Богослужіння в неділю 35-ту після П'ятидесятниці
27 січня 2019
Опублікував Костянтин Москалюк
Dsc 8615

27 січня 2019 року, у неділю 35-ту після П’ятидесятниці, Святійший Патріарх Філарет звершив Божественну літургію у Володимирському кафедральному соборі міста Києва.

Напередодні, у суботу ввечері, Святійший Владика відслужив у соборі Всенічне бдіння.

Його Святості співслужили настоятель храму протоієрей Борис Табачек та соборне духовенство.

За богослужінням Патріарх звернувся до парафіян зі словом проповіді на тему євангельського читання. “В ім'я Отця і Сина, і Святого Духа! Дорогі браття і сестри! Сьогодні ми прослухали уривок із Євангелія від Луки, де говориться про те, що один законник підійшов до Ісуса Христа і запитав: “Учителю благий, що мені треба зробити, щоб успадкувати Життя вічне?”. Як пам’ятаєте, в іншому місці, інший євангелист розповідає про юнака, який теж питав Ісуса Христа про те, що йому робити щоб успадкувати Життя вічне. Тобто, люди різного становища, різного віку, а турбуються про одне і те ж – про Вічне життя.

Як Ісус Христос юнакові сказав дотримуватися заповідей, так і цьому сказав: “Не перелюбствуй, не вбивай, не кради, не говори неправду, люби батька і матір і цього достатньо для того, щоб успадкувати Життя вічне”. А законник був багатим і йому Христос додав: “А тобі одного ще не вистачає, піди продай майно своє і роздай убогим”. Для чого Ісус Христос згадав про його майно? Для того, щоб знали, що цей чоловік – законник, хоч і зберігав заповіді, але мав велику пристрасть до багатства. І це багатство не давало йому можливості увійти у Вічне блаженне життя.Тому апостоли запитали у Господа про те, хто ж може тоді спастися, якщо пристрасть до багатства перешкоджає увійти в Царство небесне. Бо Христос перед цим сказав, що легше верблюду пройти через вушко голки, ніж багатому увійти в Царство небесне. Не думайте, що тут мова йде саме про голку, мова йде про ворота, через стіну Єрусалимську, куди людина могла пройти, а верблюд не міг. Тому апостоли і поставили таке запитання Господу, а Він, як ви чули, сказав їм, що для людини це неможливо, а для Бога усе можливо.

Якщо ми згадаємо про багатих людей, про яких йдеться в Біблії, то виходить, що і багатий може увійти в Царство небесне. Наприклад, той же Авраам був багатим, і дуже багатим, а увійшов у Царство небесне. Чому ж Авраам увійшов, а цьому багатому тяжко і навіть неможливо? А тому, що Авраам використовував багатство для людей, допомагав усім, виходив на дорогу і шукав, кому допомогти. Тому не багатство є перешкодою до Царства небесного, а пристрасть до багатства. І ось у цього євангельського багача була саме пристрасть до багатства, бо він відійшов з сумним, як йому розлучитися зі своїм багатством”, – сказав Святійший Владика.

“Нинішні багачі використовують багатство для свого розкішного життя, а бідним не допомагають. Тому ці багачі в Царство небесне не увійдуть, бо використовують багатство не за призначенням. А ті хто використовує його правильно: допомагають людям, на інші корисні справи його витрачають, тим багатство не перешкодить увійти в Царство небесне. Тому дорогі браття і сестри, будемо дякувати Богові, за те, що він навчає нас, як треба жити на землі для того щоб успадкувати Вічне блаженне життя”, – підсумував Його Святість.

Наприкінці богослужіння Патріарх Філарет очолив молебень до Пресвятої Богородиці перед Її чудотворною іконою “Несподівана Радість”.

Церква.info

 

 

B1 2ea431fc043b86080bdadb15edec723d4942013b7cf40c2dd0574cd45f0dc001
B2 788316bf3690e18b26de7499a256808036321480d764decee21355b38eed5f8d
B3 aca999ee49f750f3b9bf83748547d1da859a37d673b52fe27f80beddaef9ee78

Дякуємо! Тепер ви підписані на наші новини