Архієпископ Євстратій: "Закликаємо до Української ходи всіх, хто за Єдину Помісну Православну Церкву"
20 липня 2016
Опублікував Михаїл Омельян
680 578ce80b28d8f
В УКРІНФОРМІ відбулася прес–конференція голови Інформаційного управління, речника Київської Патріархії архієпископа Чернігівського і Ніжинського Євстратія.

Сьогодні, 20 липня 2016 року, в УКРІНФОРМІ відбулася прес-конференція на тему: "Українська хода - анонс заходів Київського Патріархату з відзначення річниці Хрещення Руси-України" за участю голови Інформаційного управління та речника Київської Патріархії архієпископа Чернігівського і Ніжинського Євстратія.

Традиційна Хресна хода, яку проведе в столиці 28 липня Українська Православна Церква Київського Патріархату, нині матиме особливий акцент - вона має продемонструвати світові і Вселенському Патріархату в Константинополі, що влади Російської церкви в Україні не хочуть. На цьому наголосив архієпископ Євстратій під час прес-конференції.

"Цього року ми дали неофіційне найменування цій події - Українська хода. Вона має об'єднати всіх, хто бажає добра, миру, перемоги Україні і визнання автокефалії Української Православної Церкви. Цього року ми особливо закликаємо всіх долучитися 28 липня до урочистих заходів. Пройти Хресною ходою, помолитися за Україну, показати собі і всьому суспільству, друзям і ворогам, що український народ бажає, щоб в Україні була Єдина Помісна Православна Церква", - підкреслив архіпастир.

Владика Євстратій повідомив, що 27-28 липня Українська Церква відзначатиме річницю хрещення Київської Руси-України.

"27 липня увечері, о 17:00, у Володимирському соборі розпочнеться Всенічне бдіння на честь свята Хрещення. Очолить богослужіння Святійший Патріарх Філарет, у співслужінні єпископату і духовенства Церкви Київського Патріархату. Наступного дня, 28 липня, о 9:00, у Володимирському соборі розпочнеться Божественна літургія. Після її завершення, близько 11:00-11:20, від Володимирського собору вирушить традиційна Хресна хода", - сказав архієпископ.

Архієпископ Євстратій уточнив, що Хода рухатиметься бульваром Шевченка до перехрестя з вулицею Володимирською, далі Володимирською повз Софійську площу, через Михайлівську площу по вулиці Трьохсвятительській до пам'ятника святому князю Володимиру Великому, де завершиться молебнем. Очолить усі богослужіння і Хресну ходу Святійший Патріарх Філарет.

Владика також нагадав, що у червні цього року Верховна Рада проголосувала за звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія з проханням надати томос про визнання автокефалії Православної Церкви в Україні. Нещодавно у Константинопольській Патріархії відбулося засідання Синоду, і це звернення було офіційно передане на розгляд спеціальної синодальної комісії, яка має надати Синоду свої рекомендації.

За словами голови Інформаційноо управління, противники надання автокефалії Українській церкві нині зосередили всі сили для того, щоб не допустити цього визнання. Група депутатів Верховної Ради - 38 депутатів - спрямувала альтернативне звернення, в якому просять не визнавати Українську церкву автокефальною.

"Російські державні діячі, зокрема МЗС РФ, заявляють, що це звернення є незаконним. Релігійні діячі, підлеглі Московському патріархату, також критикують це звернення і намагаються зробити все для того, щоб показати, в тому числі і Константинопольському Патріарху, що тут люблять Московський Патріархат, Російську церкву, їй підлягають і тільки її настанов і юрисдикції бажають. І це одне із завдань, яке поставлено перед кервіництвом Церкви Московського Патріархату в Україні для того, щоб проводити масові заходи, які мають продемонструвати Вселенському Патріарху, що тут ніякої іншої церкви, крім російської, не хочуть. Вселенський Патріарх обізнаний із ситуацією в Україні. Але важливо, щоб не тільки ієрархи, Верховна Рада, громадські діячі, інтелігенція, а все суспільство показали, що церковної незалежності, помісного статусу Православної Церкви в Україні бажає український народ", - наголосив архієпископ Євстратій.

Владика запросив всіх, хто хоче, щоб в Україні була Єдина Помісна Православна Церква, взяти участь в Українській ході 28 липня цього року.

Церква.info
за матеріалами УКРІНФОРМ

Save

B1 2ea431fc043b86080bdadb15edec723d4942013b7cf40c2dd0574cd45f0dc001
B2 788316bf3690e18b26de7499a256808036321480d764decee21355b38eed5f8d
B3 aca999ee49f750f3b9bf83748547d1da859a37d673b52fe27f80beddaef9ee78

Дякуємо! Тепер ви підписані на наші новини