Богослужіння у день свята Введення в храм Пресвятої Богородиці
04 грудня 2018
Опублікував диякон Михаїл Омельян
Dsc 6290

4 грудня Православна Церква святкує подію Введення Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії до Єрусалимського храму.

Згідно Церковного передання батьки Діви Марії, праведні Іоаким та Анна, котрі не мали дітей до похилих років, дали Господу обітницю: якщо у них народиться дитя, присвятити його служінню Богу. Коли Пресвятій Діві виповнилося три роки, святі батьки вирішили виконати свою обітницю. Скликавши родичів і знайомих, одягнувши Пречисту Марію в найкращий одяг, зі співом священних пісень, із запаленими свічками в руках, привели її до Єрусалимського храму. Там Богоотроковицю зустрів первосвященик із численним священством. До храму вели сходи із 15 високих сходинок. Маленька Марія, здавалося, не могла сама зійти по цих сходах. Але як тільки її поставили на першу сходинку, вона швидко подужала решту і, підтримувана силою Божою, зійшла на останню. Потім первосвященик увів Пресвяту Діву в храм Господній - у Святе Святих.

З нагоди цього великого дванадесятого свята у Володимирському кафедральному соборі 3 грудня 2018 року ввечері було звершене урочисте Всенічне бдіння, яке очолив Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет. На завершення святкової Вечірні, під час літії, Святійший Владика благословив хліби, пшеницю, вино та єлей, а також закликав на вірних Боже благословення. Під час Утрені, на читанні святкового канону, Патріарх помазував парафіян освяченим єлеєм.

4 грудня, у самий день свята Введення Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії до храму, Святійший Патріарх Філарет у столичному кафедральному соборі відслужив урочисту Божественну літургію святителя Іоана Золотоустого.

Його Святості співслужили настоятль Володимирського собору протоієрей Борис Табачек та духовенство храму.

Після читаття Євангелія Патріарх Філарет звернувся до вірян з проповіддю, в якій пояснив сутність свята та значення події Введення у храм Пресвятої Діви Марії у справі людського спасіння.

"В ім’я Отця і Сина, і Святого Духа.

Дорогі браття і сестри!

Сьогодні Православна Церква святкує Введення в храм Пресвятої Діви Марії. Чому Церква відзначає важливість цієї події? В чому сутність і незвичайність того, що ми сьогодні святкуємо? Незвичайність в тому, що в храм у Святе Святих тільки первосвященик мав право увійти, а ніхто інший не мав права входити у Святе Святих. І то первосвященик входив тільки один раз на рік і не просто входив, а приносив жертву і тому входив у Святе Святих. А Діва Марія була введена для того, щоб там жити. І у багатьох виникає запитання: «Якщо Вона у  Святому Святих жила роками, то чим Вона годувалась там?» Тим самим чим Господь годував чотириста тисяч євреїв, які йшли по пустелі. В пустелі їжі не було, а люди жили і годувались. Так і тут Діва Марія жила у Святому Святих, а годувалась з неба, ангел приносив потрібну Їй їжу.

Для чого Діва Марія знаходилась у цьому святому місці, яке це мало значення? Значення велике, тому що Діва Марія повинна була підготувати Себе до прийняття і до з’єднання з Богом, Сином Божим, а Бог з’єднатись з гріхом не може так само як світло з темрявою не з’єднується, так і Божество з гріхом з’єднатись не може і тому треба було підготувати таку Діву, яка не мала б гріха. А для того, щоб не мати гріха Діва Марія і була поміщена у Святому Святих, де нема нічого гріховного і Вона там жила без гріха. Значить Діва Марія не мала гріха, а чому ж тоді Церква засуджує єресь непорочного зачаття Пресвятої Діви Марії, якщо Вона без гріха, то і зачаття Її повинно бути непорочним? Ні. Свого гріха Вона не мала, а прабатьківський гріх від Адама і Єви мала, бо пророк Давид каже: «В беззаконнях я зачатий і в гріхах народила мене мати», а Діва Марія народилась від Іоакима і Анни як і всі люди, тобто так само як народився пророк і цар Давид. І якщо Давид каже, що він в беззаконнях зачатий і в гріху народила його мати, то і Пресвята Діва народилась таким же чином. І тому коли Вона потім зустрінеться з Єлизаветою, своєю родичкою, то назве Сина Свого Своїм Спасителем. Якщо називає Сина Спасителем, то значить було від чого спасати. Ісуса Христа не треба було спасати, Він спаситель наш, а Його не треба було спасати, бо Він безгрішний. А Пресвяту Діву Марію, як Вона сказала, треба спасати. Тому зачаття Її було як звичайне, людське, а ось житіє Її було безгрішним і тому Вона приготувала Себе, знаходячись у храмі, у Святому Святих, для майбутнього з’єднання зі Святим Духом. А якби цього не було, якби не було Діви Марії, яка очистила Себе від гріха, то не відбулося б втілення Сина Божого. Не міг Син Божий з’єднатися, як я вже сказав з гріхом. І тому свята Церква цій події і надає таке важливе значення, нагадує нам яким чином, яким способом Бог готував нам спасіння від гріха і від смерті.

Тому будемо шанувати Божу Матір за те, що Вона спасла нас Своєю святістю і Своїм благочестям і тому ми називаємо Богородицю, Діву Марію Пречистою, не просто чистою, а Пречистою, Найчистішою, тому що Вона підготувала Себе для з’єднання з Духом Святим і народження Сина Божого. Богу нашому слава на віки віків" – сказав у своїй проповіді Святійший Патріарх Філарет.

Богослужіння завершилось молебнем до Пресвятої Діви Марії, під час якого підносились молитви за утворення в Україні єдиної Помісної Православної Церкви, а також, щоб Господь подав нам звільнення від нападу чужинців, мир і перемогу.

Прес-центр Київської Патріархії

B1 2ea431fc043b86080bdadb15edec723d4942013b7cf40c2dd0574cd45f0dc001
B2 788316bf3690e18b26de7499a256808036321480d764decee21355b38eed5f8d
B3 aca999ee49f750f3b9bf83748547d1da859a37d673b52fe27f80beddaef9ee78

Дякуємо! Тепер ви підписані на наші новини