Митрополит Епіфаній став почесним доктором Острозької академії
14 квітня 2019
Опублікував АНТОН ПАВЛЕНКО
Dsc 3550 %281%29

12 квітня 2019 року Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній отримав диплом почесного доктора Національного університету «Острозька академія» під час свого першого архіпастирського візиту до міста з нагоди 25-річного ювілею відродження роботи академії.

Предстоятель подякував за виказану йому честь і принагідно привітав всіх: викладачів, колектив університету і студентів з 25-річям з дня відновлення роботи академії.

«У це мало хто вірив. Однак віра і наполеглива героїчна праця незмінного відтоді і до цього часу ректора професора Ігоря Демидовича Пасічника змогла відродити з руїн спершу колегіум, який згодом перетворився в університет, набув статусу національного, а нині входить до числа провідних закладів вищої освіти України», – зазначив Блаженнійший.

Предстоятель також згадав про славну історію навчального закладу, а також наголосив на внескові Національного університету «Острозька академія» у справу відродження й утвердження духовності в сучасному українському суспільстві. «Ще з середини 90-х років минулого століття у Ваших стінах почали відбуватися наукові конференції, присвячені формуванню основ християнської моралі. Професорсько-викладацький колектив Острозької академії на чолі з професором протоієреєм Василем Жуковським стали ідейними натхненниками впровадження викладання предметів духовно-морального спрямування у закладах середньої освіти. Цей самий колектив спільно з Українською Православною Церквою Київського Патріархату уклав та опублікував низку підручників, посібників, хрестоматій з основ християнської етики для учнів середніх загальноосвітніх шкіл», – додав Митрополит.

Своєю чергою ректор університету Ігор Пасічник, який вручив Його Блаженству диплом про присвоєння звання доктора, підкреслив, Предстоятель Української Православної Церкви став четвертим почесним доктором академії за 25 років після відновлення її діяльності. Він також подякував Митрополиту за привітання і наголосив на тому, що Блаженнійший взяв на себе великий тягар об’єднання української Церкви. «Ми зараз бачимо, як потужно йде процес об’єднання української Церкви і ми дуже мріяли, аби до нас в цей день приїхала саме та людина, яка взяла на себе цей нелегкий тягар», – зазначив Ректор університету.

Маємо виховувати молодь на засадах християнської моралі, – Предстоятель

Підростаюче покоління українців варто виховувати на засадах християнської моралі, аби надмірна секуляризація суспільства не призвела до втрати духовної основи, що є фундаментом для потужної України. Таку думку висловив Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній під час «Острог-FORUM 2019» у Національному університеті «Острозька академія» в день 25-ої річниці з дня відновлення роботи знаменитого навчального закладу.

«Ми з болем сприймаємо секуляризацію молоді в нашому суспільстві, тому перед нами і сьогодні стоїть завдання всілякими способами досягнути того, щоб наше підростаюче покоління, яке розпочало формуватися зокрема і в системі нової української школи, виховувалося на засадах християнської моралі», – зазначив Митрополит у своєму виступі.

Блаженнійший також підкреслив ту важливу роль, яку відіграла академія у становленні вищої духовної освіти в Україні, адже саме Острозька академія ще у 2007-му році розпочала підготовку фахівців за спеціальністю «Богослів’я» на магістерському рівні вищої освіти. «Як Ви знаєте, вища духовна освіта й вищі духовні навчальні заклади до ухвалення нового Закону України «Про вищу освіту» в 2014 році перебували за межами загальноукраїнського освітнього процесу. Проте «Острозька академія» ще в 2007 році змогла пройти процедуру ліцензування і розпочала підготовку таких фахівців. Це дозволило багатьом студентам і випускникам Рівненської духовної семінарії, а також священно- й церковнослужителям Рівненської та інших суміжних єпархій Православної Церкви України здобути вищу освіту й відповідні документи державного зразка», – додав Предстоятель.

Нагадаємо, Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній 12 квітня 2019 року відвідав  місто Острог з першим архіпастирським візитом. В Острозі Митрополит завітав до Національного університету «Острозька академія» з нагоди 25-річного ювілею з моменту відновлення роботи навчального закладу.

 

 

Джерело

B1 2ea431fc043b86080bdadb15edec723d4942013b7cf40c2dd0574cd45f0dc001
B2 788316bf3690e18b26de7499a256808036321480d764decee21355b38eed5f8d
B3 aca999ee49f750f3b9bf83748547d1da859a37d673b52fe27f80beddaef9ee78

Дякуємо! Тепер ви підписані на наші новини