У Київській Патріархії відзначили 89-ліття Святійшого Патріарха Філарета
24 січня 2018
Опублікував протоієрей Олександр Шмуригін
Dsc 0370

Цього року виповнюється 89 років від дня народження Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета. З нагоди свята у вівторок 23 січня у Володимирському кафедральному соборі столиці відбулося урочисте богослужіння за участі Предстоятеля, єпископату, ректорів духовних навальних закладів України, чернецтва, духовенства столиці та інших єпархій, а також великої кількості вірян.

З вітальним словом за богослужінням від імені єпископату, духовенства і вірян Української Православної Церкви Київського Патріархату до Предстоятеля звернувся Патріарший намісник, митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній. Владика наголосив на титанічній праці третього Патріарха України:

«Ми сьогодні складаємо велику подяку Богові за те, що Ви, подібно до апостола Павла, потрудилися більше за всіх (див. 1 Кор. 15: 10). Ви є видатним святителем Церкви Христової, мудрим керівником, великим проповідником, зосередженим молільником, православним богословом, талановитим дипломатом.

Нещодавно Ви, Ваша Святосте, завершили титанічну працю над виданням серії «Творіння святих отців та вчителів Церкви в перекладі сучасною українською мовою». Це безпрецедентна й небачена в історії українського православ’я подія. Хоча раніше, у ХХ столітті, були спроби Української Автокефальної Православної Церкви різних формацій українізувати богослужіння, але справа до перекладу святоотцівських творінь так і не дійшла» - сказав Патріарший намісник.

«Святіший владико! У цей радісний день від Священного синоду, синодальних установ, єпископату, духовенства, чернецтва, вищих духовних навчальних закладів та всієї пастви бажаємо Вам кріпості сил, духовної радості та міцного здоров’я на многії і благії літа! Εις πολλά έτη Αγιώτατε δέσποτα!", - побажав митрополит Епіфаній.

23 січня до столичної резиденції Святійшого Патріарха Філарета після богослужіння прибували численні гості з вітаннями та побажаннями на честь іменинника.

Козацьким многоліттям Патріарха Філарета привітали співробітники Київської Патріархії разом із керуючим справами Київської Патріархії архієпископом Вишгородським Агапітом.

Одним з перших Патріарха Філарета вітальною адресою привітав Президент України Петро Порошенко. Глава держави високо оцінив духовну працю Патріарха:

«Високо ціную Вашу духовну працю в ім’я сдності і процвітання України. Ви докладасте значних зусиль задля утвердження авторитету Української церкви у світовому православ'ї та зміцнення віри нашого народу. Ви можете розраховувати на мою всебічну підтримку у цій благородній справі. Душевної радості Вам, успіхів та миру».

Також Петро Олексійович особисто привітав Святійшого Владику телефонною розмовою.

Вітальною адресою Патріарха Філарета привітав Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман:

«У день Вашого народження прийміть щирі вітання та слова вдячності та шани за Ваш вагомий внесок у зміцнення української державності, Церкви і суспільної єдності!

Ваша щоденна молитва за український народ та нашу країну, безмежна відданість незмінним тисячолітнім християнським цінностям є взірцем жертовного і чесного служіння обраному життєвому шляху!

Від усієї душі бажаю Вам невичерпних життєвих сил, здоров 'я та енергії, успіхів у всіх починаннях! Многая літа!».

Також Патріарха особисто привітав Голова Верховної Ради України Андрій Парубій.

«Щиро захоплююся активністю та титанічною працею, яку Предстоятель української православної пастви провадить щоденно. Високо ціную невтомну подвижницьку роботу Патріарха задля створення в Україні Єдиної Помісної Православної Церкви.

Дякую Вам, Святійший Владико за мудре та багатолітнє служіння Богові, Україні та народу.

Бажаю Патріарху міцного здоров'я, довголіття та Божого благословіння! На многії літа, Владико!» – сказав Андрій Парубій.

Голова Служби безпеки України Василь Грицак особисто привітав Святійшого Владику та висловив віру в те, що молитви Патріарха за Батьківщину сприятимуть утвердженню миру в Україні:

«Віримо, що Ваші щирі молитви за Батьківщину, активна патріотична громадська позиція та турбота за долю українського народу сприятиме утвердженню миру в нашій державі і надалі слугуватиме розбудові національної державності і свідомого громадського суспільства, відродженню духовності та зміцненню авторитету України на міжнародній арені.

Нехай Христос Спаситель та Ангел охоронець зміцнять Ваші духовні і тілесні сили, допоможуть виконувати свій архіпастирський обов'язок в ім'я віри Христової» – сказав Голова Служби безпеки України.

Предстоятеля Української Церкви також привітав Перший Віце-прем’єр-міністр України — Міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів:

Ваша Святосте!

Від імені Уряду та від мене особисто прийміть щирі вітання з нагоди Дня народження.

Ваш визначний особистий внесок у духовне збагачення українських громадян та багатолітня плідна церковна діяльність - гідний приклад служіння Богу і народу України. За роки Вашого предстоятельства Українська Православна Церква Київського Патріархату значно зміцніла і зросла. Ваша багатолітня боротьба за самостійність і незалежність Української Церкви, об'єднання віруючих України, збереження духовних витоків українства знаходять найщиріший відгук у серцях українців.

Ваші мудрі слова та достойні справи надихають нас і надалі боронити та зміцнювати національну гідність, справедливість і незалежність. Високо цінуємо Ваш унесок у розбудову українського православ'я, Ваша багаторічна боротьба за зміцнення християнської віри, зростання самосвідомості нашого народу викликають глибоку пошану.

Бажаю Вам доброго здоров'я, радості на многії та благії літа.

Також з днем народження Святійшого Патріарха привітав Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков:

"Ваша Святосте!

Від колегії Міністерств внутрішніх справ України та від мене особисто прийміть щирі і сердечні віття з нагоди Вашого Дня народження!

Ваше життя нерозривно пов’язане із самовідданим служінням Богу, Церкві й народові, з плеканням глибокої духовності та моралі, адже Ви несете українському народові слово Боже і робите все можливе для збагачення його
духовного життя.

Вашою мудрістю й чуйністю високоосвіченістю, простотою й скромністю Ви здобули заслужену шану в Україні й далеко за її межами.

Для тисячі й тисячі священнослужителів та для ще набагато більшої кількості мирян Ви є взірець служіння Богу і людям. Ми сподіваємося, що наше співробітництво і надалі буде спрямоване на регенерацію моральних основ, традицій і норм, які мають значний вплив на посилення віри кожного правоохоронця в силу нашого народу, історичну цінність нашого минулого, у справедливість ідеї, які він захищає.

Бажаємо Вам миру, міцного здоров'я, щастя, благополуччя, нових звершень у Вашій нелегкій, але благородній справі на благо нашої Батьківщини. Хай здійсняться всі Ваші задуми і мрії, а добрі починання ідуть на користь людям.

Нехай усі дороги Вашого життя будуть осяяні теплом вдячних сердець, а Господь дарує Вам довгі та щасливі літа".

Вітальною адресою Патріарха Філарета привітав Міністр інфраструктури України Володимир Омелян:

«Ваша Святосте, Патріарше Філарете!

З великою повагою та від усієї душі вітаю Вас з Днем народження! Усе своє життя, попри всілякі погрози та заборони, хибне відлучення від Церкви та анафему, Ви присвятили служінню – Богу, українському народові, православній вірі. Навіть у найважчі роки радянського тоталітаризму і гонінь на церкву й українство Ваша віра у відродження Незалежності України та її духовного життя не похитнулася.

І віра перемогла. Україна здобула Незалежність!

За Вашої найактивнішої участі розпочалося відродження українського православ’я та Київського Патріархату. Незважаючи на потужний зовнішній і внутрішній спротив противників незалежної церкви у незалежній українській державі, завдяки Вашим зусиллям Українська православна церква не тільки відродилася, а й стала оборонцем суверенітету, духовної та територіальної цілісності України.

Кожен рік Вашого патріаршого служіння - час натхненної жертовної боротьби за Україну та українців. Щоденно працюючи, служачи, рукополагаючи й освячуючи, молячись за звільнення України від ворогів, Ви кожним своїм словом звертаєтеся до душ і сердець українців, надаєте сил воїнам-захисникам і духовно збагачуєте українську націю.

Святійший Владико! Нехай Бог, щедродайний І милостивий, дарує Вам міцне здоров'я, невичерпну енергію та життєві сили на многії і благії' літа!».

Київський міський голова Віталій Кличко побажав ювілярові Божої милості, духовної радості і невичерпних сил.

«Хай Ваші проповіді та духовні настанови завжди дають людям надію, сіють добро і світло у душах вірян, а Боже благословення допомагає у служінні для поширення духовності та збереження християнських цінностей у нашій державі.

Нехай Господь оберігає Вас, Ваша Святосте, у доброму здоров’ї і довголітті».

Міністр культури України Євген Нищук зазначив, шо кожен щорічний день народження з ласки Господньої дарується нам свідомо і з дуже глибоким змістом – як нагода оглянути пройдене минулого року і як рубіж подумати, як жити і діяти у майбутньому.

Також Міністр культури побажав, щоб всі здобутки та очікування були благословенні від Господа:

«Вітаючи Вас, Ваша Святосте, з черговим днем народження, дозвольте побажати, аби всі Ваші особисті підрахунки досягнутого протягом попереднього року і окреслюванні плани на майбутнє були максимально позитивними та щедрими на ідеї та форми їхнього втілення, а головне, – щоб всі ці здобутки і очікування дістали абсолютне визнання і благословення Господнє! Будьте здорові, успішні і завжди розважливі, щоб мати можливість знайти правильний шлях для себе та допомогти відшукувати життєву дорогу й для кожного іншого, хто має щастя бути з вами у зв’язках любові і взаєморозуміння» - написав Євген Нищук.

Вітальна адреса надійшла від Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнішого Святослава:

«Господь - мій пастир: Нічого мені не бракуватиме (Пс. 22, 1).

Христос рождається!

Ваша Святосте!

Від себе та від імені членів Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви бажаю щиро привітати Вас із 89-річчям, яке Ви сьогодні святкуєте. У цей урочистий для Вас день дякуємо Господеві за дар Вашого життя та за всі інші дари, якими Він обдаровував Вас упродовж довгих років пастирського служіння Богові та Україні.

Ваше народження припадає на час святкування одного з найбільших християнських свят - Богоявлення, або Хрещення, Господа нашого Ісуса Христа. Господь, охрестившись, розпочинає свою спасительну місію. У такий спосіб Він проголошує одну з найбільших правд, об’явлених у Святому Писанні, про близькість Бога і початок Його царювання. Бог уже не є далеким - Він стає тим, хто бажає людині добра та веде її до спасіння.

Сьогодні ми вітаємо Вас як пастиря, який усім своїм життям, незважаючи на різні виклики і перешкоди, що походять від світу цього, проповідує цю правду. Сила Вашої віри закорінена у твердому усвідомленні, що Бог, який об’явив себе на Йордані, є з Вами, провадить Вас і Вашу Церкву дорогами «правди і справедливості».

Усе Ваше життя присвячене служінню Христові та ділу спасіння. Завдяки Вашій проповіді Божого Слова віруючим людям відкриваються небеса, з яких лунають дуже потрібні нам сьогодні слова Господньої підтримки: «Ти є син Мій любий, на якому спочиває моє благовоління». Своїми ділами Ви постійно свідчите про це «небесне благословення», яке допоможе нам стати переможцями у війні, що кривавою раною позначила нашу землю. Якщо Бог з нами, веде нас, то хто може бути проти нас? Це переконання допомагає Вам посідати правильну позицію щодо викликів сучасності та через активну участь у суспільному і культурному житті підтримувати український народ на дорозі до розбудови вільної і незалежної держави, в якій з повагою ставляться до кожної людини та її релігійного вибору.

Ваша відкритість до діалогу в контексті діяльності ВРЦіРО та Наради християнських Церков уможливила прийняття багатьох важливих для нашого народу звернень, котрі лягли в основу побудови майбутнього суспільства, яке не можна уявити без усвідомлення себе народом, що має глибоке християнське коріння.

Прийміть від мене щирі вітання та побажання рясних Божих благословень, допомоги Святого Духа в усіх Ваших починаннях на славу Божу та для добра українського народу. Хай Пречиста Діва Марія буде Вашою заступницею та молільницею в потребах для справ її Сина - Господа нашого Ісуса Христа.

Нехай «щедрий і милосердний Господь, довготерпеливий і многомилостивий» (Пс. 102, 8) сповнить радістю Ваше серце та обдарує Вас міцним здоров’ям - на многії і благії літа!».

Також упродовж дня Патріарха Філарета особисто привітали: Віце-прем’єр-міністр України В'ячеслав Кириленко, заступник глави Адміністрації Президента України Ростислав Павленко, начальник Управління державної охорони України генерал-полковник Валерій Гелетей, радники Президента України Олег Медведєв та Юрій Богуцький, директор департаменту у справах релігій і національностей Міністерства культури України Андрій Юраш, народний депутат, голова "Всеукраїнського об’єднання "Батьківщина" Юлія Тимошенко, народний депутат Віктор Єленський, Ігор Мосійчук та інші народні депутати від Радикальної партії, голова Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації Олег Гаряга, голова Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації Петро Онофрійчук, начальник Головного управління морально-психологічного забезпечення Збройних Сил України генерал-майор Олег Грунтковський, який передав Святійшому Владиці привітання від Начальника Генерального штабу — Головнокомандувача Збройних Сил України Віктора Муженка, екс-міністр охорони здоров’я Василь Князевич і екс-міністр закордонних справ Володимир Огризко, Президент академії педагогічних наук Василь Кремень та інші представники Поважної Ради відзнаки "Орден Святого Пантелеймона", радник з релігійних питань Прем'єр-міністра України і голова Інституту релігійної свободи Олександр Заєць, народний депутат Ольга Богомолець разом з військовими лікарями-волонтерами, керівництво і професори Національного університету біоресурсів і природокористування України, український поет Дмитро Павличко і науковець Станіслав Довгий, українська співачка і телеведуча Анжеліка Рудницька, представники вугільної промисловості, політичний діяч Лілія Григорович, представники Українського козацтва, представники Національної спілки журналістів України, а також народні депутати України колишніх скликань, політичні та культурні діячі, дипломатичний корпус в Україні, представники бізнесу, інтелігенція, численні парафіяни.

Вітальними адресами Предстоятеля Української Православної Церкви Київського Патріархату також привітали народні депутати України, голови обласних державних адміністрацій та обласних рад, голови районних та міських рад, очільники Церков і релігійних адміністрацій, дипломати, начальники управлінь та командири підрозділів ЗСУ, Нацгрардії, ДПСУ та інших військових формувань, суддівського корпусу, представники політичних і громадських організацій, ректори навчальних закладів, українська інтелігенція та ін.

Численні вітання продовжують надходити письмово, телефоном та через соціальні мережі.

 

 

Прес-центр Київської Патріархії
 

B1 2ea431fc043b86080bdadb15edec723d4942013b7cf40c2dd0574cd45f0dc001
B2 788316bf3690e18b26de7499a256808036321480d764decee21355b38eed5f8d
B3 aca999ee49f750f3b9bf83748547d1da859a37d673b52fe27f80beddaef9ee78

Дякуємо! Тепер ви підписані на наші новини