Постанови Архієрейського собору Української Православної Церкви Київського Патріархату від 23 жовтня 2021 р.

ПОСТАНОВИ
АРХІЄРЕЙСЬКОГО СОБОРУ
Української Православної Церкви Київського Патріархату
від 23 жовтня 2021 р.

ПОСТАНОВА І

Архієрейський собор під головуванням Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета заслухав його доповідь про стан справ Української Православної Церкви Київського Патріархату. З милості Божої УПЦ Київського Патріархату продовжує свою життєдіяльність і розширюється. Створений вікаріат УПЦ Київського Патріархату продовжує свою діяльність, активну участь у цьому бере секретар вікаріату в США і Канаді прот. Богдан Згоба. Київський Патріархат зростає і в Європі завдяки старанням прот. Володимира Чайки, а також духовенства, яке добровільно погодилося проводити пастирську діяльність серед православних українців, які тимчасово переселилися в Європу.

Проблемою УПЦ Київського Патріархату є відсутність державної реєстрації, якої вона була незаконно позбавлена 30 січня 2019 р. через злочинну діяльність митрополита Епіфанія (Думенка) і тодішнього Президента України Петра Олексійовича Порошенка, які всупереч справедливості і українським законам таємно, без відома Предстоятеля Церкви Патріарха Філарета, зняли з державної реєстрації УПЦ Київського Патріархату.

Відтоді вже понад два роки Київський Патріархат намагається повернути незаконно відібрану реєстрацію. Відсутність державної реєстрації паралізує діяльність Київського Патріархату. Київський Патріархат не має можливості мати ні рахунків у банку, ні займатися благодійністю, ні платити податки державі. Однак наші зусилля не дали позитивних результатів. Ми зверталися до Президента України Володимира Зеленського, Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова, Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля – і ніяких позитивних результатів не отримали. Зверталися в різні судові інстанції – і теж безрезультатно.

У нас виникає законне питання: Україна звертається до Європейського Союзу з проханням про прийняття її до складу цієї поважної європейської організації, де діють закони про релігійну свободу і права людини. Як можна проситися в європейську організацію, закони якої в Україні ігноруються?

Тому Архієрейський собор:

Засуджує українську владу за ігнорування закону про свободу релігії і права людини.
Звертається до Комісії з прав людини ООН і до керівництва Європейського Союзу з проханням застосувати свій високий авторитет і вплинути на українську владу, щоб вона виконувала закон про релігійну свободу і права людини.
Ще раз звертається до Президента України – вельмишановного Володимира Зеленського, до Голови Верховної Ради – високоповажного Руслана Стефанчука і до Прем’єр-міністра України – шановного Дениса Шмигаля повернути незаконно скасовану державну реєстрацію 30 січня 2019 р. Українській Православній Церкві Київського Патріархату.
Архієрейський собор дякує українській громадськості за підтримку Української Православної Церкви Київського Патріархату, яка є дійсно незалежною Помісною Православною Церквою і служить своєму українському народові і Українській державі.
Архієрейський собор ще раз підносить щирі молитви до Господа нашого Ісуса Христа за Його благодіяння нашому українському народові і нашій Українській державі.

ПОСТАНОВА ІІ

Архієрейський собор під головуванням Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета розглянув прохання митрополита Егінського і Пороського Авксентія про прийняття його і його єпархії до складу Української Православної Церкви Київського Патріархату. Ця єпархія не належить до Елладської Православної Церкви, а є окремою Церквою старостильників. Вона має 70 священнослужителів, 50 ченців, які подвизаються в 10 монастирях.

Архієрейський собор постановив:

Прийняти митрополита Егінського і Пороського Авксентія і його єпархію до складу УПЦ Київського Патріархату з титулом митрополит Херсонеський і Егінський.
Піднести до Бога подячні молитви за Його сприяння подальшому існуванню і зростанню Української Православної Церкви Київського Патріархату.

+ФІЛАРЕТ, ПАТРІАРХ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ РУСИ-УКРАЇНИ

+ІОАСАФ, МИТРОПОЛИТ БІЛГОРОДСЬКИЙ І ОБОЯНСЬКИЙ
+АНДРІЙ, АРХІЄПИСКОП ПЕРЕЯСЛАВСЬКИЙ І БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ
+ФІЛАРЕТ, АРХІЄПИСКОП ФАЛЕШТСЬКИЙ І СХІДНО-МОЛДОВСЬКИЙ
+НИКОДИМ, ЄПИСКОП СУМСЬКИЙ І ОХТИРСЬКИЙ
+ДАНИЇЛ, ЄПИСКОП ДНІПРОВСЬКИЙ І КРИВОРІЗЬКИЙ
+ВАРСОНОФІЙ, ЄПИСКОП ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ І КАМ’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ
+НИКОН, ЄПИСКОП ОДЕСЬКИЙ І БАЛТСЬКИЙ
+НИКОН, ЄПИСКОП ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ І БУКОВИНСЬКИЙ
+МИХАЇЛ, ЄПИСКОП ХЕРСОНСЬКИЙ І ТАВРІЙСЬКИЙ
+ПЕТРО, ЄПИСКОП ВАЛУЙСЬКИЙ, ВІКАРІЙ БІЛГОРОДСЬКОЇ ЄПАРХІЇ