Предстоятель Київського Патріархату освятив новозбудований храм у м. Буринь на Сумщині
27 жовтня 2018
Опублікував протоієрей Олександр Шмуригін
Dsc 1998

27 жовтня 2018 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відвідав із Першосвятительським візитом Сумську єпархію, де звершив чин освячення новозбудованого храму на честь святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії у місті Буринь.

На кордоні Сумської області Предстоятеля Київського Патріархату зустріли та привітали архієпископ Сумський і Охтирський Мефодій, голова Сумської обласної державної адміністрації Микола Клочко, 1-й заступник Сумського міського голови Володимир Войтенко, голова Конотопської районної ради Микола Горбенко, Буринський міський голова Віктор Ладуха, старший благочинний Сумської єпархії протоієрей Богдан Козенко, віряни.

По дорозі до міста Буринь, Святійший владика зустрівся і благословив вірян у м. Конотопі. Біля козацького собору міста Предстоятеля зустріли настоятель протоієрей Павло Кузь та численні парафіяни, які радо і тепло вітали свого Патріарха.  

Після цього Патріарх Філарет прибув до храму на честь святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії м. Буринь.

Біля храму Його Святість привітали настоятель парафії ієрей Димитрій Кубієвич та віряни, які піднесли Патріарху, за гарною українською традицією, коровай та квіти. У цей святковий день храм та церковне подвір’я були наповнені віруючими, які прибули до міста Буринь з різних куточків Сумщини, щоби помолитися разом зі своїм Предстоятелем.

Після зустрічі Патріарх Філарет звершив Чин освячення храму і очолив Божественну літургію у новозбудованій святині. 

Предстоятелю співслужили: митрополит Білгородський і Обоянський Іоасаф, архієпископ Сумський і Охтирський Мефодій, єпископ Луганський і Старобільський Афанасій, єпископ Харківський і Богодухівський Митрофан, секретар Сумської єпархії протоієрей Петро Попадинець та численне духовенство Сумської єпархії.

За богослужінням також молилися керівництво Сумської області і міста, очільники районних адміністрацій та навчальних закладів, військовослужбовці, капелани, волонтери та велика кількість вірян.

На Літургії, під час малого входу, Святійший Патріарх Філарет підніс до сану протоієрея настоятеля храму священика Димитрія Кубієвича.

Предстоятель звернувся до парафіян із проповіддю, у якій привітав усіх присутніх з освяченням храму та розповів про значення храму в духовному житті людини і справі спасіння. Також Патріарх Філарет проінформував вірян про останні події в житті Церкви у зв’язку з очікуваним отриманням від Вселенського Патріарха Томосу про автокефалію Української Православної Церкви.

За вагомий внесок у будівництво храму святих мучениць Віри, Надії, Любові та матері їх Софії Святійший Патріарх Філарет нагородив головного благодійника храму Віктора Ладуху – Орденом Святого Юрія Переможця. Також церковними відзнаками були нагороджені інші благодійники, волонтери і парафіяни, які брали активну участь в побудові храму.

Насамкінець архієпископ Мефодій подякував Святійшому Патріарху  Філарету за візит до Сумської єпархії і молитву та побажав Предстоятелю здоров’я, Божої допомоги, кріпості душевних і тілесних сил для утвердження в Україні Єдиної Помісної Православної Церкви. 

Прес-центр Київської Патріархії

B1 2ea431fc043b86080bdadb15edec723d4942013b7cf40c2dd0574cd45f0dc001
B2 788316bf3690e18b26de7499a256808036321480d764decee21355b38eed5f8d
B3 aca999ee49f750f3b9bf83748547d1da859a37d673b52fe27f80beddaef9ee78

Дякуємо! Тепер ви підписані на наші новини