Святійший Патріарх Філарет з архіпастирським візитом відвідав Дніпропетровську єпархію (ВІДЕО) (оновлено)
09 квітня 2016
Опублікував Михаїл Омельян
Img 9125
З 7 по 8 квітня 2016 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет з архіпастирським візитом відвідав Дніпропетровську єпархію, де відбув низку подій..

З 7 по 8 квітня 2016 року Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет з архіпастирським візитом відвідав Дніпропетровську єпархію, де відбув низку подій.

7 квітня ввечері на кордоні м. Дніпропетровська Святійшого Владику з квітами та короваєм зустрічали єпископ Дніпропетровський і Криворізький Симеон, канцлер єпархії прот. Віталій Лопушанський, настоятель Свято-Троїцького духовного центру м. Тернополя прот. Анатолій Зінкевич, благочинний Правого берега м. Дніпропетровська прот. Михаїл Стіньо, настоятель семінарського храму прот. Сергій Нарольський.

8 квітня Святійший Патріарх Філарет звершив Чин освячення приміщення нового управління Дніпропетровської єпархії (вул. Січових Стрільців 3-а), колишній старовинний маєток Андереґґа, яке передала у користування єпархії Дніпропетровська обласна рада.

За освяченням разом з Предстоятелем Церкви молилися: керуючий Дніпропетровською єпархією Преосвященнійший єпископ Симеон, митрополит Луцький і Волинський Михаїл, єпископ Луганський і Старобільський Афанасій, єпископ Запорізький і Мелітопольський Фотій.

На урочистій події були присутні: голова обласної ради Гліб Пригунов, міський голова Дніпропетровська Борис Філатов, народний депутат України Андрій Немирівський, представники владних структур, правоохоронних органів, ЗМІ, небайдужі дніпропетровці. Також у величному заході взяв участь президент міжнародного благодійного фонду «Солідарність» Олександр Петровський.

Після освячення Патріарх Філарет оглянув корпус нового Дніпропетровського єпархіального управління, а також поспілкувався з представниками місцевих ЗМІ.

{youtube width="800" height="600"}eel5XGOqhVY{/youtube}

{gallery}2016/04/D-osv{/gallery}

Після цього Патріарх прибув до Дніпропетровської духовної семінарії, яка готує священнослужителів для південно-східних єпархій УПЦ Київського Патріархату.

Спочатку Святійший Патріарх відвідав семінарський храм Святих первоверховних апостолів Петра і Павла, де благословив викладачів та студентів духовної школи та з особливою настановою звернувся до викладачів: «На Вас покладена велика і важлива місія — готувати достойних пастирів Церкви, які б своїм життям вели народ до спасіння». Патріарх побажав усім плідної праці на ниві Христовій. Далі Архіпастир оглянув територію Семінарії, навчальний корпус та гуртожиток.

{gallery}2016/04/DDS{/gallery}

Після зустрічі з викладацьким складом ДДС Святійший Патріарх Філарет відвідав храм Різдва Пресвятої Богородиці, де освятив новозбудований корпус недільної школи.

Святійшого Владику супроводжували: керуючий Дніпропетровською єпархією Преосвященнійший єпископ Симеон, митрополит Луцький і Волинський Михаїл, єпископ Луганський і Старобільський Афанасій, єпископ Запорізький і Мелітопольський Фотій.

При вході на територію церкви Предстоятеля зустріли: голова Новокодацького району Олег Денисенко та настоятель храму, канцлер єпархії прот. Віталій Лопушанський.

На урочистій події був присутній президент міжнародного благодійного фонду «Солідарність» Олександр Петровський з родиною та друзями. Варто зазначити, що будівля воскресної школи побудована на кошти Олександра Володимировича, який є активним меценатом, благодійником, волонтером не лише Січеславського краю, а й усієї України.

Після Чину освячення Патріарх Філарет виголосив проповідь та окропив присутніх освяченою водою.

{gallery}2016/04/D-osvv{/gallery}


Того ж дня Предстоятель Церкви відвідав Дніпропетровську обласну раду, де провів зустріч з першим заступником голови Дніпропетровської ОДА Олегом Кужманом та головою обласної ради Глібом Пригуновим.

Разом з очільниками області та міста Предстоятель Київського Патріархату вшанував полеглих борців за незалежність Батьківщини.

Святійшого Владику супроводжували: керуючий Дніпропетровською єпархією Преосвященнійший єпископ Симеон, митрополит Луцький і Волинський Михаїл, єпископ Луганський і Старобільський Афанасій, єпископ Запорізький і Мелітопольський Фотій.

«Візит Патріарха Філарета – знакова подія для Дніпропетровщини. Особливо символічно те, що приїзд співпав з великим православним святом – Благовіщенням Пресвятої Богородиці. Ми вдячні Предстоятелю УПЦ за підтримку всіх громадян України у цей нелегкий час, за відстоювання української державності, за об`єднання українського народу. На сесії облради ми прийняли рішення про передачу приміщення по вул. Січових Стрільців, 3-а у користування єпархії Київського Патріархату. Впевнений, що разом ми зможемо гідно виховувати молодь на засадах гуманності, патріотизму та духовності», – зазначив голова Обласної ради Гліб Пригунов.

«Я вдячний, що Дніпропетровськ передав єпархії церковне приміщення. Це одне з найкращих єпархіальних приміщень Київського патріархату, що є в інших областях. Вдячний, що ви даєте правильну оцінку Київському Патріархату в цей складний час. Правда з нами, з Україною. Де правда, там Бог. А де Бог, там перемога», — сказав Патріарх Філарет.

На завершення зустрічі присутні обмінялись пам’ятними подарунками.

{gallery}2016/04/D-o{/gallery}

По обіді того ж дня Святійший Владика разом з преосвященними єпископами та духовенством відбув до Дніпропетровської міської ради, де провів зустріч з очільником Дніпропетровська Борисом Філатовим.

Звертаючись до Патріарха, міський голова Дніпропетровська Борис Філатов зазначив: «У нинішний історичний період деякі священнослужителі намагаються бути поодаль від подій, що відбуваються. Та ваше слово, як духовного пастора, звучало, може, і різко, та відверто та чесно. У найтяжчі часи для країни воно було об’єднувальним».

Вкінці зустрічі Предстоятель Церкви подарував міському голові книгу про Михайлівський Золотоверхий монастир, який відіграв дуже важливу роль в історії Майдану. Керманич міста подарував Патріарху дві книги, автором яких є він сам — альманах «Дніпропетровськ. Знову і назавжди» та книгу «Україна: погляд з неба».

Опісля Патріарх Філарет відбув до інформаційного агентства «Днепр-пост», де дав прес-конференцію для ЗМІ. Святійший Владика відповів журналістам на болючі питання сьогодення, а це і війна на сході, роз’єднання українського православ’я та європейські прагнення українців.

{youtube width="800" height="600"}JdRHEE7kGLw{/youtube}

{gallery}2016/04/D-ob{/gallery}

Наприкінці візиту Предстоятель Київського Патріархату відвідав базу полку «Дніпро-1», де оглянув храм Покрову Пресвятої Богородиці, вшанував загиблих воїнів «Дніпро-1» та звернувся до бійців, які очікували на його пастирське слово.

Разом з бійцями на зустрічі були також присутні: почесний командир полку «Дніпро-1» та народний депутат України Юрій Береза, представники Штабу національного захисту Дніпропетровської області та волонтери.

Після завершення своєї візитації Предстоятель Церкви Святійший Патріарх Філарет відбув до столиці.

{youtube width="800" height="600"}jiU8OwqYIwA{/youtube}

{gallery}2016/04/D-obb{/gallery}

Церква.info

B1 2ea431fc043b86080bdadb15edec723d4942013b7cf40c2dd0574cd45f0dc001
B2 788316bf3690e18b26de7499a256808036321480d764decee21355b38eed5f8d
B3 aca999ee49f750f3b9bf83748547d1da859a37d673b52fe27f80beddaef9ee78

Дякуємо! Тепер ви підписані на наші новини