У Видубицькому монастирі вшанували пам’ять святої рівноапостольної Марії Магдалини (ВІДЕО)
04 серпня 2018
Опублікував диякон Михаїл Омельян
Dsc 9704

4-го серпня православні християни відзначають День рівноапостольної Марії Магдалини. До ікони святої, що перебуває в ці дні в Києві в Георгіївському соборі Свято-Михайлівського Видубицького монастиря, з’їхалися паломники з усієї України. Молитви вірян - про єдність українського народу, справедливий мир на нашій Батьківщині та отримання Томосу про автокефалію Української Церкви.

Ікона святої рівноапостольної Марії Магдалини, яка щороку в серпні перебуває в Георгіївському соборі, написана на святій горі Афон та містить  часточку її мощей. В День вшанування святої традиційно святкову Божественну літургію в храмі очолює Святійший Патріарх Філарет, Предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату, яка в цей складний для країни час відстоює позиції українців та державності.

Його Святості співслужив Патріарший намісник, митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній, митрополит Білгородський і Обоянський Іоасаф, митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, митрополит Івано-Франківський і Галицький Іоасаф, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, Керуючий справами Київської Патріархії архієпископ Вишгородський Агапіт, архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір, єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій, єпископ Одеський і Балтський Павло, єпископ Васильківський Лаврентій, єпископ Адріан (Кулик) та численне духовенство Києва та Київської області.

Патріарх привітав вірних зі святом на честь святої мироносиці й рівноапостольної Марії Магдалини та закликав не сумніватися у можливості власного спасіння. 

«Із подвигу, із житія Марії Магдалини дано нам повчання, що Господь навіть таких грішників як Марія Магдалина, в якій було сім бісів, не залишає поза спасінням. Не тільки не залишає, а явився після Воскресіння першій Марії Магдалині, а це означає, що ніхто із нас не повинен сумніватися у можливості свого спасіння. Ніхто не повинен сумніватися, що милосердя Боже настільки велике і Господь піклується про наше спасіння більше, ніж ми самі. Господь не тільки помишляє, а робить все, щоб ми спаслись», – сказав Патріарх Філарет.

На завершення проповіді Предстоятель закликав вірних дякувати Марії Магдалині за її молитви за нас грішних, а особливо Господу нашому Ісусу Христу за Його безмежні благодіяння до кожного із нас.

Також Патріарх Філарет у співслужінні архієреїв очолив молебень перед іконою святої й підніс до Бога молитви, щоб Господь визволив Україну від нашестя чужинців і подав українському народові мир і благословення. Ще лунали молитви за утворення в Україні єдиної Помісної Православної Церкви.

За богослужінням молилися велика кількість богомольців, вірних, які звертаюся до святої кожен зі своїми молитовними проханнями. Парафіяни запевняють, що завдяки вірі та заступництві святої Марії Магдалини у їхньому житті відбувалися чудеса. В цьому ж році уклінно просять святу про єдність українського народу, справедливий мир на нашій Батьківщині та отримання Томосу про автокефалію Української Церкви.

Після завершення богослужіння та молебню до святої рівноапостольної Марії Магдалини Патріарший намісник подякував Святійшому Владиці, усьому духовенству та вірним, що прибули цього дня до монастиря розділити радість свята. Завершилися урочистості хресним ходом навколо храму та многоліттям.

Після цього Патріарх Філарет поспілкувався із представниками ЗМІ, відповівши на запитання журналістів.

До собору ікона привезена стараннями мецената Андрія Миколайовича Мацоли. Святиня перебуватиме у Видубицькому монастирі до 15 серпня 2018 р.

Довідка:

У Євангелії говориться, що Господь вигнав з Марії Магдалини сім бісів, і з моменту зцілення вона почала нове життя: стала вірною ученицею Спасителя. Євангелист Лука вказує, що Марія Магдалина йшла за Господом, коли Він з апостолами проходив містами та селами Іудеї та Галілеї з проповіддю Божого Царства. Разом з благочестивими жінками вона служила Йому від статків своїх (Лк. 8: 1 – 3) і, безсумнівно, розділяла з апостолами благовісницькі труди, особливо серед жінок.

Перша в світі проповідь про Воскресіння Ісуса Христа належить саме їй, а також згідно із Переданням звичай дарувати один одному великодні яйця в день світлого Христового Воскресіння поширилася між християнами всього світу після того, як в Італії Марія Магдалина прийшла до імператора Тиверія й розповіла йому про життя, чудеса і вчення Христа, про Його неправедне засудження іудеями, про малодушність Пилата. Імператор засумнівався в чуді Воскресіння і попросив доказів. Тоді вона взяла яйце, і, подаючи його імператору, сказала: «Христос Воскрес». При цих словах біле яйце в руках імператора стало яскраво-червоним.

В одному древньому рукописному грецькому уставі, написаному на пергаменті, що зберігається в бібліотеці монастиря святої Анастасії поблизу Фессалонік (Солуня), поміщена молитва, що читається в день Святої Пасхи на освячення яєць та сиру, в якій вказується, що ігумен, роздаючи освячені яйця, говорить братії: «Так ми прийняли від святих отців, які зберегли цей звичай від самих часів апостольських, бо свята рівноапостольна Марія Магдалина перша показала віруючим приклад цього радісного жертвопринесення».

Православна Церква свято шанує пам’ять святої Марії Магдалини – жінки, покликаної Самим Господом від темряви до світла, від життя у гріху до істинного життя з Богом.

Приклад святої Марії Магдалини показує, що у кожної людини є можливість змінити своє життя.

 

 

Фото - свящ. Іван Сидор та Андрій Сидор

 

 

B1 2ea431fc043b86080bdadb15edec723d4942013b7cf40c2dd0574cd45f0dc001
B2 788316bf3690e18b26de7499a256808036321480d764decee21355b38eed5f8d
B3 aca999ee49f750f3b9bf83748547d1da859a37d673b52fe27f80beddaef9ee78

Дякуємо! Тепер ви підписані на наші новини