Патріарх Філарет: Завдяки жертовності добровольців ми маємо сьогодні свободу і Українську Державу
14 березня 2019
Опублікував протоієрей Олександр Шмуригін
Dsc 3296

14 березня 2019 року Святійший Патріарх Філарет взяв участь у розширеному засіданні Координаційної ради добровольців і волонтерів Національного форуму «Трансформація України», що відбувся в конгрес-центрі «Українській дім». Захід відбувся з нагоди Дня українського добровольця, який відзначається щороку 14 березня.

Його Святість супроводжував військовий священик, клірик Свято-Володимирського кафедрального собору протоієрей Олександр Шмуригін. 

Звертаючись до присутніх Патріарх Філарет, зокрема, сказав: "Шановні добровольці і волонтери, насамперед я хочу привітати вас зі святом і висловити вам від імені нашої Церкви подяку за те, що ви зберегли нашу Українську Державу. Тому що якби не ви, добровольці, в 2014-му році стали на захист України, то ми б сьогодні мали Путіна в Києві. Завдяки вашій жертовності ми маємо сьогодні свободу і Українську Державу. Дякуємо вам за жертовність. Ми дякуємо також і волонтерам. Волонтер - це людина, яка любить свою землю, свій народ, свою історію, мову. Волонтер - це той, хто віддає і робить все можливе для захисту своєї свободи і своєї Держави" - відзначив Патріарх.

Святійший владика висловив тверду надію, що незабаром Україна святкуватиме перемогу над агресором і отримає довгоочікуваний справедливий мир.

"Ми шануємо добровольців і волонтерів, але в той самий час не забуваймо, що за час війни ми створили боєздатну армію. Сьогоднішня українська армія, це не та армія, яка була у 2014 році. Сьогодні вона показала свою боєздатність і ми віримо і переконані, що незабаром будемо святкувати перемогу над нашим агресором - Росією. Нам потрібна перемога та справедливий мир, не абиякий мир, до якого дехто закликає. Нам мир в неволі і рабстві не потрібен. Ми душу і серце положимо за нашу свободу, про це співаємо у гімні і говоримо правду. Ми за мир, але за справедливий мир" - сказав у своєму слові Патріарх.

Також Його Святість висловився стосовно корупції, назвавши її головним, на сьогодні, недоліком України. "Чому не можуть побороти корупцію? Тому, що немає страху, і через це корупція процвітає. А для того, щоб був страх, потрібно карати злочинців", - наголосив Патріарх Філарет. 

За вагомий особистий внесок у справу захисту України від російської агресії і жертовне суспільне служіння та з нагоди Дня українського добровольця Патріарх Філарет нагородив церковними медалями "За жертовність і любов до України" воїнів-добровольців та волонтерів: волонтера фонду "Небайдужий народ" Наталію Кручиніну; волонтера і благодійницю Валентину Олефіренко; начальника штабу Української добровольчої армії Сергія Ільницького; військового медика Івана Ожога та ветеранку 25-го окремого мотопіхотного батальону ЗСУ Юлію Кіріллову.

У форумі також взяли участь Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав (Шевчук), президент Всеукраїнського Союзу Церков християн віри євангельської-п'ятидесятників Михайло Паночко, муфтій Духовного управління мусульман України Ахмед Тамім, голова Координаційної ради добровольців і волонтерів НФТУ Андрій Шараскін, голова Антикризової ради громадських організацій Анатолій Кінах, кандидати в Президенти України Юлія Тимошенко та Анатолій Гриценко, воїни-добровольці, волонтери, ветерани, представники громадянського суспільства, народні депутати, дипломати.

Національний форум «Трансформація України» створений за ініціативи громадських діячів, представників бізнесу, політиків, духовенства та дипломатів для обговорення та координації дій для трансформації та модернізації держави в економічних та соціальних сферах життя в Україні.

 

 

Церква.info

B1 2ea431fc043b86080bdadb15edec723d4942013b7cf40c2dd0574cd45f0dc001
B2 788316bf3690e18b26de7499a256808036321480d764decee21355b38eed5f8d
B3 aca999ee49f750f3b9bf83748547d1da859a37d673b52fe27f80beddaef9ee78

Дякуємо! Тепер ви підписані на наші новини