Богослужіння у Михайлівському монастирі в Світлий понеділок
17 квітня 2017
Опублікував диякон Михаїл Омельян
Dsc 0331

17 квітня 2017 р., у Світлий понеділок, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, Священноархимандрит Києво-Михайлівського Золотоверхого монастиря, звершив Божественну літургію у головному храмі обителі - Михайлівському соборі.

Його Святості співслужили: Патріарший намісник митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній; керуючий справами Київської Патріархії намісник Михайлівського Золотоверхого монастиря архієпископ Вишгородський Агапіт, вікарій Київської єпархії архієпископ Богуславський Олександр; вікарій Київської єпархії єпископ Васильківський Лаврентій; єпископ Іоан (Швець), намісник Свято-Феодосіївського монастиря м. Києва архімандрит Макарій (Папіш); голова Видавничого відділу, перший проректор КПБА протоієрей Олександр Трофимлюк; братія монастиря та викладачі КПБА у священному сані, запрошене духовенство.

На запричасному стиху проповідував насельник монастиря ієромонах Михаїл (Карнаух).

Наприкінці літургії Святійший Владика звернувся до пастви з повчальним словом проповіді про значення Воскресіння Христового у справі спасіння людства.

"Коли Святий Дух зійшов на апостолів і очистив їх від гріха, очистив їхній розум, то про що вони проповідували? Проповідували насамперед про Воскресіння Ісуса Христа - це була їхня головна тема проповіді, що Ісус не людина, тільки, а що Він Син Божий і що Він подолав смерть. Воскрешали до Ісуса Христа й інші: Ілля, пророк, воскресив, Єлисей воскресив мертвих, так і Ісус Христос воскрешав: і сина Наїнської вдови, і дочку Іаіра, а ще більше Лазаря, який вже смердів, воскресив, але вони всі потім померли. А Ісус Христос Воскрес і вже не помирає і тіло Його не таке як у Лазаря, який воскрес. Тіло його вже нетлінне. А що значить нетлінне? Нетлінне значить вже безсмертне, ніколи вже не помре і не потребує їжі" – наголосив Святійший Патріарх Філарет.

Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату звернув увагу, що апостоли проповідували Воскресіння Господа Ісуса Христа і цією проповіддю вони перемагали. Це були не просто слова, а вони свою проповідь підтверджували чудесами. Одна справа говорити про Воскресіння, а друга справа – той, що говорить про воскресіння – звершує чудо.

Також Святійший Владика акцентував увагу на тому, що не потрібно поклонятися ідолам, адже це – безумство. 

"Ми, відповідаючи на привітання Христос Воскрес, воістину Воскрес, повинні не тільки язиком говорити, що воістину Христос Воскрес, а серцем своїм та розумом сповідувати цю віру у Воскресіння Ісуса Христа. А сповідуючи віру у Воскресіння Ісуса Христа ми сповідуємо віру в своє власне воскресіння. Ми теж воскреснемо після смерті й це не міф, це не фантазія, а це реальність. Бо сказав Господь, що воскреснемо. Якщо Господь сказав, що Він воскресне і Він воскрес; і Він сказав, що ми воскреснемо, то як можна не вірити у те, що ми воскреснемо? Не можливо не вірити, якщо розум чистий і серце має віру. Чому ми щороку святкуємо Пасху Христову, а тому що Церква нагадує, щоб ми вірили у своє власне воскресіння, бо Христос Воскрес. Христос Воскрес! " – завершив повчальне слово Святійший Патріарх Філарет.

Урочисте богослужіння завершилося хресним ходом навколо собору з окропленням святою водою, читанням Євангелія та уставним многоліттям.

 

 

Прес-центр Київської Патріархії

B1 2ea431fc043b86080bdadb15edec723d4942013b7cf40c2dd0574cd45f0dc001
B2 788316bf3690e18b26de7499a256808036321480d764decee21355b38eed5f8d
B3 aca999ee49f750f3b9bf83748547d1da859a37d673b52fe27f80beddaef9ee78

Дякуємо! Тепер ви підписані на наші новини