафіям Київського Патріархату був відправлений у Конотопсько-Глухівську єпархію, де ніс послух священнослужителя в кафедральному соборі м. Конотоп.

У вересні 2019 року за особистим проханням був зарахований поза штат Конотопсько-Глухівської єпархії.

У вересні того ж року перейшов в юрисдикцію Української Православної Церкви Київського Патріархату.

27 грудня 2019 року рішенням Архієрейського Собору УПЦ Київського Патріархату архімандрита Никона (Шинкарюка) було обрано єпископом Чернівецьким і Буковинським.

26 січня 2020 року у Свято-Володимирському кафедральному патріаршому соборі відбулася архієрейська хіротонія архімандрита Никона (Шинкарюка) на єпископа Чернівецького і Буковинського. Чин хіротонії звершив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет (Денисенко), митрополит Білгородський і Обоянський Іоасаф (Шибаєв), єпископ Переяславський і Білоцерківський Андрій (Маруцак) та єпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський Варсонофій (Качан).