Патріарх Філарет відвідав засідання Верховної Ради під час прийняття закону про державну мову
25 квітня 2019
Опублікував АНТОН ПАВЛЕНКО
Dsc 8638

У четвер, 25 квітня 2019 року, Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроект №5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної». Законопроект підтримали 278 депутатів. Перед тим на пленарному засіданні парламент закінчив розгляд поправок до цього законопроекту. Під час розгляду і прийняття даного законопроекту у залі Верховної Ради був присутній Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

Після ухвалення закону про мову Святійший Владика звернувся до багаточисленного зібрання людей, які прийшли до Верховної Ради, щоб висловити підтримку закону про державну мову.

Патріарх привітав українців із перемогою.

"Дорогі браття і сестри, вітаю вас із перемогою! Народні депутати затвердили українську мову як державну. Нічого особливого у цьому немає, бо кожна держава має свою державну мову, тому і Україна повинна мати свою українську державну мову. І жодні ворожі сили не переможуть нас у цьому. Нас багато століть гнобили, нищили нашу українську мову, але вона жива і буде жити повіки. Ми чекали не тільки цієї перемоги, а й чекаємо перемоги на Сході. І перемога буде наша, тому що з нами правда, а не з агресором...

Прийняття закону про українську мову має велике значення. Тому що цей закон утверджує українську націю. Раз є українська нація – є народ, а є народ – є держава. За нашу Українську державу ми боролись протягом багатьох століть. Але ми перемогли, тому що з нами правда. А з правдою Бог, а там де Бог – там завжди перемога, і цим законом про мову утверджується наша держава", – наголосив Патріарх Філарет.

Нагадаємо, що раніше Святійший Патріарх Філарет закликав народних депутатів ухвалити закон про державну мову.

 
Патріарх Філарет закликає депутатів ухвалити закон про державну мову

Почесний Патріарх Православної церкви України, герой України Філарет закликав депутатів ухвалити закон про державну мову: «Дорогі браття і сестри, закон про державну мову, тобто про українську мову, має для нас українців, для нашої держави, дуже велике значення. Без мови нема нації, нема народу. І тому якщо ми хочемо, щоб в Україні зберіглася українська нація і існувала українська держава, насамперед треба зберігати українську мову. Тому сили, які виступали проти України як держави, завжди поневолювали нас через знищення нашої української мови. Церква звершує богослужіння українською мовою для того, щоб утвердити в свідомості віруючих необхідність молитися мовою, яку вона розуміє. Апостол Павло сказав: "Краще сказати п’ять слів зрозумілою мовою, чим тисячу слів незрозумілою". Шановні народні депутати, я звертаюсь до вас, підтримайте закон про державну українську мову. Наш український народ багато століть був поневоленим. І українську мову окупанти намагались знищити, замінити її іншою мовою, і тому на сьогодні українська мова потребує захисту, і прийняття закону про державну українську мову буде слугувати захисту української мови». Чому необхідно ухвалити законопроект №5670-д “Про забезпечення функціонування української мови як державної” https://bit.ly/2ExFMrH Відомі люди підтримують закон про державну мову https://www.youtube.com/watch?v=l8r8L9A5S_Q&list=PLCQHzor77ZoPvCFOOSJ1Re1Kid4lOXBZI

Posted by Громадський закон про мову 5670-д on Monday, April 8, 2019

Довідка

Ухвалений законопроект №5670-д «Про забезпечення функціонування української мови як державної», що пережив 2 тис. правок, запроваджує такі норми використання української мови:

вона стає обов'язковою для використання у публічному просторі;

у державному і комунальних секторах;

у транспорті та закладах громадського харчування;

на підписах і маркуванні товарів і послуг;

у медичній та освітній сферах;

у театральних виставах і дубляжі кіно;

на телебаченні, в інтернеті і друкованих ЗМІ.

Закон про мову передбачає, що в Україні має видаватися не менше 50% україномовних найменувань друкованих ЗМІ, а сайт Верховної Ради за замовчуванням має завантажуватися державною мовою.

При цьому обов'язковість використання української не поширюється на приватне спілкування і релігійні обряди.

Також законопроект передбачає створення інституту уповноваженого із захисту державної мови. Його функціями буде захист мови як елементу конституційного ладу і захист права громадян на отримання державною мовою інформації та послуг.

Крім того, ініціатива передбачає кримінальну відповідальність "за публічне приниження і зневагу до державної мови".

 

Прес-центр Київської Патріархії

 

B1 2ea431fc043b86080bdadb15edec723d4942013b7cf40c2dd0574cd45f0dc001
B2 788316bf3690e18b26de7499a256808036321480d764decee21355b38eed5f8d
B3 aca999ee49f750f3b9bf83748547d1da859a37d673b52fe27f80beddaef9ee78

Дякуємо! Тепер ви підписані на наші новини