Митрополит Епіфаній став почесним доктором Львівського національного аграрного університету
12 квітня 2019
Опублікував АНТОН ПАВЛЕНКО
Dsc 2722 %282%29

Блаженнійший Митрополит Епіфаній, Предстоятель Української Православної Церкви (Православної Церкви України) 11 квітня став почесним доктором наук Львівського національного аграрного університету (ЛНАУ).
Вручення диплому Doctor honoris causa LNAU відбулося 11 квітня 2019 року під час конференції «Томос і Україна» у приміщенні навчального закладу, що знаходиться у місті Дубляни Львівської області. Предстоятеля під час візиту до ЛНАУ супроводжували митрополит Львівський Макарій, митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, єпископ Володимир-Волинський і Турійський Матфей. У заході також взяли участь єпископ Сокальський та Жовківський УГКЦ Михайло (Колтун), голова Львівської ОДА Олег Синютка, голова Львівської облради Олександр Ганущин, ректори львівських навчальних закладів.
Після вручення диплому Митрополит подякував за виказану честь і наголосив на тому, що 2019-й рік особливий для України і для Православної Церкви.
«Цей рік є особливим і назавжди увійде в історію, як рік Божої милості для нашого українського народу, адже 6 січня цього року ми отримали Патріарший Синодальний Томос про автокефалію Православної Церкви України з рук Патріарха Варфоломія. І кожен нині може переконатися у тому, що ми є Помісною, незалежною автокефальною Православною Церквою України», – зазначив Предстоятель.
Своєю чергою ректор університету Володимир Снітинський привітав Блаженнійшого з отриманням почесного титулу та наголосив на важливості об’єднання Помісної Української Православної Церкви для процесу зміцнення української державності.

Європейське майбутнє України залежить від кожного з нас

Майбутнє нашої держави, невідворотність європейського курсу України залежить від кожного з нас. Таку думку висловив Блаженнійший Митрополит Епіфаній, під час конференції «Томос і Україна» у Львівському національному аграрному університеті.
«Ми закликаємо до єднання, до спільного служіння інтересам нашого народу. Бо і досі є багато тих, хто сумнівається у тому, що незалежна українська держава існуватиме. Зараз ми проходимо певні випробування. Чи ми будемо й далі рухатися у напрямку розбудови нашого європейського майбутнього, чи станемо озиратися і робити щось протилежне – це залежить від кожного з нас», – наголосив Митрополит.
Предстоятель зазначив, що на Благовіщення Пресвятої Богородиці ми маємо нагоду пригадати собі, наскільки певне рішення залежить від нас. Митрополит нагадав, на прикладі Пресвятої Діви Марії Бог показує людям, що дав їм свободу вибору. «Бог створив нас за своїм образом і дав нам свободу вибору. Пресвята Діва Марія також могла вибрати протилежне, вона могла і не погодитися з благою звісткою, яку приніс архангел Гавриїл. Сам Бог зупиняється перед волею людини тобто, від однієї людини, від її рішення, залежала доля людства. Саме завдяки її ствердному рішенню людство отримало можливість спасіння», – зазначив Блаженнійший.

У Львівській області налічується близько 1000 православних парафій       

Три єпархії Української Православної Церкви у Львівській області налічують близько тисячі парафій, що є найбільшим показником серед всіх регіонів України, зазначив Митрополит Київський і всієї України Епіфаній,.
«Львівська область є показовою в процесі єднання – вона загалом володіє найбільшою кількістю парафій у нашій Церкві. Наші три єпархії області налічують близько тисячі православних парафій», – зазначив Митрополит.
Предстоятель додав, якщо проаналізувати статистику, то Російської Православної Церкви на теренах Львівської області виявиться дуже мало. «Львівська область є прикладом і зразком україноцентричної свідомості народу. Ми віримо, що це буде поступово і невпинно розповсюджуватися на центральні регіони і, особливо, на Схід, де надзвичайно важливою є присутність нашої єдиної Помісної Православної Церкви України», – наголосив Блаженнійший.

Пишаємося, коли нас називають бандерівцями
«Історія університету засвідчує, з-поміж його випускників було багато тих, які насправді, не словом, а ділом, любили свою українську землю та її народ. Серед них варто відзначити та згадати генія українського національного і націєтворчого духу Степана Бандеру. Він є славним випускником саме вашого університету. І коли нас називають бандерівцями, то ми цим пишаємося», –  зазначив Його Блаженство.
«Для декого таке найменування є лайливим, але для нас це честь. Бо наша земля породила таких славних героїв, які колись казали, що прийде час і один буде говорити «Слава Україні!», а мільйони відповідатимуть «Героям Слава!». Ми з вами дочекалися цього часу, тому повинні радіти, що є спадкоємцями наших героїв та маємо можливість осягнути і продовжувати те, що вони накреслили», – додав Митрополит Епіфаній.
На завершення свого виступу Блаженнійший Владика побажав закладу вищої освіти, його професорсько-викладацькому складу і студентам процвітання, успіху та освітніх здобутків на благо України.
«Сподіваюся, що університет матиме і славне майбутнє. Тому що з цих стін виходять висококваліфіковані фахівці, які люблять свою рідну землю і працюватимуть задля розбудови і зміцнення нашої Української Держави і нашої  Української Православної Церкви», – підсумував Предстоятель.
Нагадаємо Блаженнійший Митрополит Епіфаній, Предстоятель Української Православної Церкви (Православної Церкви України) 10 квітня прибув до Львова з першим архіпастирським дводенним візитом. Напередодні Митрополит відслужив ранню з великим покаянним каноном прп. Андрія Критського у Свято-Покровському кафедральному соборі Львівсько-Сокальської єпархії.

Джерело

B1 2ea431fc043b86080bdadb15edec723d4942013b7cf40c2dd0574cd45f0dc001
B2 788316bf3690e18b26de7499a256808036321480d764decee21355b38eed5f8d
B3 aca999ee49f750f3b9bf83748547d1da859a37d673b52fe27f80beddaef9ee78

Дякуємо! Тепер ви підписані на наші новини