Митрополит Епіфаній зустрівся з представниками влади Буковини та відвідав Чернівецький національний університет
18 лютого 2019
Опублікував протоієрей Олександр Шмуригін
Dsc 0010

16 лютого 2019 р. Предстоятель Православної Церкви України Митрополит Київський і всієї України Епіфаній на початку свого архіпастирського візиту на Буковину був запрошений до Чернівецької обласної Державної адміністрації.

Митрополит Епіфаній спільно з митрополитом Чернівецьким і Буковинським Данилом, архієпископом Чернівецьким та Кіцманським Онуфрієм і архієпископом Чернівецьким та Хотинським Германом зустрівся з в.о. Голови обласної державної адміністрації Михайлом Павлюком, який привітав Предстоятеля і архієреїв на Буковинській землі: «Ваше Блаженство, високоповажні владики, шановні колеги! Щиро вітаю Вас на на Буковинській землі, у приміщенні місцевої влади. Приємно, що Ви прийняли таке рішення відвідати Чернівецьку область одразу ж після інтронізації. Дійсно: область, де жили такі православні діячі, поважні митрополити, як Євгеній Гакман, завжди була просякнута справжнім православним християнським духом».

Митрополит Епіфаній подякував пану Михайлу Павлюку за привітання і теплий прийом, після чого розмова продовжилась за столом у присутності інших представників обласної влади.

Поспілкувавшись духовенство з представниками влади та інших структур помолилися за буковинських Героїв, котрі віддали свої життя на Майдані Незалежності та захищаючи нашу державу в російсько-українській війні. До пам’ятної стели Героїв були покладені запалені лампадки.

Після цього Митрополит Київський і всієї України Епіфаній в Будинку з левами поспілкувався з представниками ЗМІ.

Цього ж Предстоятель Української Православної Церкви Блаженнійший Митрополит Епіфаній відвідав храм Трьох Святителів Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича.

Після цього у Мармуровій залі Чернівецького національного університету Митрополит Епіфаній зустрівся з духовенством, капеланами, обласною владою, родинами Героїв Небесної Сотні вихідців з Буковини, а також з учасниками і ветеранами російсько-української війни, представниками громадських організацій, волонтерами, науковцями, митцями краю, молоддю.

Урочиста академія, яка розпочалась у мармуровій залі університету виконанням духовної пісні «Достойно є» у виконані хору богословського відділення Філософсько-теологічного факультету Чернівецького Національного Університету.

У залі були присутні представники об’єднаних територіальних громад, районних державних адміністрацій та місцевих рад регіону, а також представники ректорату та освітян Буковини. У мармуровій залі були присутні представники капеланства Буковини, а також члени організації вдів та матерів загиблих в АТО/ООС.

На початку офіційної частини хвилиною мовчання разом з присутніми в залі Митрополит Епіфаній вшанував Героїв Небесної Сотні.

Блаженнійший владика звернувся до усіх з вітальним словом: «Шановна і дорога мені буковинська громадо! Коли я, після інтронізації, отримав запрошення відвідати Буковину з архіпастирським візитом, то одразу ж відгукнувся на нього, і сьогодні маю велику честь спілкуватися з вами і надихатися тією підтримкою, яку по-особливому тут відчуваю разом з вами. Господь поклав на мене велику відповідальність – бути предстоятелем вже єдиної помісної автокефальної Православної Церкви України. І в цей нелегкий час не тільки для Церкви, але й загалом для становлення нашої великої Української держави, я готовий пронести цей послух достойно. Все, що Церква доручала мені і доручила в цей час – я буду наполегливо виконувати і трудитися для того, аби наша єдина Православна Церква в Україні була тією духовною основою не тільки українського народу, але й загалом становлення України».

У своєму слові Предстоятель також окреслив майбутні виклики і завдання для об’єднаної Церкви, вкотре закликав усіх до мирного вирішення будь-яких завдань, наголосив на важливості дотримання основної заповіді Господньої любити ближнього як самого себе.

З вітальним словом також виступив в.о. Голови обласної державної адміністрації Михайло Павлюк, секретар Чернівецької міської ради Василь Продан та інші високопосадовці.

Зокрема до слова були також запрошені Голова Чернівецької обласної ради Мунтян Іван Миколайович, Директор департаменту освіти Чернівецької ОДА Палійчук Оксана Михайлівна, Народні депутати України Бурбак Максим Юрійович, Рудик Сергій Ярославич, Федорук Микола Трохимович.

На честь прибуття до Буковини Предстоятеля вокальний ансамбль «Гердан» виконав хвалебну оду «Зелена Буковино».

Завершилися урочистості виступом хору Чернівецького національного університету, який виконав духовний гімн України «Боже Великий, Єдиний».

Блаженнійший Митрополит Епіфаній також поспілкувався з капеланами, які до цього часу сумлінно несуть своє жертовне служіння українському народу. Зокрема Предстоятель висловив впевненість у тому, що об’єднавчі процеси, які нині розпочалися в Україні, допоможуть нашому народу з Богом у серці подолати усі труднощі та перешкоди на шляху до гідного майбутнього, мирного та процвітаючого життя.

Джерело

B1 2ea431fc043b86080bdadb15edec723d4942013b7cf40c2dd0574cd45f0dc001
B2 788316bf3690e18b26de7499a256808036321480d764decee21355b38eed5f8d
B3 aca999ee49f750f3b9bf83748547d1da859a37d673b52fe27f80beddaef9ee78

Дякуємо! Тепер ви підписані на наші новини