Перший Форум взаємодії з питань реінтеграції захисників України в мирне суспільство
16 листопада 2017
Опублікував Костянтин Москалюк
Dsc 2011

15 листопада 2017 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відвідав перший Форум взаємодії з питань реінтеграції захисників України в мирне суспільство, який проходив в актовій залі Київської православної богословської академії.

У своєму зверненні до присутніх Предстоятель Української Церкви, зокрема, зазначив: «Ми живемо в складний час, коли фактично йде війна Росії з Україною. І перед усім українським народом стоїть найважливіше завдання – зберегти Українську Державу. Господь Ісус Христос сказав, що ніхто не має більшої любові, як той, хто душу свою, тобто своє життя, віддає за друзів своїх. Кращі сини та дочки України віддають життя за нашу свободу. І ми повинні цінувати їх та їхні подвиги. Заради цього й створений Центр AXIOS – для реабілітації та допомоги нашим захисникам. Ми дуже раді, що Центр працює успішно і є взірцем для інших українських міст робити те саме. Я радий, що Центр AXIOS знайшов своє місце в Михайлівському монастирі, який свого часу прихистив молодь, котру розганяли з Майдану. Хочу ще особливо подякувати Андрію Миколайовичу Мацолі, адже він є головним меценатом цього проекту і без фінансової допомоги нічого не можна було б зробити. Закликаю Боже благословення на подальшу працю Центру AXIOS. Слава Україні!».

На відкритті Форуму його ініціатор – Центр практичної допомоги захисникам України AXIOS – оголосив про відкриття партнерських центрів з працевлаштування ветеранів в регіонах України. За оцінкою експертів, такі проекти мають надзвичайну вагу, бо не лише допомагають колишнім воїнам віднайти себе після повернення з фронту, а й знижують ймовірність соціальної напруги в майбутньому.

Вже рік Центр практичної допомоги захисникам України AXIOS працює з ветеранами російсько-української війни та їхніми родинами. Задача Центру – через працевлаштування досягнути повної ресоціалізації колишніх воїнів. Команда AXIOS, до якої входять понад 20 спеціалістів – психологів, профорієнтологів, HRів, юристів – впевнена: робота рятує.

«За рік роботи Центру AXIOS до нас звернулося близько 900 ветеранів, членів їхніх родин та волонтерів. Понад 250 осіб були працевлаштовані, ще 200 – навчаються. Ветерани, які хочуть розвивати власну справу, мали змогу отримати консультації спеціалістів у рамках проекту «Бізнес-інкубатор». А ті, хто бачить своє майбутнє в інформаційних технологіях, стали учасниками проекту «Знайди себе в ІТ» та отримують відповідну освіту. Ми переконані, що лише з правильними підходами процес реінтеграції ветеранів у соціум стане справжньою  стратегією win-win.  А це дасть можливість досягнути успіху не лише ветеранам, але й суспільству загалом», – розповідає Олег Магалецький, керівник Центру практичної допомоги захисникам України AXIOS.

Історія Центру – це невеликий, хоч і дуже значимий для України, крок у подоланні проблеми реінтеграції воїнів у мирне життя. Для того, щоб таких кроків ставало більше, з нагоди першої річниці своєї діяльності AXIOS ініціював проведення Форуму взаємодії з питань реінтеграції захисників України в мирне суспільство, об’єднавши для діалогу представників держави, церкви, бізнесу, громадськості та самих демобілізованих захисників України. У заході, що відбувся 15 листопада в Києві,  взяли участь близько 150 осіб. Серед гостей – муфтій Духовного управління мусульман України Шейх Саїд Ісмагілов, генерал-майор, Начальник Головного управління морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України Олег Грунтковський; керівник Офісу уповноваженого президента з питань реабілітації учасників антитерористичної операції Наталя Зарецька; легендарний волонтер, народний депутат України, капітан Збройних Сил України Тетяна Ричкова. 

На Форумі також йшлося про важливість духовної підтримки тих, хто воює, а також тих, хто повертається з війни.

«Україна демонструє чудову тенденцію, де представники різних вір, національностей об’єдналися задля того, щоб захистити спільну Батьківщину. Ця справа гідна поваги й любові. На жаль, з фронту повертається багато людей з фізичними та душевними травмами, пораненнями, контузіями. Їм потрібно допомогти, щоб вони відчували, що їхній подвиг Україна пам’ятає. Своєю роботою команда Центру AXIOS робить великий духовний внесок у наше спільне майбутнє», – наголосив муфтій Духовного управління мусульман України Шейх Саїд Ісмагілов.

Центр практичної допомоги захисникам України AXIOS – недержавна організація і функціонує завдяки всебічній, в тому числі фінансовій, підтримці українського мецената Андрія Мацоли. Проте з першого дня своєї роботи Центр плідно співпрацює з органами державної влади та силових відомств, представники яких визнають, що, на жаль, держава сьогодні не може вирішити весь спектр проблем, які виникають у військових після демобілізації, більше того – інколи професійна допомога команди AXIOS потрібна й тим, хто залишається на фронті. «Мабуть, не всі знають, але Центр AXIOS співпрацює також з діючими військовослужбовцями. Спеціалісти Центру надають психологічну допомогу тим, хто виконує завдання та повертається на бойові позиції – полігони, пункти постійної дислокації. Великої підтримки та допомоги потребують військові, які були в полоні. Й тут Центр AXIOS також з нами. Сподіваюся, що наша співпраця буде плідною й надалі. Разом ми здобудемо перемогу України», – додав Олег Грунтковський, генерал-майор, начальник Головного управління морально-психологічного забезпечення ЗСУ.

Легендарний волонтер,  народний депутат України Тетяна Ричкова висловила особливу подяку Центру за вже зроблену роботу та підкреслила важливість відкриття подібних закладів по всіх Україні: «Завдяки таким центрам військові, що повернулися з фронту, бачать сенс життя, розуміють що їм далі робити. Дякую команді Центру AXIOS за роботу й за те, що ви – люди з великою відкритою душею, добрим серцем. Хочеться, щоб таких центрів в Україні було якнайбільше».

Перший Форум взаємодії з питань реінтеграції захисників України в мирне суспільство ознаменувався підписанням меморандуму про відкриття партнерських центрів з працевлаштування ветеранів в регіонах України, що працюватимуть за франшизою (надається безкоштовно) Центру AXIOS. Першими меморандум підписали представники Дніпра, Вінниці та Краматорська.

В рамках Форуму пройшли чотири дискусійні панелі, присвячені актуальним питанням успішної інтеграції, адаптації та соціалізації ветеранів російсько-української війни. Найбільшу цікавість учасники заходу проявили до питань працевлаштування та перекваліфікації ветеранів – діалог відбувався за участі роботодавців, представників навчальних центрів, громадських організацій та ветеранів, а також до обговорення теми власного бізнесу ветеранів з експертом з European Profiles S.A. Ukraine.

Тема «Військова лексика та термінологія: проблеми та шляхи вирішення» привернула особливу увагу представників засобів масової інформації, які відзначили її гостру актуальність в час гібридної війни. Ця зустріч, в першу чергу, була присвячена питанням психологічного сприйняття війни населенням та бійцями, обговоренню слів та фраз, яких варто уникати в комунікації, а також їх коректних аналогів. До дискусії долучилися представники Міністерства інформаційної політики України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, Генерального штабу Збройних Сил України, а також політичні експерти.

Дискусійна панель «Монетизація пільг» була присвячена розгляду переліку пільг, на які мають право учасники бойових дій. Спікерами та експертами виступили представники Управління у справах ветеранів та учасників АТО Мінсоцполітики, Генерального штабу України, Державної служби у справах ветеранів війни та учасників АТО, Національної гвардії України та Державної прикордонної служби України.

За результатами Форуму команда Центру практичної допомоги захисникам України AXIOS сформує пакет рекомендацій, що були напрацьовані під час дискусій учасниками та експертами, й передасть їх в профільні державні органи та установи, а також опублікує на власних онлайн ресурсах для подальшого публічного обговорення. До кінця 2018 року Центр спільно з партнерами планує створити Асоціацію  з  питань реінтеграції,  адаптації  та соціалізації учасників російсько-української війни ( АРАС), щоб задіяти всі здорові  та конструктивні  сили  для  генерації стратегії  розумного виходу з  війни та реалізувати її.

Довідка про Центр практичної допомоги захисникам України AXIOS

Центр практичної допомоги захисникам України AXIOS – один з провідних недержавних провайдерів послуг зі сприяння зайнятості, навчання, правової та психологічної підтримки захисників України, членів їхніх родин та волонтерів. Центр розпочав роботу в  жовтні 2016 року. Ідея його створення належить групі ветеранів російсько-української війни та волонтерів. Ініціативу підтримав відомий український меценат Андрій Мацола.

Робота Центру AXIOS у фактах:

•        20 висококваліфікованих спеціалістів  різних напрямків працюю в команді Центру AXIOS;

•        ≈900 клієнтів скористалися послугами Центру;

•        250 ветеранів працевлаштовані за сприяння фахівців Центру;

•        200 клієнтів навчаються на курсах підвищення кваліфікації;

•        ≈2 тис. год. психологічних консультацій;

•        ≈500 год. юридичних консультацій;

•        100 партнерів.

За матеріалами AXIOS

B1 2ea431fc043b86080bdadb15edec723d4942013b7cf40c2dd0574cd45f0dc001
B2 788316bf3690e18b26de7499a256808036321480d764decee21355b38eed5f8d
B3 aca999ee49f750f3b9bf83748547d1da859a37d673b52fe27f80beddaef9ee78

Дякуємо! Тепер ви підписані на наші новини