Єпископ Юліан звершив освячення Храму для військових в місті Коломия
17 квітня 2018
Опублікував диякон Михаїл Омельян
1

14 квітня 2018 року, в місті Коломия, на території військової частини міста, 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади, відбулось освячення Храму Покрови Пресвятої Богородиці.

На запрошення командира бригади, Героя України, полковника Василя Івановича Зубанича – Чин освячення Святині здійснив Керуючий Коломийською Єпархією, Преосвященний Єпископ Коломийський і Косівський Юліан.
Архіпастирю за богослужінням співслужили: секретар Єпархіального управління митр. прот. Юрій Бровчук; благочинний Коломийського міського благочиння митр. прот. Василь Мізюк; благочинний Косівського благочиння митр. прот. Іван Близнюк; керівник єпархіального відділу по взаємодії зі Збройними силами та правоохоронними органами, військовий капелан митр. прот. Михаїл Возняк; заступник керівника цього відділу прот. Василь Ткачук; економ Коломийської Єпархії прот. Роман Лазарук, керівник прес-служби Коломийської Єпархії прот. Віталій Козак, прот. Василь Дійчук, ієрей Василь Бойчук та диякон Антон Трачук.

Чин освячення Храму своїми піснеспівами супроводжував Хор у складі: митр. прот. Миколая Кравчука (керівник), прот. Юрія Гушула, Василя та Арсена Кравчуків.

Після відпусту Архіпастир звернувся до присутніх зі словами проповіді, в якій зазначив, що тепер військові матимуть можливість відкривати свої сокровенні думки, бажання і молитовні прагнення перед Небесним Отцем, братимуть участь у Святих Таїнствах Церкви Христової, особливо Таїнстві Покаянні та Таїнстві Євхаристії.

Владика вважає не випадковим, а глибоко символічним і промислительним, те, що Храм споруджений на честь Покрову Пресвятої Богородиці – великого християнського свята, яке відзначається в середині осені – 14 жовтня, а освячення Святині відбулось в середині весни – 14 квітня. 

«Господь немов би хоче нам показати, що всі труднощі, виклики і негаразди є тимчасовими. Після зимової мертвості настає свято і торжество життя. Добро і правда завжди перемагають. Ми будемо переможцями, бо відстоюємо правду і виявляємо свою любов до ближніх і рідної землі, стоячи на захисті Батьківщини», – зазначив Архієрей. 

Далі Преосвященний Владика Юліан нагородив православних меценатів та благодійників, коштом яких постав даний Храм, відзначивши їхні жертовність та любов до Бога, України та рідного краю.

З благословення Святійшого Патрірха Київського і всієї Руси-України Філарета, Медаллю «За жертовність та любов до України” Архієрей нагородив: командира 10-ї гірсько-штурмової бригади, Героя України, полковника Василя Івановича Зубанича, Колота Максима В’ячеславовича, Скоряка В’ячеслава Володимировича, Шкондеюка Василя Васильовича, Шкондеюка Василя Васильовича, Шкондеюка Петра Васильовича, Грималюка Юрія Івановича, Стефурака Сергія Олександровича та Сіреджука Дмитра Дмитровича. 

Також, з благословення Святійшого Патріарха, Архієрей нагородив Стефюка Дмитра Олексійовича та Проця Ігоря Зеновійовича Благословенними Патріаршими Грамотами.

Єпископ Юліан також особливо подякував секретарю Єпархіального управління митр. прот. Юрію Бровчуку та благочинному Косівського благочиння митр. прот. Івану Близнюку, які допомагали у зведенні Святині, вели нагляд за ходом будівництва та термінами завершення.

Після цього слово мав командир 10-ї гірсько-штурмової бригади, Герой України, полковник Василь Іванович Зубанич, який подякував Владиці Юліану та духовенству за освячення Храму, постійну підтримку і молитву та, нагородив благодійників відзнаками й пам'ятними подарунками.

Далі до слова був запрошений відомий благодійник та меценат краю, підприємець Василь Васильович Шкондеюк.

На завершення Архіпастир окропив осіх присутніх освяченою водою. 

На урочистому заході також були присутні: Єпископ Василій (Івасюк) УГКЦ, Голова Коломийської районної державної адміністрації Любоми Олексійович Глушков, Коломийський міський Голова Ігор Богданович Слюзар, депутати Коломийської міської та районної рад, особовий склад гірсько-штурмової бригади, громадськість.

За матеріалами прес-служби Коломийської єпархії

B1 2ea431fc043b86080bdadb15edec723d4942013b7cf40c2dd0574cd45f0dc001
B2 788316bf3690e18b26de7499a256808036321480d764decee21355b38eed5f8d
B3 aca999ee49f750f3b9bf83748547d1da859a37d673b52fe27f80beddaef9ee78

Дякуємо! Тепер ви підписані на наші новини