Патріарх Філарет зустрівся з першим секретарем Посольства Канади в Україні паном Пітером Янурою
12 жовтня 2017
Опублікував диякон Михаїл Омельян
Content dsc 1100

12 жовтня 2017 року в синодальній залі Київської Патріархії Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет зустрівся з першим секретарем Посольства Канади в Україні, відповідальним за безпекову ситуацію в Україні паном Пітером Янурою.

Предстоятель Київського Патріархату під час зустрічі зазначив, що в Канаді велика українська діаспора, яка робить наші країни ще більш дружніми та рідними. Святійший подякував канадійцям за підтримку України не лише в часи нинішньої російської агресії, але й упродовж усієї історіі нашої Незалежності. Патріарх Філарет розповів про сучасну соціальну-політичну ситуацію в Україні, зокрема ситуацію на Донбасі: "Путін не може нині перемогти українську армію на Донбасі. Ви бачите, що лише третя частина Донбасу є окупованою, далі він просунутися не може. Хоче, але не може. Чому так відбувається? Тому, що наше військо вже сильне і не дає можливості агресору пройти далі" – сказав Патріарх Філарет.

Гість погодився з тезою предстрятеля УПЦ Київського Патріархату. На підтвердження слів Патріарха, канадський дипломат пан Пітер Янура навів приклад зі спільних канадсько-українських навчань на полігоні у м. Яворові й, зокрема, сказав: "Канадські вояки розповідають, що це не вони навчають українців, а українці навчають їх, бо в них є бойовий досвід, як воювати в реальній війні".

Також в обговоренні цих питань взяв участь заслужений журналіст України Юрій Дорошенко. "Саме цей дух, який є в українців - нездоланний і він є гарантією перемоги. Бо якщо людина буде мати сумнів у своїй меті, то вона вже програла. Чому наша армія перемагає? Бо вона має міцну віру та боронить рідну землю, а не загарбує чужу. Моральний дух підтримувати покликана справжня рідна національна Українська Церква. Тому Верховна Рада, Президент, і Міністерство оборони України, РНБО законодавчо запровадили інститут капеланського служіння. Тепер наші капелани відіграють дуже важливу роль, бо вони укріпляють віру воїнів. Це все не на пустому місці. Є чимало факторів, які свідчать, що Україна, за підримки демократичного світового співтовариства, обов'язково переможе" – сказав Патріарх Філарет.

Перший секретар Посольства Канади в Україні з захопленням відзначив тверду віру Українського Патріарха в перемогу України й краще майбутнє й наголосив, що на це орієнтуються не тільки українці, але й закордоном. Іноземний дипломат відзначив, що авторитетна думка Патріарха Філарета та великий духовний і життєвий досвід цінується навіть поза межами України.

Також під час зустрічі було обговорено й проблеми України, зокрема, корупцію, несправедливість у судах. Патріарх Філарет зазначив, що на цей час в Україні ведеться боротьба з корупцією.

Також Предстоятель Київського Патріархату відповів на запитання поставлені паном Пітером Янурою щодо діяльності Української Православної Церкви Московського Патріархату й наголосив, що ця Церква на сьогодні незворотньо втрачає свою силу та вплив.

Наприкінці зустрічі Патріарх Філарет подарував гостеві нові друковані видання Київської Патріархії.

 

 

Прес-центр Київської Патріархії

B1 2ea431fc043b86080bdadb15edec723d4942013b7cf40c2dd0574cd45f0dc001
B2 788316bf3690e18b26de7499a256808036321480d764decee21355b38eed5f8d
B3 aca999ee49f750f3b9bf83748547d1da859a37d673b52fe27f80beddaef9ee78

Дякуємо! Тепер ви підписані на наші новини