Єпископ Одеський і Балтський Никон

Єпископ Одеський і Балтський Никон

Єпископ Одеський і Балтський Никон (Юрій Юрійович Граблюк) народився 4 квітня 1976 року у с. Уторопи Косівського району Івано-Франківської області.

1983-1993 рр. навчався в уторопській загальноосвітній школі.

1993-1995 рр. ніс послух іподиякона та келійника Патріарха Київського і всієї Руси-України Володимира.

У серпні 1995 р. Патріархом Київським і всієї Руси-України Філаретом у Свято-Володимирському патріаршому кафедральному соборі м. Києва рукоположений у сан диякона.

Через місяць, у вересні 1995 р., митрополитом Переяславським і Богуславським Нестором (Кулішем), керуючим Одесько-Балтською єпархією, у Свято-Феодосіївському чоловічому монастирі м. Києва рукоположений у сан пресвітера та направлений звершувати пастирське служіння на парафії в с. Лобачів Володарського району Київської області.

2009 р. закінчив Київську духовну семінарію.

5 березня 1997 – 6 серпня 1997 р. настоятель Свято-Покровського храму с. Цибулівка Великомихайлівського району Одеської області.

6 серпня 1997 – 18 червня 1998 р. настоятель парафії святого Юрія Переможця с. Новоборисівка Великомихайлівського району Одеської області.

У 1997 р., до дня Світлого Воскресіння Христового, керуючим Одесько-Балтською єпархією митрополитом Нестором (Кулішем) нагороджений правом носіння набедреника та камілавки.

18 червня 1998-17 грудня 1998 р. настоятель парафії святителя Петра Могили м. Одеси.

У 1999 р., до дня свята Різдва Христового, єпископом Одеським і Балтським Іоаном (Зинов’євим) нагороджений наперсним хрестом.

У 2001 р., до дня святого Воскресіння Христового, з благословення Святійшого Патріарха Філарета, піднесений до сану протоієрея.

26 червня 2002 р. єпископом Одеським і Балтським Паїсієм (Дмоховським) призначений на посаду голови фінансового відділу Одеської єпархії.

26 червня 2002 – 9 вересня 2009 р. настоятель парафії святителя Миколая Чудотворця с. Крижанівка Комінтернівського району Одеської області.

14 червня 2004 – 20 серпня 2004 р. указом Святійшого Патріарха Філарета тимчасово виконував обов’язки настоятеля кафедрального собору Різдва Христового м. Одеси.

У 2009 р., до дня Світлого Христового Воскресіння, з благословення Святійшого Патріарха Філарета, нагороджений правом носіння палиці.

З 20 травня 2011 р. настоятель Свято-Покровського храму с. Цибулівка Великомихайлівського району Одеської області.

17 квітня 2013 р. єпископом Одеським і Балтським Марком (Гринчевським) призначений благочинним Котовського, Ширяївського та Великомихайлівського районів Одеської області.

26 грудня 2013 р. призначений виконуючим обов’язки настоятеля парафії святих первоверховних апостолів Петра і Павла с. Жовтень Ширяївського району Одеської області.

27 січня 2014 р. обраний членом Єпархіальної ради та призначений економом Одеської єпархії.

Із січня по червень 2014 р. тимчасово виконував обов’язки настоятеля парафії святої рівноапостольної Марії Магдалини с. Августівка Біляївського району Одеської області.

У 2014 р., до дня Світлого Христового Воскресіння, з благословення Святійшого Патріарха Філарета, нагороджений правом носіння хреста з прикрасами.

1 квітня 2015 р., до дня Світлого Христового Воскресіння, з благословення Святійшого Патріарха Філарета, нагороджений правом носіння митри.

7 квітня 2019 р. єпископом Одеським і Балтським Павлом (Юристим) був пострижений у чернецтво з ім’ям Никон (на честь преподобного Никона Печерського, у Ближніх печерах, день пам’яті 4 квітня).

27 грудня 2019 р. рішенням Архієрейського Собору Української Православної Церкви Київського Патріархату ієромонаха Никона (Граблюка) було обрано єпископом Одеським і Балтським.

5 січня 2020 року у Свято-Володимирському патріаршому кафедральному соборі відбулася архієрейська хіротонія ієромонаха Никона (Граблюка) на єпископа Одеського і Балтського. Чин хіротонії звершив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет (Денисенко), митрополит Білгородський і Обоянський Іоасаф (Шибаєв), єпископи: Харківський і Богодухівський Ілля (Зеленський), Переяславський і Білоцерківський Андрій (Маруцак), Сумський і Охтирський Никодим, єпископ Дніпровський і Криворізький Даниїл (Кудибін) та єпископ Хмельницький і Кам’янець-Подільський Варсонофій (Качан).