Відбувся Всеукраїнський з’їзд православної молоді
06 лютого 2018
Опублікував диякон Михаїл Омельян
Dsc 1646

3 – 4 лютого 2018 року з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета в приміщенні актової зали Київської православної богословської академії відбувся Всеукраїнський з’їзд православної молоді.

Тема цьогорічного з’їзду: «Співпраця українських церков та релігійних організацій у справі утвердження Української держави». У заході взяли участь намісник Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря архієпископ Вишгородський Агапіт, архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор, голова Синодального управління у справах молоді архімандрит Макарій (Папіш),  представник Католицької церкви отець Артур Томашевський, представник християн віри євангельської пан Юрій Кулакевич, муфтій Духовного управління мусульман України Шейх Ахмед Тамім.

З привітальним словом виступив заступник міністра молоді і спорту України Ярема Олександр Йосипович. Зі вступним словом до учасників з’їзду звернувся архімандрит Макарій, привітавши українську молодь із початком роботи Всеукраїнського з’їзду православної молоді та зазначив про важливість співпраці релігійних організацій і Церков у розбудові Української держави. Також пролунали привітання зі святом Пресвятої Богородиці перед Її чудотворною іконою «Втіхи і Розради», адже українська молодь є під омофором Матері Божої.

Після молитви благословити захід було запрошено намісника Свято-Михайлівського Золотоверхого монастиря архієпископа Агапіта. Владика привітав делегатів з’їзду, передав благословення від Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета і запропонував всьому зібранню привітати з днем народження Патріаршого намісника, митрополита Переяславського і Білоцерківського Епіфанія. Владика Агапіт наголосив на необхідності збиратися українській молоді, шукати спільних шляхів праці і незважаючи на релігійні розбіжності творити добро там, де це можливо.

Душевну пісню «В твоїх долонях все». виконала перлинка нашої Церкви Софія Роль, представниця України на міжнародному дитячому Євробаченні 2016. 

Також зі словами привітання та розповіддю про діяльність Римо-католицької Церкви виступив отець Артур Томашевський. Опісля, до слова було запрошено завідувача відділу зовнішніх та міжнародних зв’язків Церкви християн віри євангельської України пана Юрія Кулакевича.

Із піснею «Океани» до усіх звернулася Анна Корченова, представниця київської молоді та вихованиця київського братства. Зі словом виступив муфтій Духовного управління мусульман України - Шейх Ахмед Тамім, адже ми знаємо, що в останні роки кримські татари, які в основному є носіями ісламу в Україні постраждали від російської агресії. Національною мовою пісню «Учма-буль,буль» виконав студент інституту імені Глієра - Арсен Ісамідінов.

Також, Арсен надзвичайно зворушливо виконав українську народну пісню «Ніч яка місячна…»

Благословив усіх Владика Тернопільський і Бучацький Високопреосвященніший архієпископ Нестор. З піснями «Благослови» і «Синові» на з’їзді виступила заслужена артистка України - Ярослава Руденко. Слово було надано українському громадському діячу, дисиденту-Йосифу Зісельтському.

Далі з’їзд продовжив свою роботу у секціях:

«Християнство та Іудаїзм – відмінності віровчення та співпраця в Україні» (Протоієрей Павло Мельник, ієрей Ігор Івасютин).

«Християни і мусульмани можливість мирного співіснування в правовому суспільстві» (Протоієрей Юрій Близнюк, ієрей Петро Данильчик).

«Православні  та католики. Що нас роз’єднює» (Протоієрей Ярослав Романчук, ієрей Андрій Григораш).

«Православні та протестанти. Консерватори та ліберали віри» (Протоієрей Андрій Шиманович, протоієрей Василій Паплик).

«Недільна школа – фундамент Церкви Христової» (Протодиякон Петро Лопатинський, Ващенко Наталія).
Перша частина з’їзду завершилася піснею «Моя молитва нехай лине!», яку  виконали усі делегати на чолі із педагогом Христиною, а сам день –  вечірнім богослужінням у Свято-Михайлівському Золотоверхому монастирі.

4 лютого делегати з’їзду взяли участь у святковому богослужінні, яке проходило у Свято-Михайлівському Золотоверхому монастирі. З’їзд  було продовжено презентацією організації «Пласт» Анатолієм Костенком. До слова були запрошені керівник центрального штабу правого сектору Василь Лабайчук, керівник правого сектору м. Києва - Володимир Загазей.  Представник благодійного фонду «Героїка» розповів про те, як склалися долі учасників бою під Крутами. Мартинюк Оксана прочитала авторський вірш «За що вбивають Україну?».

З’їзд зібрав понад 200 представників православних молодіжних організацій, духовно-просвітницьких центрів, молодіжних братств Української Православної Церкви Київського Патріархату. Найбільше була представлена Дрогобицько-Самбірська єпархія під керівництвом прот. Ярослава Фабіровського та протоієрея Василія Поповича, діти чудово виконали пісні та колядки і до сліз зворушили серця усіх присутніх.

Після обіду відбулося до учасників заходу звернувся голова Синодального управління у справах молоді архімандрит Макарій і завершився з’їзд православної молоді чудовим концертом «від учасників – для учасників» з’їзду. 

Єпархіальні виступи стали ізюминкою заходу для молоді. Дякуємо всім, хто долучився до цієї знакової для української молоді події і не сказати традиційне «прощайте», а сказати «до нових зустрічей».

 

За матеріалами прес-служби Синодального управління у справах молоді

 

                        

B1 2ea431fc043b86080bdadb15edec723d4942013b7cf40c2dd0574cd45f0dc001
B2 788316bf3690e18b26de7499a256808036321480d764decee21355b38eed5f8d
B3 aca999ee49f750f3b9bf83748547d1da859a37d673b52fe27f80beddaef9ee78

Дякуємо! Тепер ви підписані на наші новини