Святійший Патріарх Філарет звершив Божественну літургію в храмі ікони Божої Матері "Живоносне Джерело"
21 квітня 2017
Опублікував протоієрей Олександр Шмуригін
Dsc 0191
21 квітня 2017 року, у день шанування ікони Божої Матері “Живоносне Джерело”, Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відвідав парафію ікони Божої Матері "Живоносне Джерело" на Борщагівці, де звершив Божественну літургію з нагоди храмового свята.

Також цього дня парафія відзначала 15-річчя з часу освячення Патріархом Філаретом храму, який був відбудований після руйнування у безбожні атеїстичні часи та 145-річчя побудови першого храму.

Перед літургією у храмі був звершений Водосвятний молебень.

Святійшого Патріарха, за доброю традицією, на паперті храму зустрів настоятель храму протоієрей Валерій Семанцо разом із вихованцями недільної школи, які піднесли йому запашний коровай та квіти.

Під час літургії Його Святості співслужили: Патріарший намісник митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній, настоятель храму і благочинний Святошинського району столиці протоієрей Валерій Семанцо, клірики храму та запрошене духовенство.

За Божественною літургією співав хор під керівництвом регента Онищено Л.М.

Наприкінці богослужіння Святійший Владика звернувся до вірян із проповіддю.

Після літургії відбувся урочистий хресний хід навколо храму із читанням святого Євангелія.

Після святкового богослужіння усі парафіяни змогли долучитися до традиційного благодійного обіду.

Образ Божої Матері “Живоносне Джерело” є чудотворною іконою, історичне коріння якої сягає вікових глибин. Традиція шанування ікони бере початок від середини V століття, коли візантійським імператором Левом I був побудований храм “Живоносне Джерело” в пам’ять про чудо, яке з ним сталося. У 450 році, ще будучи звичайним воєводою, Лев Маркел вирішив прогулятися околицями Константинополя. День був спекотний. В гаю Лев зустрів сліпця, що заблукав і не міг знайти дороги вже декілька днів. Сліпець майже знесилів і мучився спрагою. Воєвода перейнявся співчуттям до страждань чоловіка і вирушив на пошуки хоч якогось джерела, щоб напоїти немічного. Блукаючи серед дерев воїнові все ніяк не вдавалося знайти воду. Аж раптом він почув голос, який назвав його імператором і спрямував до джерела, повелівши змастити сліпому очі водою. Це промовляла Божа Матір. Виконавши повеління, Лев став свідком чуда зцілення і прозріння. Слава про це чудо швидко рознеслася скрізь, і віряни поспішали до цілющого джерела. Коли Лев став імператором, то передусім повелів звести величний храм на честь Божої Матері, і джерело отримало назву “Живоносного“, а на згадку про цю подію кесар постановив щороку урочисто святкувати освячення його, на честь і славу Пресвятої Богородиці, у п’ятницю на Світлій седмиці.

Образ Пресвятої Богородиці "Живоносне Джерело" являє собою зображення Божої Матері з Немовлям на грудях, що сидить у купелі. Згодом у композицію стали включати ще водойму або фонтан. Найстарішою іконою “Живоносне Джерело”, що збереглася до наших часів, вважають образ, знайдений у Криму і датований XIII століттям.

Традиція шанування Богородиці і зведення на її честь храмів поблизу водойм, криниць і джерел, про які йшла слава як про цілющі, досить поширена в Україні. Ікона Божої Матері "Живоносне Джерело" у храмах дарує втіху і зцілення всім, хто приходить з палкими молитвами, хто проявляє тверду віру і щиру любов до Неї.

 

 

Прес-центр Київської Патріархії

B1 2ea431fc043b86080bdadb15edec723d4942013b7cf40c2dd0574cd45f0dc001
B2 788316bf3690e18b26de7499a256808036321480d764decee21355b38eed5f8d
B3 aca999ee49f750f3b9bf83748547d1da859a37d673b52fe27f80beddaef9ee78

Дякуємо! Тепер ви підписані на наші новини