Єпископ Юліан освятив Престіл та розписи храму селища Отинія
06 грудня 2017
Опублікував Костянтин Москалюк
45 1024x768

4 грудня 2017 року, з нагоди престольного свята та 140-річчя святині, преосвященний єпископ Коломийський і Косівський Юліан, із архіпастирським візитом відвідав храм Введення в храм Пресвятої Богородиці селища Отинія, Отинійського благочиння, де, у співслужінні духовенства, здійснив освячення Престолу й розписів храму, звершив архієрейську Божественну літургію, очолив читання акафіста Пресвятій Богородиці й чин малого освячення води.

На церковному подвір’ї архіпастиря із короваєм, квітами і привітаннями зустріли діти, чисельні парафіяни та гості храму, після чого, під церковний передзвін провели до церкви. У притворі преосвященного владику із синівською любов’ю зустрів настоятель храму ієрей Василь Мороз та запросив очолити торжественне богослужіння. 

Перед початком Божественної літургії, єпископ Юліан здійснив освячення Престолу та  розписів храму.

Архіпастирю за богослужінням співслужили: благочинний Тисменицького благочиння, настоятель храму Перенесення мощей святителя Миколая Чудотворця села Чорнолізці прот. Василь Качур (Івано-Франківська єпархія); настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці села Брюховичі прот. Степан Духнич (Львівська єпархія); настоятель Храму святої Параскеви Сербської села Угорники прот. Михайло Дзіворонюк;  настоятель храму Святителя Миколая Чудотворця села Ліски прот. Михайло Човган; настоятель храму Архістратига Михаїла села Торговиця прот. Тарас Мойсюк; настоятель Храму Пресвятої Тройці села Черемхів та храму Святого великомученика Димитрія Солунського села Закрівці прот. Ігор Горіца; настоятель храму Перенесення мощей святителя Миколая села Красилівка прот. Сергій Стефурак (Івано-Франківська єпархія); економ Коломийської єпархії, настоятель храму Введення в храм Пресвятої Богородиці селища Отинія ієрей Василь Мороз та диякон Антон Трачук. За богослужінням також молився декан Отинійського деканату, настоятель храму Різдва Пресвятої Богородиці селища Отинія прот. Василь Мельничук (УГКЦ).

Під час архієрейського богослужіння співав хор під керівництвом Володимира Ботюка.

Після відпусту преосвященний владика звернувся до присутніх зі словом проповіді, в якій розповів про історію великого дванадесятого свята – Введення в храм Пресвятої Богородиці, його глибокий богословський зміст і значення у справі спасіння людського роду. 

У своєму слові преосвященний владика звернув увагу на теперішній нелегкий час життя Держави і Церкви. «Долаючи розділення, яке існує в Державі і Православ’ї, уповаючи на Бога та підносячи до Нього свої щирі молитви, ми повинні стати єдиними у вірі, молитві й діяльній любові, заради подолання розділення, створення Єдиної Помісної Православної Церкви та процвітання нашої України» – сказав архіпастир.

Також єпископ Юліан нагадав присутнім історію храму, зупинившись на найважливіших віхах існування цієї святині та парафіяльного життя.

Преосвященний владика згадав про діяльність попереднього, спочилого настоятеля прот. Івана Мороза та про те, що цього дня відбулося перше престольне свято, коли він предстояв у своїй молитві не серед собору священнослужителів, які сьогодні зібралися, а перед Небесним Престолом.

Опісля владика Юліан привітав із престольним святом та ювілеєм настоятеля ієрея Василя Мороза, парафіян, хористів, відзначивши їхню працю та любов до святині, завдяки якій, за дуже короткий період часу, вони здійснили зовнішні та внутрішні реставраційні роботи.

Далі, з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, керуючий Коломийською єпархією нагородив медаллю ”За жертовність і любов до України” заступника Івано-Франківського міського голови, депутата Івано-Франківської обласної ради Левицького Олександра Михайловича, а подяками єпархіального управління:  релігійну громаду храму, Савчука Михайла Васильовича, Іванціва Володимира Йосиповича, Пасічняка Ярослава Івановича, Костів Анелю Федорівну, Жибак Ганну Василівну, Зваричук Оксану Романівну, Хомінця Петра Дмитровича, Сарахмана Ярослава Михайловича, Палагняка Дмитра Васильовича, Боднара Омельяна Юрійовича, Сікорську Людмилу Дмитрівну та Тимчишин Оксану Богданівну.

У свою чергу настоятель храму отець Василь подякував владиці Юліану за візит, щирі слова молитви, батьківське слово повчання та, на знак вдячності, подарував його преосвященству святу просфору, букет білих троянд та архієрейський жезл.

Далі волонтер Гуцуляк Олександр та голова Народної ради “Прикарпаття” Римаренко Мирослав нагородили настоятеля храму ієрея Василя Мороза медаллю «За оборону рідної Батьківщини».

На завершення урочистого богослужіння правлячий архієрей звершив чин малого освячення води та здійснив освячення криниці.

Опісля преосвященний владика очолив панахиду за спокій душі спочилого настоятеля храму прот. Івана Мороза (1959-2017), який похоронений на церковному подвір’ї.

За матеріалами прес-служби Коломийської єпархії

B1 2ea431fc043b86080bdadb15edec723d4942013b7cf40c2dd0574cd45f0dc001
B2 788316bf3690e18b26de7499a256808036321480d764decee21355b38eed5f8d
B3 aca999ee49f750f3b9bf83748547d1da859a37d673b52fe27f80beddaef9ee78

Дякуємо! Тепер ви підписані на наші новини