У Києві відбувся оперативний збір керівного складу структур МПЗ
15 березня 2019
Опублікував 
2

14 березня у Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського відбувся оперативний збір керівного складу структур морально-психологічного забезпечення. Участь у заході взяли офіцери Збройних Сил зі всієї України, відповідальні за розвиток структури МПЗ.

Як було зазначено на початку обговорення, cтруктури морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України призначені під керівництвом командирів, перш за все, формувати, підтримувати і поновлювати бойовий дух (морально-психологічний стан) особового складу з метою успішного виконання ними завдань за призначенням.

- В українській армії існує багато здобутків і багато проблем. Війна спровокувала явища, які торкаються багатьох сфер – від інформаційної до психологічної. Армія – це люди, які знаходяться в обмежених і небезпечних умовах для життя, без сім’ї, комфорту, будь-яких інших радощів, які доступні цивільним. Все це вимагає від військових сформованості глибоких національно-патріотичних переконань, психологічної готовності до виконання завдань та емоційно-вольової стійкості до впливу негативних чинників бойових умов, відданості військовій справі і Україні, - говорить Начальник головного управління МПЗ ЗС України Олег Бойко.

Перший заступник Голови СУВД прот. Тарас Мельник від імені Блаженнійшого Епіфанія привітав керівних офіцерів та розповів про душпастирство в Збройних Силах, яке на початку війни здійснювалось фактично на волонтерських засадах.

- Священики Православної Церкви України ще з початку 90-х років перебувають поруч з військовими, проте тільки в останні роки капеланство в Збройних Силах України набуло означених форм. Ми брали участь у всіх заходах, які допомагали розвинути капеланську службу України. Ми брали участь у багатьох перемовинах на міжнародному рівні, переймаючи досвід країн-учасниць НАТО. Ми збагнули, що закордонний досвід слід переймати, але з певним обміркуванням, адже в Україні, на нашу думку, слід створити особливу модель, яка б відповідала національним потребам і традиціям, - сказав капелан.

Також о. Тарас розповів про досвід ротаційного служіння військовим в умовах ведення реальних бойових дій, який отримали православні священики. Адже упродовж усього військового конфлікту відбулося 25 ротацій, організованих Синодальним управлінням військового духовенства, під час яких понад 600 священиків пройшли через фронт.

- До створення ротаційного порядку наші священики їздили на схід України, але виключно як волонтери. Священики приїжджали, привозили допомогу, спілкувалися, молилися і їхали додому. Тоді ми чітко зрозуміли, що постійно духовної допомоги для військовослужбовця у такому випадку не має. Тому було прийнято рішення, що кожна ротація буде відбуватися не менше 30 днів. Цьому передувала тижнева підготовка на базі Київської православної богословської академії, також тижнева військова підготовка на базі наметового містечка на о. Труханів в умовах наближених до тих, які чекали на капеланів. Після навчання за розпорядження Начальника Генерального штабу капелан відряджалися в зону АТО. Синодальним управлінням за цей період було здійснено багато проектів і ми готові й надалі працювати та розвивати капеланське служіння серед військових України - підсумував заступник голови СУВД капелан Тарас Мельник.

Джерело

Теги:СУВД
B1 2ea431fc043b86080bdadb15edec723d4942013b7cf40c2dd0574cd45f0dc001
B2 788316bf3690e18b26de7499a256808036321480d764decee21355b38eed5f8d
B3 aca999ee49f750f3b9bf83748547d1da859a37d673b52fe27f80beddaef9ee78

Дякуємо! Тепер ви підписані на наші новини