Митрополит Димитрій звершив освячення храму на честь Успіння Пресвятої Богородиці у с. Молошки на Львівщині
02 жовтня 2017
Опублікував протоієрей Олександр Шмуригін
 dsc7969

1 жовтня 2017 року, у неділю 17-ту після П'ятидесятниці, митрополит Львівський і Сокальський Димитрій здійснив архіпастирські відвідини Городоцького благочиння Львівсько-Сокальської єпархії, під час яких звершив велике освячення храму на честь Успіння Пресвятої Богородиці с. Молошки та першу Божественну Літургію у новоосвяченій церкві.

Вітальним словом митрополита Димитрія зустрів настоятель храму протоієрей Андрій Лопушинський.

"Ваше Високопреосвященство! Радо вітаю Вас у нас на Городоччині! Сьогодні тіло і душа православної громади з радістю зустрічають Вас, щоби Ви благодаттю Святого Духа звершили чин освячення цього святого храму на честь Успіння Пресвятої Богородиці та помолилися за наших парафіян, жертводавців, тих людей, які сьогодні разом з нами розділяють цю радість і тих парафіян, які відійшли у вічність, але залишаються у нашій пам’яті.

Сьогодні є велика історична подія для нашого села, тому що наше село ще не бачило в своїй історії святого храму. Ви, Владико, за благословенням Божим, сьогодні будете творцем історії цієї парафії. Многая Вам літа. Іс полла еті Деспота!"

Під час чину освячення архіпастир спільно з духовенством та вірянами звершив урочистий хресний хід церковним подвір'ям, під час якого довкола храму були обнесені святі мощі, а стіни церкви були окроплені освяченою водою.

Його Високопреосвященству співслужили: благочинний єпархії, секретар Львівського єпархіального управління протоієрей Володимир Бачинський, благочинний Городоцького благочиння протоієрей Роман Шак, настоятель церкви св. безср. Косми і Даміана с. Галичани протоієрей Іван Данькович, настоятель Свято-Покровського храму с. Родатичі ієрей Мирослав Мартиник, настоятель церкви св. Бориса і Гліба с. Тучапи та церкви Успіння Пресвятої Богородиці с. Молошки протоієрей Андрій Лопушинський.

Співи богослужіння виконував акапельний хор ЛПБА під керівництвом диякона Володимира Віняра.

Наприкінці Літургії архіпастир виголосив проповідь.

Після завершення першої Божественної Літургії в новоосвяченому храмі митрополит Димитрій від імені Предстоятеля Церкви Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета та від себе особисто відзначив будівничих, меценатів і найактивніших членів парафіяльної громади високими церковними нагородами.

У свою чергу зі словом подяки за відвідини парафії та звершене богослужіння на адресу очільника єпархії звернувся настоятель храму:

"Ваше Високопреосвященство! Всечесні отці! Дякую Богові за сьогоднішній день, бо Господь відіграв найбільшу роль, - з Його небесної волі постав оцей невеличкий храм у селі Молошки. Мені приємно, як священику, зустрічати Вас, Владико, у нашому вже освяченому храмі. Хочемо подякувати Вам, тому що з Вашого благословення я став вихованцем духовної школи: Ви мене висвятили як священика у Михайлівському Золотоверхому монастирі, і сьогодні з волі Божої я зустрічаю Вас у цьому маленькому храмі, для того щоб Ви вилили за своїми молитвами благодать Святого Духа і освятили. 

У непростий час для кожної людини, ми почали будівництво нашого храму, Господь послав нам цих людей, які долучилися і помогли нам в тій нашій будові. Проте я повинен згадати тих людей, з якими ми починали це будівництво: вони залишаються в нашій пам’яті, бо вони б напевно тішилися і тішуться разом з нами з небес за те, що є цей невеличкий храм. 

Я вітаю і ще раз дякую жертводавцям, особливо людям, які живуть у тому селі та всім тим, які долучилися своїми "лептами" до будівництва цього храму. Хай їм Господь за це віддячить. Приємно вітати і Вас усіх присутніх, які з нами розділили цю радість, і приїхали в наше село, на нашу парафію. Дякую парафіянам села Тучапи, які молитовно завжди нас підтримували і підтримують у будівництві цього святого храму. Вам Владико, і всім тим хто долучився сьогодні до нашого святкування, складаю подяку, - нехай Господь завжди допомагає Вам в житті, міцного здоров’я, довгих років життя, Ангела Хоронителя на многая і благая літа. Іс полла еті Деспота!".

На завершення відвідин владика Димитрій наділив учасників богослужіння архіпастирським благословенням.

 

 

за матеріалами Львівської єпархії
 

B1 2ea431fc043b86080bdadb15edec723d4942013b7cf40c2dd0574cd45f0dc001
B2 788316bf3690e18b26de7499a256808036321480d764decee21355b38eed5f8d
B3 aca999ee49f750f3b9bf83748547d1da859a37d673b52fe27f80beddaef9ee78

Дякуємо! Тепер ви підписані на наші новини