Архієпископ Іларіон та архієпископ Нестор відвідали США
12 жовтня 2017
Опублікував диякон Михаїл Омельян
9

З 29 вересня по 03 жовтня 2017 року, з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, тривав візит в.о Екзарха Європи, голови Управління зовнішніх церковних зв’язків архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона та архієпископа Тернопільського і Кременецького Нестора до Сполучених Штатів Америки. Під час візиту до США владик супроводжував заступник голови УЗЦЗ архімандрит Кіріон (Інасарідзе).

30 вересня 2017 року, у суботу після Воздвиження, день пам'яті мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії, на запрошення протоієрея Віктора Полярного та голови парафіяльної Управи Івана Яреська, архієреї відвідали парафію на честь святого апостола Андрія Первозваного у м. Блумінґдейлі (штат Іллінойс).

Після зустрічі архієпископ Іларіон та архієпископ Нестор, у співслужінні заступника голови УЗЦЗ архімандрита Кіріона (Інасарідзе), секретаря Вікаріату УПЦ Київського Патріархату в США і Канаді, настоятеля парафії святого апостола Андрія Первозванного протоієрея Віктора Полярного та місцевого духовенства відслужили поминальну панахиду біля пам’ятника героям «Небесній сотні», де в молитві вшанували пам’ять усіх, хто поклав своє життя за незалежність та волю України.

Потім архієреї з духовенством та парафіянами проспівали «вічну пам'ять » і поклали квіти до пам’ятника «жертвам Голодомору».

По завершенні поминальних богослужінь владика Іларіон та владика Нестор були запрошені на радіо «Юкі Драйв». В ході ефіру на радіо були обговорені актуальні питання щодо об’єднавчого процесу в українському православ’ї, російської агресії на Донбасі, участі Церкви у підтримці українських військових та всіх, хто через війну опинився в скрутному становищі.

01 жовтня 2017 року, в 17-у неділю після П’ятдесятниці, після Воздвиження, на запрошення настоятеля парафії Святої Софії у місті Чикаго (штат Іллінойс) протоієрея Олексія Касперука та голови парафіяльної Управи Віктора Войтихова архієпископ Іларіон та архієпископ Нестор звершили чин освячення нового іконостасу та Божественну літургію у храмі Святої Софії.

Перед святковим богослужінням, при вході до храму дітки недільної школи парафії в національних вишиванках, віршами та квітами зустріли преосвященних владик. Українським короваєм на вишиваному рушникові привітав архієреїв голова парафіяльної Управи Віктор Войтихів.

За богослужінням архієреям співслужили: заступник голови УЗЦЗ архімандрит Кіріон (Інасарідзе), настоятель парафії протоієрей Олексій Касперук та запрошене духовенство.

Під час літургії були піднесені молитви за Україну та Сполучені Штати Америки. Особливі прохання були виголошені за мир в Україні, щоб Господь визволив нашу Батьківщину від нашестя чужинців і подав українському народу Своє благословення. Віряни також просили Господа Бога про об’єднання православних та утворення в Україні єдиної Помісної Православної Церкви. Також молились за упокій загиблих на Донбасі мирних жителів та воїнів, які віддали своє життя за волю, незалежність і цілісність Української Держави, всіх загиблих на Майдані.

За святковим архієрейським богослужінням велично співав хор під керівництвом регента пані Ольги Сивик.

Прикінці богослужіння архієпископ Іларіон та архієпископ Нестор подякували за запрошення та, з благословенням Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, за заслуги з відродження духовності та утвердження Помісної Української Православної Церкви у діаспорі, нагородили духовенство та парафіян церковними відзнаками:

- настоятеля парафії протоієрея Олексія Касперука – Орденом Христа Спасителя;

- голову Управи парафії Віктора Войтихова – Орденом святого князя Володимира Великого І ст.;

- старосту парафії Володимира Марцинюка – Орденом святого князя Володимира Великого ІІ ст.;

- регента парафії Ольгу Сивик – Орденом святої великомучениці Варвари.

Ряд жертводавців та активних парафіян були також відзначені Патріаршими та Архієрейськими благословенними грамотами.

Завершилось богослужіння уставним многоліттям, молитвою за Україну «Боже Великий Єдиний» та спільною трапезою з духовенством, парафіянами і гостями, які прибули на святкову подію.

02 жовтня архієпископ Нестор взяв участь у програмі Українського незалежного радіо з Чикаго для українців у всьому світі, де розповів про найактуальніші проблеми життя Церкви в Україні.

За матеріалами прес-служби Рівненської єпархії

B1 2ea431fc043b86080bdadb15edec723d4942013b7cf40c2dd0574cd45f0dc001
B2 788316bf3690e18b26de7499a256808036321480d764decee21355b38eed5f8d
B3 aca999ee49f750f3b9bf83748547d1da859a37d673b52fe27f80beddaef9ee78

Дякуємо! Тепер ви підписані на наші новини